wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Spektakularny "zbieg okoliczności" na antenie Polsat News. Temat programu pod nakrętką od soku

24 Lutego 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Polsat News gościł na swej antenie Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Szefowa kampanii Andrzeja Dudy pochwaliła się widzom nietypowym "zbiegiem okoliczności". Jednym z tematów programu stało się bowiem hasło, które znalazła pod nakrętk

Polsat News zaprosił do programu "Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze" szefową kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy, Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Działaczka już przed wejściem na wizję pochwaliła się prowadzącemu format dziennikarzowi... nakrętką butelki soczku, który kupiła w drodze do studia. Znalazła na niej bowiem napis: "Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem".

Polsat News: Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i jej soczek

Choć wydaje się to błahe, temat soku powrócił także w samym programie. Gdy dziennikarz powiedział bowiem, że chciałby porozmawiać z nią o wolności słowa, Turczynowicz-Kieryłło pokazała widzom wspomnianą nakrętkę. Eryk Mistewicz zapytał więc, czy w ten sposób działaczka chce powrócić do tematu "wydarzeń w Pucku", na co usłyszał odpowiedź twierdzącą.

Niezwykły zbieg okoliczności szybko stał się obiektem kpin licznych internautów. Redaktor "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński stwierdził na Twitterze, że na nakrętce jego soku widniał napis: "Nowy lider europejski, który nazywa się Szydło, Beata Szydło". Na rzeczonym portalu społecznościowym powstał nawet specjalny hashtag - "#PrawdaPodNakrętką", pod którym użytkownicy żartobliwie odnosili się do sprawy.

Przypomnijmy, że wspominane przez szefową kampanii Andrzeja Dudy "wydarzenia w Pucku" nie były dla prezydenta przyjemne. Gdy gościł w tym nadmorskim mieście, spotkał się z głośnymi protestami i gwizdami. Turczynowicz-Kieryłło często powraca do tej kwestii, nawet - jak widać - w bardzo niekonwencjonalny sposób. 

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >