wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pocztowcy boją się o swoje zdrowie. Do premiera trafił specjalny apel ws. wyborów

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Poczta Polska zmaga się z nie lada problemem. Zbliżające się wielkimi krokami wybory korespondencyjne to wielkie zagrożenie dla pracowników PP. Zwiększy się dla nich bowiem ryzyko zarażenia. Szefowa FZZ napisała apel do premiera Morawieckiego.

W ostatni czasie bardzo gorącym tematem są wybory korespondencyjne. Taka forma głosowania wzbudza mieszane uczucia wśród Polaków. Szefowa Forum Związków Zawodowych, Dorota Gardias zaapelowała w liście do premiera Morawieckiego. Zwróciła uwagę na sytuację pracowników Poczty Polskiej.

Poczta Polska w obliczu zagrożenia

Związkowcy domagają się zmiany terminu wyborów. Korespondecyjna metoda głosowania stanowi realne zagrożenie dla pracowników Poczty Polskiej, ale także dla milionów Polaków. Jak zaznaczyła w liście szefowa FZZ, pocztowcy sami muszą organizować środki ochrony. Nie otrzymali jak dotąd szczegółowych wytycznych odnośnie do metod przeprowadzenia wyborów. Listonosze nie dostali także informacji o sposobie przekazywania dokumentów.

Plan taki bardzo łatwo jest przelać na papier, ale dużo trudniej zrealizować. W szalonym biegu po władzę nie można narażać zdrowia i życia pewnych grup zawodowych. Związki zawodowe, jak wynika z listu, nie mają na celu podsycania konfliktów politycznych, ale realne zainteresowanie losem pracowników PP.

Rzeczniczka Poczty Polskiej, Justyna Siwek zaznaczyła, że instytucja stale monitoruje prace legislacyjne w zakresie wyborów korespondencyjnych. PP czeka na ostateczny kształt ustawy. Pozostają w ścisłej współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych i starają się wypracować możliwie najlepsze rozwiązania w zakresie przeprowadzenia wyborów. Siwek jednocześnie potwierdziła gotowość Poczty Polskiej do przeprowadzenia takiego głosowania.

W dobie pandemii doceniamy różne grupy zawodowe. Dużym uznaniem cieszą się pracownicy służby zdrowia. Rząd kierując sie interesem politycznym nie może jednak zapominać o innych pracownikach. Realizując wygórowane ambicje polityczne, obóz władzy nie powinien narażać zdrowia i życia milionów obywateli.

Źródło: Businessinsider

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >