wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mężczyźni nie mogli wiedzieć, że są nagrywani. Dokonali haniebnego czynu w galerii handlowej, wcześniej jeden z nich okradał kościoły

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli pieniądze zbierane na chorych z hospicjum. Jeden z nich ponadto powiązany jest z innymi przestępstwami, stoi m.in. za włamaniami do kościołów i ich rabowaniem. Jego łupem miały paść

Młodzi mężczyźni z galerii handlowej w Gorzowie Wielkopolskim ukradli skrzynkę z pieniędzmi zbieranymi dla chorych z hospicjum. Jak się okazało po ich zatrzymaniu, jeden z nich jest już dobrze znany policji i ma na swoim koncie podobne przewinienia. 27-latek miał także okradać kościoły, w tym gorzowoską kaplicę katedralną, skąd miał skraść laptopa i pieniądze. O sprawie informuje Polsat News. 

Policja zatrzymała trzech mężczyzn. Ukradli pieniądze dla chorych. Usłyszeli zarzuty

Jak przekazała gorzowska policja, do kradzieży skrzynki z pieniędzmi zbieranymi dla chorych z hospicjum doszło w centrum handlowym w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek przed godziną 19. W kradzieży udział wzięło trzech młodych mężczyzn. Mieli oni sprytnym sposobem zabrać skrzynkę z gotówką i wybiec z nią budynku, co zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. "Na jednym z nagrań widać jak sprawcy wchodzą do obiektu, a następnie jeden z nich podnosi skrzynkę z pieniędzmi dla chorych z hospicjum" - podaje Polsat News.

Na nagraniu widać także, jak młodzi złodzieje udają się w stronę bloków mieszkalnych, gdzie w ich pobliżu mieli następnie rozbić szybę w skarbonie i zabrać z niej zawartość w postaci gotówki pieniężnej. Policja poinformowała, że wyrządzone straty sięgają blisko 2 tys. złotych. 

Następnego dnia, ok. godz. 23, policja otrzymała zgłoszenie dotyczące podejrzanych mężczyzn, którzy mogą stać za kradzieżą pieniędzy. Do ich zatrzymania doszło na jednej ze stacji paliw. Mężczyźni byli w wieku 18, 21 i 27 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do komendy, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, a najstarszy z nich usłyszał dodatkowo również zarzuty związane z włamaniem do kościoła. Prokuratura rejonowa z Gorzowa Wlkp. złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla 27-latka.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >