Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli pieniądze zbierane na chorych z hospicjum. Sprawcy usłyszeli zarzuty.. KMP w Gorzowie Wielkopolskim/Polsat NewsŹródło: KMP w Gorzowie Wielkopolskim/Polsat News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Lipca 2020

Mężczyźni nie mogli wiedzieć, że są nagrywani. Dokonali haniebnego czynu w galerii handlowej, wcześniej jeden z nich okradał kościoły

Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli pieniądze zbierane na chorych z hospicjum. Jeden z nich ponadto powiązany jest z innymi przestępstwami, stoi m.in. za włamaniami do kościołów i ich rabowaniem. Jego łupem miały paść pieniądze i laptop. Najbardziej porażająca i bezduszna w tej sprawie jest jednak kradzież skrzynki z gotówką dla chorych. Sprawcy usłyszeli zarzuty i najprawdopodobniej zostaną ukarani.

Młodzi mężczyźni z galerii handlowej w Gorzowie Wielkopolskim ukradli skrzynkę z pieniędzmi zbieranymi dla chorych z hospicjum. Jak się okazało po ich zatrzymaniu, jeden z nich jest już dobrze znany policji i ma na swoim koncie podobne przewinienia. 27-latek miał także okradać kościoły, w tym gorzowoską kaplicę katedralną, skąd miał skraść laptopa i pieniądze. O sprawie informuje Polsat News. 

Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewałDebata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Policja zatrzymała trzech mężczyzn. Ukradli pieniądze dla chorych. Usłyszeli zarzuty

Jak przekazała gorzowska policja, do kradzieży skrzynki z pieniędzmi zbieranymi dla chorych z hospicjum doszło w centrum handlowym w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek przed godziną 19. W kradzieży udział wzięło trzech młodych mężczyzn. Mieli oni sprytnym sposobem zabrać skrzynkę z gotówką i wybiec z nią budynku, co zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. "Na jednym z nagrań widać jak sprawcy wchodzą do obiektu, a następnie jeden z nich podnosi skrzynkę z pieniędzmi dla chorych z hospicjum" - podaje Polsat News.

Na nagraniu widać także, jak młodzi złodzieje udają się w stronę bloków mieszkalnych, gdzie w ich pobliżu mieli następnie rozbić szybę w skarbonie i zabrać z niej zawartość w postaci gotówki pieniężnej. Policja poinformowała, że wyrządzone straty sięgają blisko 2 tys. złotych. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

Następnego dnia, ok. godz. 23, policja otrzymała zgłoszenie dotyczące podejrzanych mężczyzn, którzy mogą stać za kradzieżą pieniędzy. Do ich zatrzymania doszło na jednej ze stacji paliw. Mężczyźni byli w wieku 18, 21 i 27 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do komendy, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, a najstarszy z nich usłyszał dodatkowo również zarzuty związane z włamaniem do kościoła. Prokuratura rejonowa z Gorzowa Wlkp. złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla 27-latka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Polsat News