wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kolejne placówki zostają otwarte od poniedziałku. Następny etap luzowania obostrzeń

16 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Polska przystąpiła do kolejnego etapu odmrażania kraju i jego gospodarki. W związku z tym od poniedziałku dojdzie do poluzowania kolejnych obostrzeń. Zniesionych zostanie m.in. część tych zakazów, które z powodu epidemii zamroziły sport w Po

Do otwartych już obiektów sportowych i wznowionych treningów dołączą od poniedziałku kolejne. Wszystko to w ramach trzeciego etapu odmrażania polskiego sportu.

Polska przystąpiła do kolejnego etapu odmrażania kraju. Od poniedziałku poluzowanie obostrzeń związanych ze sportem

Wznowiona została już działaność m.in. Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu i Spale czy skoczni narciarskiej w Szczyrku, gdzie swoje treningi rozpoczęli już zawodnicy kadry narodowej. Teraz dołączą do tego kolejne COS-y: w Cetniewie, Szczyrku i Zakopanem. Jak podaje DoRzeczy.pl, reprezentanci Polski będą mogli przygotowywać się m.in. na torze kolarskim w Pruszkowie, torze do kajakarstwa górskiego w Krakowie, w centrum pływackim w Łodzi, czy w centrum żeglarskim w Gdańsku.

Dla fanów sportu uprawianego rekreacyjnie w poniedziałek otwarte zostaną także boiska wielofunkcyjne, takie jak: orliki, tory łucznicze, wrotkarskie, skateparki, tory gokartowe, otwarte tory kolarskie, obiekty do paintballu, korty tenisowe, pola golfowe. Do tego uruchomiona zostanie infrastruktura do uprawiania sportów motorowych i lotniczych, a także skocznie narciarskie.

We wspomnianych obiektach sportowych na jednej otwartej przestrzeni będzie mogło przebywać jednocześnie do 14 osób oraz dwójka trenerów, z wyłączeniem obsługi. Zaś na jednym korcie tenisowym będzie mogło przebywać w jednym czasie nie więcej niż 4 osoby plus trener. Co do pola golfowego - przy jednym dołku będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób jednocześnie.

Na pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej także będzie mogło wejść od poniedziałku więcej osób. Dotyczy to sportów typu rugby, hokeja na trawie, futbolu amerykańskiego i baseballu, gdzie łącznie będzie mogło grać i trenować 26 osób, w tym 22 zawodników. 

Wrócą także sporty i treningi na obiektach zamkniętych. W zależności od wielkości hali, przebywać będzie mogło na niej od 12 osób plus trener, do nawet 32 osób plus trójka trenerów.

Otwarte zostaną również kluby jeździeckie i ośrodki do uprawiania sportów wodnych oraz motorowodnych. Wznowione ma zostać także współzawodnictwo sportowe w piłce nożnej i w żużlu, jednak niestety wciąż bez udziału publiczności. Jest to w bowiem w planach, jednak na ten krok trzeba niestety jeszcze trochę poczekać. Możliwe jest jednak w najbliższym czasie m.in. dopuszczenie organizacji wydarzeń sportowych z udziałem ok. 50 kibiców. Wszystko natomiast z zachowaniem ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Zależy wszystko głównie od sytuacji epidemicznej w kraju. Jeśli będzie dochodzić do spadku zakażeń i śmiertelności, wówczas możliwe będą dalsze kroki w kolejnych etapach odmrażania kraju i życia społecznego, w tym kultury, rozrywki oraz sportu z udziałem publiczności.

Źródło: DoRzeczy.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >