wtv.pl
Znamy datę pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego.

TRICOLORS/East News

Żona Krzysztofa Kowalewskiego poinformowała o szczegółach pogrzebu

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Żona aktora Agnieszka Suchora poinformowała w niedzielę, kiedy odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. W opublikowanym przez nią nekrologu znalazły się jednak szczegóły, które mogą zasmucić niektórych fanów aktora.

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021. Aktor teatralny i filmowy znany między innymi ze współpracy ze Stanisławem Bareją oraz z emitowanego przez Polsat serialu "Daleko od noszy" dożył 83 lat.

"Dobranoc, panie Sułku. Wspaniały facet, twardy, ocalony z Zagłady" - żegnał aktora Jan Hartman, nawiązując do innej roli Kowalewskiego w słuchowisku Jacka Janczarskiego "Kocham Pana, Panie Sułku".

Śmierć Krzysztofa Kowalewskiego odnotowała także TVP Kultura. "Dużą popularność przyniosły mu role komediowe. (...) Kowalewski był także aktorem dubbingowym. Jego charakterystyczny głos kojarzony jest z serią filmów animowanych Pixara "Auta"" - informowała stacja. 

Jak podaje Super Express, termin pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego był przekładany, jednak w niedzielę żona aktora Agnieszka Suchora opublikowała na Facebooku nekrolog z konkretną datą

Znamy datę pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego

"Uroczyste pożegnanie odbędzie się 19 marca 2021 roku o godzinie 11:30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie, o godzinie 13:30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach (brama VI)" - czytamy w nekrologu.

W nekrologu pojawiła się jednak także informacja, która może zasmucić część fanów aktora liczących na to, że będą mogli pożegnać go podczas mszy w kościele. "W związku z pandemią w kościele obowiązuje lista gości" - czytamy. 

[EMBED-2010]

Z powodu epidemii koronawirusa w kościołach obowiązują aktualnie limity osób. W świątyni może być obecna nie więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Wierni są ponadto zobowiązani do zachowania 1,5-metrowego dystansu oraz do zasłaniania ust i nosa.

Pogrzeb Jana Lityńskiego

Ostatnio limity te stały się źródłem kontrowersji w związku z pogrzebem opozycjonisty i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Jana Lityńskiego, który utonął, próbując uratować swojego psa. Pogrzeb odbył się 10 marca.

Jak podaje gazeta.pl, ze względu na obowiązujące limity osób do świątyni nie wpuszczono jednak części przybyłych, którzy musieli czekać na zewnątrz. Wśród tych osób znalazła się Zofia Romaszewska, która skrytykowała rodzinę Jana Lityńskiego za sposób organizacji pogrzebu.

Na słowa Romaszewskiej odpowiedział były prezydent. - Nie może być tak, że pani Zofia Romaszewska przychodzi na pięć minut przed rozpoczęciem mszy i dziwi się, że nie traktują jej w sposób ekstranadzwyczajny, nie wpuszczają na jakichś ekstrazasadach. To jest jakiś przerost absolutnie egotyczny - przywołuje słowa Komorowskiego gazeta.pl.

Źródło: Super Express / se.pl, Facebook / Agnieszka Suchora, gazeta.pl.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Skarga do KRRiT na materiał "Wiadomości" o Tusku. "Zatrzymać bezprawną kampanię nienawiści"

Czytaj więcej >

TV

Kuriozalna pomyłka na antenie TVP. "Kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię"

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

TV

TVP zrywa współpracę z wydawcą “PnŚ”. Wszystko przez tęczową flagę

Czytaj więcej >

TV

Kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP. Niecodzienny pasek

Czytaj więcej >

TV

Brygida Grysiak opowiedziała o pracy dziennikarki. "Przywilej i wielka odpowiedzialnośc"

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Monika Olejnik wybuchła podczas rozmowy z Michałem Wójcikiem. Wszystko poszło na żywo

Czytaj więcej >