Policjant potrącił seniora. Facebook / LDZ Zmotoryzowani ŁodzianieŹródło: Facebook / LDZ Zmotoryzowani Łodzianie
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Lutego 2021

Policjant potrącił radiowozem przechodzącego przez pasy seniora. Pieszy nie wymagał hospitalizacji

Policjant potrącił seniora na pasach - wszystko zarejestrowała kamera pojazdu, który jechał za radiowozem. Według informacji podanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi poszkodowany nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Funkcjonariusz został pouczony.

  • W Łodzi doszło do potrącenia mężczyzny na pasach przez policjanta
  • Według informacji podanych przez Komendę pieszemu nic się nie stało
  • Policjant został pouczony

Na nagraniu zobaczyć możemy, jak samochód prowadzony przez policjanta potrąca mężczyznę idącego przez przejście. 

Wypadek z udziałem policjanta

Do zdarzenia miało dojść na rondzie Sybiraków w Łodzi. Przed przejściem dla pieszych zatrzymał się autobus, a tuż obok niego policyjny radiowóz. W pewnym momencie na jezdni, w wyznaczonym dla przechodniów miejscu, pojawił się senior, który zaczął kierować się na drugą stronę ulicy

Starszy mężczyzna obszedł autobus z tylnej części pojazdu, a następnie próbował ominąć radiowóz, którego część maski znajdowała się na pasach. Gdy mężczyzna znalazł się przed autem, samochód nagle ruszył, potrącając seniora, który upadł na jezdnię

IMGW ogłosiło alerty hydrologiczne lub meteorologiczne dla prawie całego krajuIMGW ogłosiło alerty hydrologiczne lub meteorologiczne dla prawie całego krajuCzytaj dalej

Cały incydent zarejestrowała kamera pojazdu, który znajdował się tuż za autem kierowanym przez policjanta. Nagranie opublikowane zostało w internecie, na stronie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie na Facebooku.

Za pośrednictwem medium społecznościowego sprawę skomentowali także przedstawiciele policji. 

Policja cytuje Terencjusza 

Jak widać, nic, co ludzkie, nie jest nam obce. Przykład na to, jak bardzo trzeba uważać na drodze - napisano na stronie prowadzonej dla łódzkiej policji w mediach społecznościowych. 

Do sprawy odniósł się także Adam Kolasa z KWP w Łodzi. Jak stwierdził w rozmowie z Polsatnews.pl, policjant który potrącił mężczyznę, natychmiast wyszedł z wozu i zaopiekował się seniorem. 

- Policjanci wezwali karetkę pogotowia i zaopiekowali się tym mężczyzną. Na szczęście pieszy nie odniósł żadnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji - wyjaśnił. 

Policjant, który doprowadził do potrącenia, otrzymał pouczenie

- Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Kierujący radiowozem oraz pieszy byli trzeźwi - zapewnił Adam Kolasa. 

Źródło: polsatnews.pl, interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: