wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mężczyzna celowo potrącił bezbronnego psa. Wyrok sądu może oburzać

5 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Pies został zamordowany przez młodego mężczyznę. Niski wyrok sądu oburza obrońców praw zwierząt. Szczególnie, że oprawca zabił psa z pełną świadomością i premedytacją. Całe zdarzenie zostało przez niego nagrane. Film umieścił w internecie.

Sąd w Myszkowie (Śląsk), skazał Rafała B. na dwa lata prac społecznych i wysoką grzywnę. W czerwcu 2019 roku potrącił celowo głuchego i starego psa. Zrobił to z premedytacją, nagrał filmik ze zdarzenia. Niski wyrok sądu oburza.

Pies został zamordowany przez młodego mężczyznę

Rafał B. pracował jako dostawca. Jadąc leśną drogą, zobaczył głuchego pieska leżącego na lokalnej drodze. Postanowił go potrącić. Nagrał filmik z tego strasznego zdarzenia, aby móc potem zamieścić go w internecie. "Ty! Stary! Podnoś się!"- tak mężczyzna zwracał się do konającego zwierzęcia. Na końcu filmu mówi "Ale chu...Chodzić nie umiesz, to masz teraz na łeb...". Po tym przejechał jeszcze raz po głowie pieska.

22-latek pochwalił się swoim morderstwem w internecie. Ludzie oglądający filmik byli wstrząśnięci. Obrońcy praw zwierząt złożyli sprawę do prokuratury. Nagranie wstrząsnęło opinią publiczną. "Od kilkudziesięciu lat zajmuję się sprawami dotyczącymi znęcania się nad zwierzętami, ale pierwszy raz widziałam tak drastyczne i ociekające przemocą nagranie. To była egzekucja" - mówiła w tamtym czasie Magdalena Gmyrek z Oleśnickich Bid.

Sąd skazał mężczyznę na 2 lata prac społecznych, karę grzywny i 10-letni zakaz posiadania zwierząt. To skandalicznie niski wyrok, biorąc pod uwage okliczności zabójstwa. Sąd zaśmiał się ludziom w twarz. Mężczyzna zdaniem wielu zasługuje na wyższą karę i leczenie. Nikt o zdrowych zmysłach nie skrzywdzi w taki sposób bezbronnego zwierzątka.

Sądowe wyroki w sprawach znęcania się nad zwierzętami szokują. Zaskakuje mało poważne podejście sądów i bagatelizowanie tego typu spraw. Zabijanie zwierząt niczym nie różni się od zabijania ludzi. Wszyscy mamy prawo żyć w godnych warunkach.

Źródło: [Rmf24.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >