wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ratownicy medyczni oddali pieniądze z internetowej zbiórki. Przytłoczył ich okropny hejt

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Pieniądze ze zbiórki internetowej zostały oddane przez ratowników medycznych z Gryfic. Nie wykorzystają ich na zakup tego, co planowali. Powodem jest okrutny hejt, z jakim musieli się zmierzyć i nie wytrzymali.

Ratownicy z Gryfic (woj. zachodniopomorskie) kilka dni temu zwrócili się do internautów z prośbą o pomoc. Prośba dotyczyła zbiórki pieniędzy na zakup własnej pralki, żeby nie prać swoich strojów w pralkach domowych i w ten sposób nie narażać swoich rodzin na ewentualne zakażenie wirusem, z którym na co dzień mają styczność. Wkrótce jednak pieniądze ze zbiórki postanowili oddać, nie wykorzystując ich dla siebie. Powód? Okrutny hejt, jaki na nich spłynął.

Pieniądze ze zbiórki zostały oddane przez ratowników medycznych. Przez hejt nie wykorzystają ich na zakup tego, co planowali

"W tym ciężkim okresie potrzebujemy wsparcia. Zbieramy na pralkę dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - dla filii w Gryficach, aby zespoły ratownictwa medycznego mogły swoje umundurowanie wyprać, nie narażając swoich rodzin" - mogliśmy przeczytać na stronie zbiórki ratowników medycznych z Gryfic na portalu zrzutka.pl.

Ratownicy na nową pralkę zamierzali zebrać 2 tys. zł. Ku zaskoczeniu, po kilku godzinach uzbieranych było na koncie już kilka tysięcy zł więcej. Prośba ratowników nie wszystkim jednak przypadła do gustu i spotkała się niestety z dużym hejtem ze strony niektórych internautów. Szybko bowiem pojawiły się m.in. zarzuty, że kwota jest za wysoka. "Kupmy im jeszcze mercedesy" - mieli komentować niektórzy z nich, cytowani przez naTemat.pl. W związku z tak ogromną falą hejtu, ratownicy medyczni zadecydowali o zamknięciu zbiórki i nieprzyjmowaniu zebranych pieniędzy. Postanowili zwrócić je darczyńcom.

Historia ta ma jednak swoje szczęśliwe zakończenie. Ratowników postanowiła bowiem wesprzeć jedna z firm i pomimo zakończonej zbiórki przekazała im pralkę. "Im bardziej ktoś nie chciał, to bardziej chciało więcej innych. Dziękuję w imieniu całego zespołu firmie PROGROUP. Dziękuję za wiele telefonów osobistych z chęcią wsparcia" - napisał jeden z ratowników.

Źródło: Radio Zet/naTemat.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >