Polsat Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Twitter / Jolanta Turczynowicz-KieryłłoŹródło: Twitter / Jolanta Turczynowicz-Kieryłło
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lutego 2020

Spektakularny "zbieg okoliczności" na antenie Polsat News. Temat programu pod nakrętką od soku

Polsat News gościł na swej antenie Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Szefowa kampanii Andrzeja Dudy pochwaliła się widzom nietypowym "zbiegiem okoliczności". Jednym z tematów programu stało się bowiem hasło, które znalazła pod nakrętką soczku. Sprawa szybko stała się obiektem licznych żartów.

Polsat News zaprosił do programu "Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze" szefową kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy, Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Działaczka już przed wejściem na wizję pochwaliła się prowadzącemu format dziennikarzowi... nakrętką butelki soczku, który kupiła w drodze do studia. Znalazła na niej bowiem napis: "Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem".

ZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbCzytaj dalej

Polsat News: Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i jej soczek

Choć wydaje się to błahe, temat soku powrócił także w samym programie. Gdy dziennikarz powiedział bowiem, że chciałby porozmawiać z nią o wolności słowa, Turczynowicz-Kieryłło pokazała widzom wspomnianą nakrętkę. Eryk Mistewicz zapytał więc, czy w ten sposób działaczka chce powrócić do tematu "wydarzeń w Pucku", na co usłyszał odpowiedź twierdzącą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psów
2. Papież Franciszek przyjrzy się abp Głódziowi. Mamy szansę poznać wszystkie jego brudy

Niezwykły zbieg okoliczności szybko stał się obiektem kpin licznych internautów. Redaktor "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński stwierdził na Twitterze, że na nakrętce jego soku widniał napis: "Nowy lider europejski, który nazywa się Szydło, Beata Szydło". Na rzeczonym portalu społecznościowym powstał nawet specjalny hashtag - "#PrawdaPodNakrętką", pod którym użytkownicy żartobliwie odnosili się do sprawy.

Przypomnijmy, że wspominane przez szefową kampanii Andrzeja Dudy "wydarzenia w Pucku" nie były dla prezydenta przyjemne. Gdy gościł w tym nadmorskim mieście, spotkał się z głośnymi protestami i gwizdami. Turczynowicz-Kieryłło często powraca do tej kwestii, nawet - jak widać - w bardzo niekonwencjonalny sposób. 

ZOBACZ TAKŻE:

1. Polska zawodniczka MMA o krok od kalectwa. Wojowniczka opublikowała zatrważające nagranie (WIDEO)

2. Ruszają kontrole w całym kraju. Wystawią ci karę na 681 zł za brak wpisu w rejestrze

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów

Źródło: Gazeta.pl