wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przyłapano ich na haniebnym czynie. Policja namierzyła z drona trzech mężczyzn, kiedy "czyścili podwórko"

28 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Policja i inne służby apelują o niewypalanie traw, a Ministerstwo Środowiska domaga się zaostrzenia kar za dopuszczanie się tego czynu. 59-letni mieszkaniec powiatu radomskiego został przyłapany przez policyjny dron, jak wraz ze swoimi kolegami wypalali t

Policyjny dron namierzył trzech mężczyzn w trakcie wypalania traw. Właściciel pola, na którym doszło do wypalania, wyjaśniał policjantom, że "chciał je tylko oczyścić". Właśnie przez takie nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowania często w Polsce dochodzi do pożarów lasów i pól, a ostatnio przez działalność człowieka przez prawie tydzień płonął Biebrzański Park Narodowy. Jest to sytuacja o tyle dramatyczna i niebezpieczna, gdyż w naszym kraju panuje obecnie susza i stan zagrożenia pożarowego.

Policja przy użyciu dronu przyłapała trzech mężczyzn na wypalaniu traw 

Jak informuje Polsat News, policjanci z Szydłowca w towarzystwie kontrterrorystów z Radomia przeprowadzili na terenie powiatu szydłowieckiego działania skierowane przeciwko podpalaczom. Do akcji wykorzystano m.in. policyjnego drona. Przyłapano sprawców na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze za pomocą drona zauważyli w pewnym momencie palący się dużych rozmiarów teren pola porośnięty trzciną i trawą. Na miejscu zastali właściciela i jego dwóch kolegów. Właściciel pola tłumaczył się w kuriozalny sposób. Oświadczył bowiem, że tylko "chciał oczyścić działkę". 59-latek został ukarany mandatem. Wobec jego towarzyszy również zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych, trzcinowisk lub szuwarów jest niedozwolone i grozi za to kara aresztu lub grzywna. Natomiast jeżeli podczas pożaru dojdzie do zagrożenia życia ludzi lub narażenie na utratę ich mienia, czyn taki może zostać uznany za przestępstwo, podlegające karze pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Źródło: polsatnews.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >