wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Do 1500 zł na zakup sprzętu dla dziecka. Rolnicy jeszcze mogą składać wnioski

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Sporo rodziców, którzy usłyszą, iż mogą otrzymać na swoje dzieci dodatkowe pieniądze, będzie zachwyconych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jednorazowo wypłaci nawet 1500 złotych, jednak jest kilka warunków. Przede ws

  • Rodziny rolnicze, które do 31 marca 2021 r. kupią komputer i złożą odpowiedni wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mogą otrzymać nawet 1500 złotych zwrotu

  • Konieczne jest jednak, aby komputer przeznaczony był dla uczniów pobierających naukę zdalną

  • Wśród określonych zasad ważne jest również to, że dana rodzina musi sprawować obowiązki opiekuna nad dwojgiem dzieci w wieku nieprzekraczającym 18 lat. Dodatkowo muszą oni w roku szkolnym 2020/2021 pobierać naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej

  • Wniosek, wraz z niezbędnymi dokumentami, należy złożyć do 15 kwietnia 2021 r.

Państwo gotowe jest przekazać pieniądze niektórym z rodziców, którzy jednocześnie mogą pochwalić się mianem rolnika. Jest kilka warunków, które trzeba spełnić, niemniej wydaje się, iż nie będzie to wyjątkowo trudne.

Wszyscy opiekunowie żaków, którzy nieustannie pozostają w domach na lekcjach zdalnych mogą pomóc im w nauce i jednocześnie otrzymać pieniądze, które zrekompensują poniesione wydatki. Wszystko związane jest z pomocą oferowaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kupisz dziecku nowy komputer, a ARiMR odda ci pieniądze

Pomoc skierowana jest do rolników i to właśnie oni mogą liczyć na pieniądze w ramach pomocy oferowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Informacja o takiej szansie ogłoszona została już w grudniu, jednak ostateczny termin ubiegania się o taką możliwość zbliża się ku końcowi.

Rolnicy chcący doposażyć sprzętowo swoje dzieci pobierające naukę w domu mogą zakupić nowy komputer do 31 marca i dzięki temu ubiegać się o swoistą rekompensatę z ARiMR. Należy pamiętać, że otrzymana kwota nie będzie wyższa niż 1500 złotych, jednak w przypadku komputerów służących do prac biurowych, które nie wymagają aż tak zaawansowanych podzespołów, zatem zmieszczenie się w tej granicy nie będzie trudne.

To jednak nie koniec wymogów, jakie przed rodzicami rolnikami stawia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze za zakup komputera w celu poprawienia warunków nauki zdalnej uczniów otrzymają tylko ci, którzy sprawują opiekę nad dwojgiem dzieci, które nie przekroczyły 18. roku życia oraz w roku szkolnym 2020/2021 uczą się w szkole ponadpodstawowej lub podstawowej.

Pojawiły się również widełki zarobkowe, których ubiegający się o zwrot nie mogą przekroczyć, inaczej pieniądze nie będą im przysługiwać.

Czasu jest coraz mniej

Komunikat PAP oraz portale wnp.pl i dobreprogramy.pl wskazują, że złożony wniosek o przyznanie pieniędzy w związku z zakupem komputera przez rodziny rolnicze zostanie rozpatrzony pozytywnie tylko w momencie, gdy zakup zostanie dokonany do 31 marca 2021 r. i zostanie udokumentowany

Samo złożenie wniosku również otrzymało datę końcową. Należy pamiętać, aby wniosek oraz wymagane dokumenty złożyć w ARiMR nie później niż do 15 kwietnia 2021 r. Kto może być pewien, że pieniądze w związku z zakupem komputera trafią na jego konto?

Określono jasne zasady

W komunikacie wydanym jeszcze w czasie grudniowej edycji pomocy dla rodzin rolniczych proponowanej przez ARiMR jasno określono, które rodziny mogą oczekiwać zwrotu za zakup sprzętu dla uczniów. Poza wspomnianym cenzusem wieku i konieczności uczenia się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej konieczne jest prowadzenie — przynajmniej przez jednego z rodziców — gospodarstwa rolnego w myśl obowiązujących przepisów.

Dodatkowo pieniądze trafią tylko w momencie, gdy łączny dochód starającej się o pomoc rodziny „podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie”.

Należy również pamiętać, iż o ubieganie się o pieniądze wykluczone zostają te rodziny rolnicze, które w minionych trzech latach od dnia złożenia wniosku do ARiMR otrzymały komputer przenośny, bądź stacjonarny, który został zakupiony przy wykorzystaniu środków publicznych, czy chociażby organizacji pozarządowych.

Źródło: armia.gov.pl / dobreprogramy.pl / wnp.pl / PAP

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Daniel Obajtek zabrał głos ws. pracy syna Beaty Szydło. „Dlaczego miałem mu nie pomóc?”

  • Sprzeciw rodziców wobec nauki zdalnej. Wysyłają pisma prosto do dyrekcji

  • KRRiT stanowczo skrytykowała TVP. Poszło o materiały dot. aborcji

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >