Salon edukacyjny. Krystyna Łybacka. Wikipedia/Adrian GrycukŹródło: Wikipedia/Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Kwietnia 2020

Podjęto ważną decyzję ws. pogrzebu Krystyny Łybackiej. Na przeszkodzie może stanąć pandemia.

Pogrzeb byłej minister Krystyny Łybackiej będzie miał charakter państwowy. Z uwagi na stan pandemii, w czasie pogrzebu będą obowiązywały pewne obostrzenia.

W poniedziałek wieczorem zmarła w jednym z poznańskich szpitali wieloletnia posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Krystyna Łybacka. W latach 2001-2004, pani Łybacka pełniła funkcję ministra edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera. Znana polityk była doktorem habilitowanym nauk matematycznych i nauczycielem akademickim. Zasiadała także w Parlamencie Europejskim VIII kadencji. W chwili śmierci miała 74 lata.

Absurdalny materiał Radia Maryja. Oprawcy zwierząt przejęli się ich losem.Absurdalny materiał Radia Maryja. Oprawcy zwierząt przejęli się ich losem.Czytaj dalej

Pogrzeb Krystyny Łybackiej z honorami w ograniczonym składzie przez epidemię

Wieloletni współpracownik Łybackiej poinformował opinię publiczną, że pani poseł zostanie pochowana w Alei Zasłużonych jednego z poznańskich cmentarzy. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, co wiąże się z pewnym ceremoniałem. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w uroczystości będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, nie więcej niż 50. Szczegółowy scenariusz poniedziałkowego pogrzebu jest jeszcze ustalany. Asysta wojska z uwagi na sytuację w kraju będzie nieco mniejsza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czeka nas zniesienie kolejnych ograniczeń? Znamy datę ujawnienia najnowszych ustaleń rządu
2. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania

W imieniu Sejmu RP na pogrzeb przyjedzie pan wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z asystą Straży Marszałkowskiej. W kościele na poznańskim Starym Zegrzu odbędzie się wcześniej nabożeństwo o charakterze rodzinnym.

Krystynę Łybacką żegnają nie tylko aktywiści i politycy SLD, ale także innych partii. O zasługach wybitnej polityk napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Byłą minister szanowano nie tylko w środowisku Sojuszu. Wielu wspomina jej merytoryczne przygotowanie i zasługi dla edukacji. Z całą pewnością była wielką damą polskiej polityki, a jej śmierć to ogromna strata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media

Źródło: [Polsat News]