wtv.pl
Piotr Żyła sprawdzi się jako kabareciarz

ANDRZEJ LANGE/East News

Piotr Żyła próbuje sił w nowym zawodzie. Zadebiutuje jako kabareciarz, wiemy gdzie oglądać jego występ

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nawet osoby, które nie kojarzą sportowych osiągnięć Piotra Żyły, dobrze wiedzą, kim jest najbarwniejszy polski skoczek narciarski. Okazuje się, że przed sportowcem otwierają się nowe drzwi kariery. Już jutro na ekranach telewizorów pojawi si

Niemal każdy wywiad Piotra Żyły po konkursie skoków narciarskich momentalnie staje się internetowym memem. Sportowiec słynący z nietypowego poczucia humoru będzie mógł sprawdzić się w nieco dłuższej niż kilka minut formie wypowiedzi.

Sam Piotr Żyła pochwalić się może równie dużym zapleczem fanów, co i przeciwników. Nie brakuje opinii, iż skoczek specjalnie kreuje swój wizerunek w ten sposób, jednak część obserwatorów woli skupiać się jedynie na osiągnięciach sportowych i nie zwracać uwagi na jego dziwne wypowiedzi oraz zachowanie godne dojrzewającego nastolatka.

Nie można odmówić prawdziwości stwierdzeniu, iż swoje pięć minut sławy Piotr Żyła wykorzystuje po mistrzowsku. Pojawia się w kolejnych reklamach, a teraz postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji i wystąpić w nowym programie Polsatu.

„Klinika Skeczów Męczących” zaprosiła do jednego z odcinków Piotra Żyłę

Wśród gości, którzy zaproszeni zostali do pojawienia się w kabaretowym programie „Klinika Skeczów Męczących”, znalazł się Piotr Żyła. Nie ulega wątpliwości, że inspiracją do tej decyzji były zapewne wywiady, z których słynie skoczek.

To czy jego wypowiedzi są faktycznie śmieszne, czy większość śmieszy dziwne zachowanie sportowca to temat rzeka i trudno oceniać to w kategoriach ogólnych. Poczucie humoru to wyjątkowo osobisty aspekt, jednak nie ulega wątpliwości, iż wywiady Piotra Żyły nie należą do wypowiedzi, które pochwalić można za błyskotliwość, czy sprytne wykorzystywanie okoliczności, w jakich padają.

W niedzielę na antenie Polsatu zobaczyć będzie można Piotra Żyłę w roli gościa specjalnego programu „Klinika Skeczów Męczących”. To drugi sezon programu kabaretowego — obecnego na antenie od 9 lat — nadawanego pod banderą znanego cyklu Polsatu „Kabaret na żywo”.

W zapowiedzi, jaka pojawiła się na Facebooku, skoczek narciarski w charakterystyczny dla siebie sposób zaprasza do tego, by w Wielkanoc zasiąść przed telewizorem i zobaczyć jego występ. Zapewnia, że będzie, m.in. grał na gitarze.

Piotr Żyła znalazł się w doborowym towarzystwie

Co ciekawe lista gości, którzy w poprzednich odcinkach gościli w tej samej roli co Piotr Żyła, jest imponująca. Zanim widzowie sprawdzą zmysł kabaretowy skoczka, w tej samej roli mogli zobaczyć cenionego aktora Wiktora Zborowskiego, czy Michała Wiśniewskiego.

W formacie prócz występu samego gościa, cały odcinek zawiera całkiem sporo aluzji w jego stronę. Jego osoba, czy też przeżycia i plotki wplatane są w treści dialogowe bądź są nawet inspiracją do stworzenia osobnego występu. Co przy medialnym konflikcie z byłą żoną stanowi całkiem wdzięczne pole do pracy.

Kiedy będzie można sprawdzić, czy skoczek to jedynie „ten śmieszny kolega z podwórka”, czy faktycznie osoba posiadająca dar do rozśmieszania innych? Odcinek „Kliniki Skeczów Męczących” z udziałem Piotra Żyły wyemitowany zostanie na Polsacie w najbliższą niedzielę o godzinie 20:00.

„Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących”

Gospodarzami satyrycznego programu jest Kabaret Skeczów Męczących. Obecny sezon nadawany jest od 7 marca i jak zapowiadają sami prowadzący, widzowie mogą liczyć na wizyty osób znanych z pierwszych stron gazet.

- Drugi sezon Kliniki mocno zaskoczy, ale też z pewnością zadowoli naszych widzów. [...] Pozostaje z nami nasz serial „Mała Polonia”, który w kolejnej odsłonie będzie w niezmiennie mocny i bezkompromisowy sposób pokazywał przywary całego polskiego społeczeństwa. Do tego mnóstwo aktualności, bieżącego komentarza i premierowych skeczów - powiedział jeden z prowadzących show, Marcin Szczurkiewicz.

Poprzedni sezon „Kliniki Skeczów Męczących”, według informacji przekazywanych przez portal Wirtualne Media, oglądało średnio 1,68 miliona widzów. Czy odcinek z udziałem Piotra Żyły zagwarantuje utrzymanie wysokiego poziomu zainteresowania odbiorców?

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Anita Czerwińska opowiedziała o planach przebiegu rocznicy smoleńskiej

  • W Gościu Wiadomości Danuta Holecka pytała abp Jędraszewskiego o "ochronę życia nienarodzonego"

  • Ile osób może spotkać się przy wielkanocnym stole? Podpowiadamy

Źródło: Pudelek / Wirtualne Media

Podobne artykuły

TV

Danuta Holecka wróciła do "Wiadomości" TVP

Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >