Pies. Jakub Kaminski/East News, Zdjęcie poglądoweŹródło: Jakub Kaminski/East News, Zdjęcie poglądowe
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Maja 2020

Mężczyzna celowo potrącił bezbronnego psa. Wyrok sądu może oburzać

Pies został zamordowany przez młodego mężczyznę. Niski wyrok sądu oburza obrońców praw zwierząt. Szczególnie, że oprawca zabił psa z pełną świadomością i premedytacją. Całe zdarzenie zostało przez niego nagrane. Film umieścił w internecie.

Sąd w Myszkowie (Śląsk), skazał Rafała B. na dwa lata prac społecznych i wysoką grzywnę. W czerwcu 2019 roku potrącił celowo głuchego i starego psa. Zrobił to z premedytacją, nagrał filmik ze zdarzenia. Niski wyrok sądu oburza.

Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisJakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisCzytaj dalej

Pies został zamordowany przez młodego mężczyznę

Rafał B. pracował jako dostawca. Jadąc leśną drogą, zobaczył głuchego pieska leżącego na lokalnej drodze. Postanowił go potrącić. Nagrał filmik z tego strasznego zdarzenia, aby móc potem zamieścić go w internecie. "Ty! Stary! Podnoś się!"- tak mężczyzna zwracał się do konającego zwierzęcia. Na końcu filmu mówi "Ale chu...Chodzić nie umiesz, to masz teraz na łeb...". Po tym przejechał jeszcze raz po głowie pieska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze
2. Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycie

22-latek pochwalił się swoim morderstwem w internecie. Ludzie oglądający filmik byli wstrząśnięci. Obrońcy praw zwierząt złożyli sprawę do prokuratury. Nagranie wstrząsnęło opinią publiczną. "Od kilkudziesięciu lat zajmuję się sprawami dotyczącymi znęcania się nad zwierzętami, ale pierwszy raz widziałam tak drastyczne i ociekające przemocą nagranie. To była egzekucja" - mówiła w tamtym czasie Magdalena Gmyrek z Oleśnickich Bid.

Sąd skazał mężczyznę na 2 lata prac społecznych, karę grzywny i 10-letni zakaz posiadania zwierząt. To skandalicznie niski wyrok, biorąc pod uwage okliczności zabójstwa. Sąd zaśmiał się ludziom w twarz. Mężczyzna zdaniem wielu zasługuje na wyższą karę i leczenie. Nikt o zdrowych zmysłach nie skrzywdzi w taki sposób bezbronnego zwierzątka.

Sądowe wyroki w sprawach znęcania się nad zwierzętami szokują. Zaskakuje mało poważne podejście sądów i bagatelizowanie tego typu spraw. Zabijanie zwierząt niczym nie różni się od zabijania ludzi. Wszyscy mamy prawo żyć w godnych warunkach.

Źródło: [Rmf24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy oświadczają stanowczo: koronawirus nie powstał w laboratorium
  2. Chwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z okna
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Polacy mogą być zagrożeni. Specjaliści ostrzegają osoby, które wyszły na spacer