wtv.pl
Piotr Świąc

TVP3 Gdańsk/Panorama/05.03.21/Screen z programu

Rodzina Piotra Świąca prosi o wsparcie hospicjum zamiast przynoszenia kwiatów na pogrzeb

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

W wyniku wypadku samochodowego zmarł Piotr Świąc. Rodzina zmarłego za pośrednictwem TVP3 Gdański wystosowała apel do żałobników, którzy zamierzają stawić się na ceremonii. Niesamowita inicjatywa ma pozwolić na uzbieranie niemałych środk&oacu

  • Pogrzeb Piotra Świąca odbędzie się 13 marca o godzinie 11:30 w Archikatedrze Oliwskiej. Na miejscu przestrzegane będą zasady sanitarno-epidemiczne. Niezbędne będzie zachowanie 2-metrowych odstępów, a także zasłonięcie ust i nosa za pomocą maseczki

  • Bliscy poprosili, by zrezygnować z wydawania pieniędzy na kwiaty, znicze i wieńce. Zamiast tego proszą o wpłaty na Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku

  • "Uprzejmie prosimy o stosowanie się do aktualnych przepisów związanych z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19" - apelują

Jak podaje TVP3 Gdańsk, ceremonia pogrzebowa Piotra Świąca odbędzie tuż po zakończeniu Mszy Świętej na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. Ostatnia droga dziennikarza Telewizji Polskiej zostanie zainicjowana tuż przy bramie głównej. 

Pamiętajmy, że w kościele panuje limit osobowy. Na jednego uczestnika mszy powinno przypadać 15 metrów kwadratowych świątyni. Nie można zasłaniać twarzy przy użyciu przyłbicy, szalika, bądź chusty. Elementy garderoby mogą jedynie stanowić uzupełnienie dla maseczki chirurgicznej lub materiałowej. 

W imieniu pogrążonej w żałobie Rodziny tragicznie zmarłego dziennikarza Piotra Świąca, a także pracowników i...

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Wtorek, 9 marca 2021

Nie żyje Piotr Świąc. Przed pogrzebem rodzina zmarłego wystosowała ważny apel do żałobników

Telewizja Polska będzie transmitować wydarzenie. Pracować będą operatorzy zarówno TVP3 Gdańsk, jak i głównego oddziału TVP. Medium oraz bliscy proszą o zastosowanie się do reżimu sanitarnego, tak by zapewnić bezpieczeństwo żałobnikom. Komunikat rodziny został opublikowany za pośrednictwem lokalnego oddziału stacji.

"Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki. Zachęcamy do tego, by - zamiast kupować kwiaty - wesprzeć działalność Hospicjum" - czytamy. 

Piotr Świąc zmarł w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło tuż po zakończeniu prac na planie "Panoramy". Współpracownica dziennikarza opowiedziała o jego ostatnich słowach. "Małgosiu, trzeba mieć więcej czasu na życie, dziękuję, do zobaczenia" - przytaczała. Prezenter zmarł w wieku 54 lat.

Wcześniej prowadził "Wiadomości" TVP, był odpowiedzialny za oprawę TVP1, a także prowadził serwisy informacyjne TVP Info. W TVP 3 Gdańsk prowadził "Panoramę", "Forum Gospodarcze" oraz "Forum Panoramy".

Dziennikarza, podczas prowadzenia wieczornego dziennika informacyjnego, pożegnała między innymi Danuta Holecka. Jacek Kurski osobiście złożył kondolencje rodzinie i bliskim. 

Na miejscu wypadku pracowały 4 zastępy straży pożarnej. Zdarzenie zaobserwował także świadek. Warto wspomnieć, że zmarła również druga strona kolizji. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż był to 23-letni mężczyzna, który miał doprowadzić do wypadku, zjeżdżając ze swojego pasa ruchu, co wywołało kolizję. Gdańska prokuratura nie podaje żadnych innych informacji o sprawie.

Wypadek na trasie Borcz - Babi Dół, trasa całkowicie zamknięta. Dwie ofiary śmiertelne.OSP Hopowo OSP ŻukowoOSP SkrzeszwoJRG KartuzyPolicjaZRMPomorskie998

Opublikowany przez Straż Hopowę Piątek, 5 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 29-latka wyszła ze szpitala i zmarła. Tragedia w Łęcznej

  • Polsat i TVP dostały 5,3 mln zł na promocję działań rządu. Odpowiedź na interpelację

  • Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Źródło: [Fakt/TVP3 Gdańsk]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >