wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Doniesienia o planowanych zmianach kadrowych w Polsacie. Plotek: Zagrożeni Dowbor i Hyży

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Władze telewizji Polsat, według informatorów portalu "Plotek", mają zrezygnować ze współpracy z Maciejem Dowborem i Agnieszką Hyży. Niepewna ma być także pozycja Krzysztofa Ibisza - prowadzącego kultowy program "Taniec z gwiaz

Dyrektorką programową Polsatu jest Nina Terentiew. Od 2007 roku to właśnie ona podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące formatów o charakterze rozrywkowym. Jak podaje "Plotek", jej doradcy mieli zasugerować przeprowadzenie zmian w gronie gwiazd, promujących stacje. Kolorowa prasa spośród zagrożonych wymieniła Agnieszkę Hyży, Krzysztofa Ibisza oraz Macieja Dowbora.

- Nina ma nowych doradców i to oni jej doradzają w kwestii odmłodzenia wizerunku gwiazd - przekazał informator.

Władze telewizji Polsat mają zerwać współpracę z częścią gwiazd?

Przetasowania miały zostać dobrze zaplanowane. Ma dojść do inwestycji w młode twarze, przy pozostawieniu jednego "wyjadacza", który mógłby przekazać doświadczenie i wiedzę młodszym pokoleniom. Ma to być jednak opinia doradców. Ostateczna decyzja zaś zależy do Niny Terentiew. "Plotek" nie dotarł do informacji, wyjaśniających, jakie jest stanowisko dyrektorki programowej Polsatu. 

- Zagrożony jest Maciej Dowbor i Agnieszka Hyży - zdradził rozmówca "Plotka". Maciej Dowbor od 2014 roku prowadzi show "Twoja twarz brzmi znajomo". W 2015 roku zaś uczestniczył w "Celebrity Splash" Prezenterem Polsatu został w 2005 roku. Agnieszka Hyży już w 2007 roku podjęła się współprowadzenia magazynu "Się kręci". Prowadziła także galę z okazji 15-lecia telewizji Polsat. Od 2016 roku podjęła współpracę z Dowborem w ramach formatu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Krzysztof Ibisz ma nie być zagrożony zwolnieniem z przyczyn strategii firmy. Tu na przeszkodzie staje sytuacja epidemiczna. Prowadzony przez niego "Taniec z gwiazdami" jest programem na żywo, w którym udział bierze widownia. Z przyczyn sanitarnych już raz przesunięto produkcję show

- Zobaczymy, jak to będzie. "Taniec z gwiazdami" jest w 100 proc. programem na żywo. Nasza ostatnia edycja trwała rok. Na jesieni, kiedy ta pandemia po tym letnim zelżeniu znowu się rozpędziła, my jadąc na program, nie wiedzieliśmy, czy on będzie. To była stresująca rzecz, więc zobaczymy, co postanowią nasi szefowie [...] Jest to jednak ryzyko, bo to program na żywo. My przychodzimy, testujemy się i nagle okazuje się, że ktoś nie może wziąć udziału - komentował w rozmowie z "Jastrząb Post".

Warto podkreślić, że na nowe twarze jeszcze w zeszłym roku stawiała Telewizja Polska. Angaże w programach stacji otrzymali Ida Nowakowska, Tamara Gonzalez Pereira, czy też Robert El Gendy. Ostatecznie w branży zachowała się jedynie Nowakowska, która została twarzą nowego kanału, TVP Kobieta oraz jurorką "Dance, Dance, Dance".

Gonzalez - była prowadząca "Pytania na śniadanie" uważa, że była "terroryzowana" na planie. Skandal z udziałem Macademian Girl mógł skutecznie zniechęcić publicznego nadawcę do inwestowania w młode gwiazdy. Od tego czasu medium postawiło na podkopywanie konkurencji, o czym świadczy między innymi przejęcie spod skrzydeł TVN-u Agustina Egurroli - nowego prowadzącego "Dance, Dance, Dance". 

TVN zaś zdaje się zapewniać swoim gwiazdom stabilną i dobrze układającą się współpracę. Wiele zmian zachodzi jednak w serwisach informacyjnych, z których zwolniono kilkanaście osób. Chwilę po doniesieniach "Wirtualnych Mediów" z medium odszedł także dziennikarz śledczy, Szymon Jadczak. Anonimowy rozmówca wskazał, że pracownicy mieli przedłożyć swoje CV prosto na biurka Polsatu

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy sondaż CBOS. Polki i Polacy ocenili politykę rządu

  • Chcą walczyć ze stygmatyzacją psychodelików. Twierdzą, że mają potencjał terapeutyczny

  • Jolanta Kwaśniewska pożegnała Andrzeja Kratiuka, swoje bliskiego współpracownika

Źródło: [Plotek/Jastrzab Post]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >