Podlasie: kilkadziesiąt osób w kościele w Dąbrowie Białostockiej. wikipedia / YarlŹródło: wikipedia / Yarl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Marca 2020

Oburzające, kilkadziesiąt osób na mszy mimo zakazu zgromadzeń. Narazili życie i zdrowie innych oraz swoje

Podlasie: w nabożeństwie w kościele w Dąbrowie Białostockiej wzięło udział kilkadziesiąt osób. Jest to, rzecz jasna, niezgodne z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z epidemią COVID-19. Konieczna okazała się interwencja Policji. Informację tę jako pierwsze podało Polskie Radio Białystok.

Warto przypomnieć, że wobec wprowadzonych przez rząd restrykcji związanych z rozprzestrzeniającą się epidemią we wszystkich obrzędach religijnych, wliczając w to nabożeństwa, może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Według komunikatu do wspomnianej piątki nie zaliczają się kapłani oraz osoby sprawujące posługę.

Wierni z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej najwyraźniej jednak niespecjalnie przejęli się zagrożeniem. W mszy świętej udział wzięło tam kilkudziesięciu miejscowych. Na miejscu zjawili się policjanci.

Skrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatemSkrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatemCzytaj dalej

Podlasie: kilkadziesiąt osób w kościele

– Na miejscu interweniowali policjanci z komendy w Sokółce. Funkcjonariusze potwierdzili, że w nabożeństwie udział bierze kilkadziesiąt osób. Jednak nie przerwali oni mszy – przekazał Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji, cytowany przez TVN 24.

Zamiast nakazać zebranym w świątyni wiernym rozejść się do domów, funkcjonariusze sporządzili dokumentację dotyczącą sprawy. Ma ona posłużyć do wyjaśnienia sytuacji. Jak przekazał Krupa, "policjanci będą prowadzili czynności wyjaśniające".

DZISIAJ GRZEJE: 1. 4 kolejne zakażone osoby nie żyją. Ministerstwo Zdrowia informuje
2. Pożar domu letniskowego, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Sprawą zajmie się prokuratura

Wobec niedostosowania się do zaleceń ministra zdrowia sprawa może trafić do sądu.

Co ciekawe, wspomniana parafia zamieściła na Facebooku wpis, w którym po raz kolejny przypomniano, że w trakcie nabożeństw w kościele może znajdować się maksymalnie 5 osób. "W związku z tym we Mszy Świętej uczestniczą tylko osoby związane z daną intencją mszalną. Możliwość wejścia do kościoła od strony zakrystii. Nie zastosowanie się do w/w zasady grozi konsekwencjami prawnymi", czytamy w komunikacie przedstawicieli parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie Białostockiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Google wytoczyło ciężkie działa. Firma przekaże ogromną sumę na walkę z koronawirusem
  2. Jeden z kluczowych produktów znika ze sklepowych półek. Wiele par w kłopotach
  3. Wyzdrowiała z hiszpanki, ale przegrała w czasie epidemii. Nie żyje najstarsza ofiara wirusa z Wuhan, 108-letnia Brytyjka
  4. U pracownicy stacji dializ wykryto zakażenie wirusem. Pilny apel prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego
  5. Tragiczne realia ratowników medycznych w Polsce. "Sytuacja jest katastrofalna. Brakuje wszystkiego, nie mamy czym dezynfekować rąk" - podaje RMF FM
  6. Genialna zabawa Martyny Wojciechowskiej. Internauci wygrali, szczęka opada do samej ziemi

Źródło: TVN 24