Dzień skrócenia kadencji Sejmu RP. Wikimedia Commons/ Piotr VaGla WaglowskiŹródło: Wikimedia Commons/ Piotr VaGla Waglowski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Kwietnia 2020

Błąd w ustawie PiS. Miliony Polek i Polaków narażone na niebezpieczeństwo

PiS popełnił błąd w ustawie. Każdy kto będzie chciał wziąć udział w wyborach, będzie musiał osobiście wylegitymować się przed listonoszem. Wybory zwiększą ryzyko zakażeń.

Rządowi Prawa i Sprawiedliwości zależało, aby wybory odbyły się 10 maja tak, jak pierwotnie planowano. Nie powstrzymały ich protesty opozycji ani społeczne niezadowolenie. Jak się okazuje, PiS popełniło błąd w ustawie. Każdy, komu zależy na udziale w majowym glosowaniu, będzie musiał osobiście wylegitymować się przed listonoszem.

Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonychMinister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonychCzytaj dalej

PiS popełnił błąd w ustawie. Milionom Polaków grozi zakażenie wirusem

Partia rządząca przepchnęła w Sejmie ustawę o wyborach korespondencyjnych, która pozwala na przeprowadzenie głosowania przez Poczte Polską. Politykom Prawa i Sprawiedliwości zależało na tym terminie, bo zapewnia to niemalże pewną elekcję urzędującemu prezydentowi. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. NYP: 46-latka ożyła w domu pogrzebowym. Dramatyczne szczegóły sprawy
2. 72-latka zabiła swojego brata, potem sama zginęła. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły, wbijają w fotel

Politycy PIS pisząc ustawę, zapomnieli jednak o pewnej kwestii. Według określonych w dokumencie procedur pakiet wyborczy może zostać dostarczony tylko do rąk własnych wyborcy. Oznacza to, że głosujący będą musieli potwierdzić swoją tożsamość dokumentem i własnoręcznym podpisem. Wiązać sie to będzie z bezpośrednim kontaktem z listonoszem. Zwiększa to z kolei ryzyko zakażenia koronawirusem.

Nie ma możliwości na nowelizacje ustawy. Rządzący, aby zmienić ten zapis musieliby zwołać Sejm, a następnie skierować dokument do Senatu. Senat zgodnie z przepisami ma 30 dni na rozpatrzenie. Wybory odbędą się za dwa tygodnie. Czas biegnie nieubłaganie, a proces legislacyjny rządzi się swoimi prawami. 

Pracownicy poczty mają powody do obaw. Będą musieli odwiedzić około 30 milionów obywateli. To obecnie najbardziej narażona na zakażenie grupa zawodowa. Partia rządząca w szalonym wyścigu po władzę ignoruje zdanie obywateli, naraża ich zdrowie, a także życie. Ewentualne zwycięstwo Andrzeja Dudy, zdaniem jego oponentów, może przez to już zawsze kojarzyć się z walką o władzę kosztem życia obywateli.

Źródło: [Fakt]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę