wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Pies został zagłodzony na śmierć i dobity przez swojego właściciela. Wstrząsająca interwencja inspektorów DIOZ wraz z dyrektorem inspektoratu, Konradem Kuźmińskim, który relacjonował ten moment za pośrednictwem mediów społecznościowyc

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt od lat na terenie całego kraju walczy o życie wielu istot, które doznają krzywdy i okrucieństwa ze strony człowieka. Niestety, dramatycznych interwencji nie brakuje. Dochodzi do nich niemal codziennie. Ta, do której doszło wczoraj, należy do jednej z najstraszniejszych.

Pies został zagłodzony na śmierć. Wstrząsająca interwencja inspektorów DIOZ

Właściciel 2-letniego dobermana zgotował mu prawdziwe piekło z życia. Dramat zwierzaka trwał już od jego wczesnych, szczenięcych lat. Był bowiem przetrzymywany w koszmarnych warunkach, w dodatku na krowim łańcuchu oraz głodzony i karmiony trutką na szczury. Psiak nie wiedział nawet, co to znaczy dom czy spacery. Zamiast otrzymać od swojego właściciela miłość i bezpieczeństwo, otrzymał mękę i śmierć. Został na koniec dobity młotkiem i zakopany przy budzie. Miało to miejsce w Marciszowie na Dolnym Śląsku i właśnie tam wczoraj udali się inspektorzy z DIOZ w ramach interwencji. Niewyobrażalne, do czego zdolny jest człowiek. Sadysta został zatrzymany i odpowie za swój czyn.

"Jesteśmy właśnie w Marciszowie, gdzie 41-letni Lucjan S. najpierw zagłodził, a potem dobił młotkiem 2 letniego dobermana. Pies od szczenięcia utrzymywany był na krowim łańcuchu, w zdezelowanej budzie. Sąsiedzi poinformowali nas, że psiak tylko RAZ W ŻYCIU był na spacerze" - napisał na Twitterze Konrad Kuźmiński, dyrektor DIOZ.

- „Ale się trzyma, nic go nie bierze, nawet trutka na szczury” - Lucjan S. codziennie faszerował psa trucizną, gdy ten nie chciał umrzeć, sadysta dobił go młotkiem. To treść zeznań złożonych do protokołu. Sadysta został przed chwilą zatrzymany i trafił „na dołek” - dodał w komentarzu do posta dyrektor DIOZ.

Nagranie z tej wstrząsającej interwencji DIOZ tutaj. Ostrzegamy, że materiał jest przeznaczony tylko dla osób o mocnych nerwach.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >