Poczta Polska wybory. Jan Bielecki/ East NewsŹródło: Jan Bielecki/ East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Kwietnia 2020

Pocztowcy boją się o swoje zdrowie. Do premiera trafił specjalny apel ws. wyborów

Poczta Polska zmaga się z nie lada problemem. Zbliżające się wielkimi krokami wybory korespondencyjne to wielkie zagrożenie dla pracowników PP. Zwiększy się dla nich bowiem ryzyko zarażenia. Szefowa FZZ napisała apel do premiera Morawieckiego.

W ostatni czasie bardzo gorącym tematem są wybory korespondencyjne. Taka forma głosowania wzbudza mieszane uczucia wśród Polaków. Szefowa Forum Związków Zawodowych, Dorota Gardias zaapelowała w liście do premiera Morawieckiego. Zwróciła uwagę na sytuację pracowników Poczty Polskiej.

Poczta Polska w obliczu zagrożenia

Związkowcy domagają się zmiany terminu wyborów. Korespondecyjna metoda głosowania stanowi realne zagrożenie dla pracowników Poczty Polskiej, ale także dla milionów Polaków. Jak zaznaczyła w liście szefowa FZZ, pocztowcy sami muszą organizować środki ochrony. Nie otrzymali jak dotąd szczegółowych wytycznych odnośnie do metod przeprowadzenia wyborów. Listonosze nie dostali także informacji o sposobie przekazywania dokumentów.

Minister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówMinister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówCzytaj dalej

Plan taki bardzo łatwo jest przelać na papier, ale dużo trudniej zrealizować. W szalonym biegu po władzę nie można narażać zdrowia i życia pewnych grup zawodowych. Związki zawodowe, jak wynika z listu, nie mają na celu podsycania konfliktów politycznych, ale realne zainteresowanie losem pracowników PP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy
2. Kościół ma pilny apel do wiernych. Trzeba zacząć już dzisiaj, skutki mogą być opłakane

Rzeczniczka Poczty Polskiej, Justyna Siwek zaznaczyła, że instytucja stale monitoruje prace legislacyjne w zakresie wyborów korespondencyjnych. PP czeka na ostateczny kształt ustawy. Pozostają w ścisłej współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych i starają się wypracować możliwie najlepsze rozwiązania w zakresie przeprowadzenia wyborów. Siwek jednocześnie potwierdziła gotowość Poczty Polskiej do przeprowadzenia takiego głosowania.

W dobie pandemii doceniamy różne grupy zawodowe. Dużym uznaniem cieszą się pracownicy służby zdrowia. Rząd kierując sie interesem politycznym nie może jednak zapominać o innych pracownikach. Realizując wygórowane ambicje polityczne, obóz władzy nie powinien narażać zdrowia i życia milionów obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Dyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieści
  3. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków
  4. Nieoczekiwane wsparcie dla TVN w konflikcie z TVP. Stacja ma wyjątkowo mocnego sojusznika
  5. Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem
  6. Z ostatniej chwili: Korea Płd. cytuje rządowe źródła. Wiadomo, co ze zdrowiem Kim Dzong Una

Źródło: Businessinsider