Polska przystąpiła do kolejnego etapu odmrażania kraju i jego gospodarki. Od poniedziałku dojdzie do poluzowania kolejnych obostrzeń.. (zd. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zd. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Maja 2020

Kolejne placówki zostają otwarte od poniedziałku. Następny etap luzowania obostrzeń

Polska przystąpiła do kolejnego etapu odmrażania kraju i jego gospodarki. W związku z tym od poniedziałku dojdzie do poluzowania kolejnych obostrzeń. Zniesionych zostanie m.in. część tych zakazów, które z powodu epidemii zamroziły sport w Polsce. Otwarte zostaną obiekty sportowe oraz ponownie będzie możliwe prowadzenie zajęć w halach i treningi na zewnątrz z udziałem większej ilości osób.

Do otwartych już obiektów sportowych i wznowionych treningów dołączą od poniedziałku kolejne. Wszystko to w ramach trzeciego etapu odmrażania polskiego sportu.

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuWielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuCzytaj dalej

Polska przystąpiła do kolejnego etapu odmrażania kraju. Od poniedziałku poluzowanie obostrzeń związanych ze sportem

Wznowiona została już działaność m.in. Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu i Spale czy skoczni narciarskiej w Szczyrku, gdzie swoje treningi rozpoczęli już zawodnicy kadry narodowej. Teraz dołączą do tego kolejne COS-y: w Cetniewie, Szczyrku i Zakopanem. Jak podaje DoRzeczy.pl, reprezentanci Polski będą mogli przygotowywać się m.in. na torze kolarskim w Pruszkowie, torze do kajakarstwa górskiego w Krakowie, w centrum pływackim w Łodzi, czy w centrum żeglarskim w Gdańsku.

Dla fanów sportu uprawianego rekreacyjnie w poniedziałek otwarte zostaną także boiska wielofunkcyjne, takie jak: orliki, tory łucznicze, wrotkarskie, skateparki, tory gokartowe, otwarte tory kolarskie, obiekty do paintballu, korty tenisowe, pola golfowe. Do tego uruchomiona zostanie infrastruktura do uprawiania sportów motorowych i lotniczych, a także skocznie narciarskie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pani Krystyna dodzwoniła się do programu TVP na żywo. "Na kolanach bym poszła", zdumiewające słowa na antenie
2. GW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecie

We wspomnianych obiektach sportowych na jednej otwartej przestrzeni będzie mogło przebywać jednocześnie do 14 osób oraz dwójka trenerów, z wyłączeniem obsługi. Zaś na jednym korcie tenisowym będzie mogło przebywać w jednym czasie nie więcej niż 4 osoby plus trener. Co do pola golfowego - przy jednym dołku będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób jednocześnie.

Na pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej także będzie mogło wejść od poniedziałku więcej osób. Dotyczy to sportów typu rugby, hokeja na trawie, futbolu amerykańskiego i baseballu, gdzie łącznie będzie mogło grać i trenować 26 osób, w tym 22 zawodników. 

Wrócą także sporty i treningi na obiektach zamkniętych. W zależności od wielkości hali, przebywać będzie mogło na niej od 12 osób plus trener, do nawet 32 osób plus trójka trenerów.

Otwarte zostaną również kluby jeździeckie i ośrodki do uprawiania sportów wodnych oraz motorowodnych. Wznowione ma zostać także współzawodnictwo sportowe w piłce nożnej i w żużlu, jednak niestety wciąż bez udziału publiczności. Jest to w bowiem w planach, jednak na ten krok trzeba niestety jeszcze trochę poczekać. Możliwe jest jednak w najbliższym czasie m.in. dopuszczenie organizacji wydarzeń sportowych z udziałem ok. 50 kibiców. Wszystko natomiast z zachowaniem ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Zależy wszystko głównie od sytuacji epidemicznej w kraju. Jeśli będzie dochodzić do spadku zakażeń i śmiertelności, wówczas możliwe będą dalsze kroki w kolejnych etapach odmrażania kraju i życia społecznego, w tym kultury, rozrywki oraz sportu z udziałem publiczności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Dramatyczne wiadomości z południa Polski. Trwają dwie akcje ratunkowe na raz

Źródło: DoRzeczy.pl