wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Piotr Semka pod respiratorem w ciężkim stanie

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Stan zdrowia pojawiającego się regularnie na antenie TVP Info dziennikarza Piotra Semki ma być poważny. Chociaż informacje na ten temat nie zostały potwierdzone, to kolejne komentarze pojawiające się w sieci mówią o tym, że obecnie sytuacja jest po

  • Dziennikarz Piotr Semka trafił do szpitala

  • Według nieoficjalnych informacji jego stan jest ciężki

  • Niezbędne było podłączenie częstego eksperta TVP Info do aparatury wspomagającej oddychanie

  • Sprawę skomentował m.in. premier Mateusz Morawiecki

W środę sieć obiegła informacja o tym, że Piotr Semka trafił do szpitala. Dziennikarz miał wymagać pomocy lekarzy i hospitalizacji ze względu na zakażenie koronawirusem.

Podejrzewać można, że w związku z innymi schorzeniami Piotra Semki COVID-19 mógł okazać się wyjątkowo niebezpieczny. Nie jest wiadome, w jakim szpitalu leży dziennikarz. Przekazano jednak inne informacje na temat jego obecnego stanu.

Koledzy proszą o modlitwę za Piotra Semkę

Pierwszą wiadomość o hospitalizacji Piotra Semki zostały przekazane przez dziennikarza Roberta Tekieli. Szybko pojawiła się kolejna informacja mówiąca o tym, że częsty gość programów TVP Info oddycha dzięki pomocy aparatury.

— Bardzo proszę o modlitwę za Piotra Semkę. Jest w szpitalu w ciężkim stanie. Pierwszy raz proszę o retłitujcie tę prośbę — napisał na Twitterze Robert Tekieli.W podobnym tonie wypowiedział się Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości.

Piotr Semka w ciężkim stanie leży pod respiratorem. Rodzina prosi o wsparcie modlitewne — napisał minutę po Robercie Tekieli Robert Bąkiewicz. Do dyskusji na temat stanu zdrowia dołączyły również osoby, które na światopoglądowej ścieżce nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Piotr Semka w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem

Do osób, które z niepokojem wypowiadają się na temat stanu zdrowia Piotra Semki, dołączył również dziennikarz związany z Radiem Zet Jacek Czarnecki. Zaznaczył, że mimo iż wiele go dzieli z kolegą po fachu, to trzyma kciuki za jego szybki powrót do zdrowia.

W komentarzach pojawiają się krytyczne uwagi pod adresem osób, które bagatelizują, bądź wręcz są zadowoleni z zagrażającemu życiu stanowi dziennikarza związanego w przeszłości z „Rzeczpospolitą”. Większość internautów zauważa, że sytuacja ta jest po ludzku trudna i nie należy nikomu, nawet merytorycznym przeciwnikom, życzyć konieczności szukania ratunku.

Na swoim Facebooku post dotyczący sytuacji pandemicznej w odniesieniu do stanu zdrowia Piotra Semki komentarz zamieścił nawet premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zdecydował się zaapelować do rodaków.

Stan zdrowia dziennikarza i częstego eksperta TVP Info skomentował premier

Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki. Zaapelował również do Polaków o to, by dbali zarówno o siebie, jak i swoich bliskich. Przypomnijmy, że dziś padł rekord potwierdzonych dobowych zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przybyło 29 978 nowych pacjentów.

Większość Polaków kojarzyć może Piotra Semkę nie tyle z jego działalności dziennikarskiej, mimo iż publikował dla dużych tytułów, a z częstych wizyt w studio TVP Info. Jeszcze 6 marca na profilu stacji na platformie YouTube opublikowano wypowiedź dziennikarza na temat politycznej kariery Szymona Hołowni.

Zdjęcie wyróżniające to screen z programu Salon Dziennikarski emitowanego przez TVP Info. Całość materiału opublikowanego przez publicznego nadawcę 6 marca obejrzeć można pod adresem YouTube.com/ TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tysol.pl / Onet / Twitter.com @RobertTekieli @RBakiewicz @JacekCzarnecki1 / Facebook.com @MorawieckiPL

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >