wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mężczyzna celowo potrącił bezbronnego psa. Wyrok sądu może oburzać

5 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Pies został zamordowany przez młodego mężczyznę. Niski wyrok sądu oburza obrońców praw zwierząt. Szczególnie, że oprawca zabił psa z pełną świadomością i premedytacją. Całe zdarzenie zostało przez niego nagrane. Film umieścił w internecie.

Sąd w Myszkowie (Śląsk), skazał Rafała B. na dwa lata prac społecznych i wysoką grzywnę. W czerwcu 2019 roku potrącił celowo głuchego i starego psa. Zrobił to z premedytacją, nagrał filmik ze zdarzenia. Niski wyrok sądu oburza.

Pies został zamordowany przez młodego mężczyznę

Rafał B. pracował jako dostawca. Jadąc leśną drogą, zobaczył głuchego pieska leżącego na lokalnej drodze. Postanowił go potrącić. Nagrał filmik z tego strasznego zdarzenia, aby móc potem zamieścić go w internecie. "Ty! Stary! Podnoś się!"- tak mężczyzna zwracał się do konającego zwierzęcia. Na końcu filmu mówi "Ale chu...Chodzić nie umiesz, to masz teraz na łeb...". Po tym przejechał jeszcze raz po głowie pieska.

22-latek pochwalił się swoim morderstwem w internecie. Ludzie oglądający filmik byli wstrząśnięci. Obrońcy praw zwierząt złożyli sprawę do prokuratury. Nagranie wstrząsnęło opinią publiczną. "Od kilkudziesięciu lat zajmuję się sprawami dotyczącymi znęcania się nad zwierzętami, ale pierwszy raz widziałam tak drastyczne i ociekające przemocą nagranie. To była egzekucja" - mówiła w tamtym czasie Magdalena Gmyrek z Oleśnickich Bid.

Sąd skazał mężczyznę na 2 lata prac społecznych, karę grzywny i 10-letni zakaz posiadania zwierząt. To skandalicznie niski wyrok, biorąc pod uwage okliczności zabójstwa. Sąd zaśmiał się ludziom w twarz. Mężczyzna zdaniem wielu zasługuje na wyższą karę i leczenie. Nikt o zdrowych zmysłach nie skrzywdzi w taki sposób bezbronnego zwierzątka.

Sądowe wyroki w sprawach znęcania się nad zwierzętami szokują. Zaskakuje mało poważne podejście sądów i bagatelizowanie tego typu spraw. Zabijanie zwierząt niczym nie różni się od zabijania ludzi. Wszyscy mamy prawo żyć w godnych warunkach.

Źródło: [Rmf24.pl]

Tagi:

ZwierzętaPolska

Justyna KlimasaraAutor

Działam społecznie i politycznie od 2011 roku.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >