Politycy PiS w akcji, czyli podpisywanie umowy z duchownymi i towarzyszące temu modlitewne śpiewy.. twitter.com/Beata__KaŹródło: twitter.com/Beata__Ka
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Lutego 2020

Nagranie podbija internet. Politycy PiS podpisują umowę z duchownymi, w tle śpiewy i tektura

Politycy PiS w akcji, czyli podpisywanie umowy ws. budowy Panteonu Górnośląskiego z duchownymi i towarzyszące temu modlitewne śpiewy. Wśród obecnych ważnych osób m.in. premier Mateusz Morawiecki i abp. Wiktor Skworc w roli głównej. Nagranie stało się hitem internetu. "Cała Polska śmieje się ze Śląska".

Filmik z podpisywania umowy ws. budowy Panteonu Górnośląskiego z modlitewnymi śpiewami w tle od wtorku robi prawdziwą furorę w sieci. Wśród zebranych przy stole ważnych osób zasiedli m.in. politycy PiS z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, abp. Wiktor Skworc (metropolita katowicki), obok niego Wojciech Kałuża (wicemarszałka województwa śląskiego), Marcin Krupa (prezydent Katowic) oraz Jarosław Sellin (wiceminister kultury).

Rozmodlony tłum przed urzędem miasta Gdańska. Co tam się stało?Rozmodlony tłum przed urzędem miasta Gdańska. Co tam się stało?Czytaj dalej

Politycy PiS i podpisywanie umowy przy "Boże, coś Polskę". Cała Polska śmieje się ze Śląska. Nagranie hitem internetu

"Boże, coś Polskę" to stara polska pieśń religijna. Doskonała przy podpisywaniu ważnych umów państwowych przez przedstawicieli władzy i kościoła? Czemu nie! A przy tym można sobie wspólnie pośpiewać. Witamy w Polsce w 2020 roku XXI wieku. 

"Gdy bardzo ważne osoby zebrane za stołem składały podpisy pod dokumentem powołującym Panteon Górnośląski do życia, chór zaśpiewał hymn "Boże, coś Polskę..." - czytamy w artykule na stronie katowickiej wyborczej.pl. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Wyszedł ze szpitala, przepadł bez śladu. Gdzie jest Stanisław Zawistowski?

Jak donosi "Wyborcza", przez modlitewne śpiewy u boku chóralnej asysty i duchownych oraz Panteon z tektury, od wtorku cała Polska śmieje się ze Śląska. A Śląsk może podziękować za to władzy i metropolicie katowickiemu.

A Wy co o tym myślicie? Przyłączylibyście się do wspólnych śpiewów?

Filmik do obejrzenia tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki