Policja w Piekarach Śląskich. Facebook/Policja ŚląskaŹródło: Facebook/Policja Śląska
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 13 Stycznia 2021

Znaleziono ciało poszukiwanej przez całą Polskę 13-latki. Nieoficjalne: mogło dojść do zabójstwa

W Piekarach Śląskich we wtorek zaginęła 13-letnia Patrycja. Dziś policja trafiła na jej ślad i znalazła ciało martwej nastolatki na nieużytkach w mieście. Jak przypuszczają media, dziewczyna mogła zostać zamordowana. Trwa śledztwo w tej sprawie.

13-latka z Bytomia zaginęła we wtorek. Po godzinie 18 udała się w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich i nie wróciła potem do domu. Wcześniej miała pokłócić się ze znajomymi.

Dramatyczna historia w Piekarach Śląskich. Znaleziono ciało zaginionej 13-latki

W środę odnaleziono jej ciało na nieużytkach znajdujących się nieopodal miasta. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, nastolatka mogła zostać zamordowana. 

- Ujawniliśmy ciało poszukiwanej, ale na obecną chwilę nie zdradzamy żadnych dodatkowych szczegółów - mówiła rzeczniczka śląskiej policji, podinsp. Aleksandra Nowara. 

W tej chwili na miejscu trwają czynności śledcze pod nadzorem prokuratora - funkcjonariusze zbierają i porządkują dowody w sprawie, a także starają się ustalić okoliczności zdarzenia i dowiedzieć się, jacy mogli być jego świadkowie. 

Sanepid wydał najnowsze ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Popularny produkt wycofanySanepid wydał najnowsze ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Popularny produkt wycofanyCzytaj dalej

Policjanci nie chcą skomentować doniesień dotyczących ewentualnego morderstwa. 

- Policjanci z Piekar Śląskich wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania 13- letniej Patrycji. Od wczoraj dziewczyny szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i KWP. Niestety, po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia, ciało poszukiwanej znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. W tej chwili trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Na miejscu nadal pracują śledczy, którzy zabezpieczają dowody w sprawie, ustalają świadków oraz okoliczności tej tragedii - poinformowały służby na swoim Facebooku. 

Policjanci z #PiekaryŚląskie wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania...

Opublikowany przez Policja Śląska Środa, 13 stycznia 2021

„Super Express”: podejrzenia dotyczące mordercy i motywu

Według „Super Expressu” ofiara miała na szyi i klatce piersiowej rany kłute. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki, miał wskazać jej kolega, 15-letni Kacper, który w dniu przebywał z nią w dniu zaginięcia. 

Jak podała gazeta, możliwe, że dziewczyna była z nim w ciąży. Niektóre źródła sugerują, że być może to on miał dokonać zabójstwa i przyznać się do tego czynu. 

Sprawa oczekuje na swoje rozstrzygnięcie. Nie wiadomo jednak, jak wiele jej szczegółów będzie w najbliższym czasie ujawnione przez policję. 

Zaginięcia osób wiążą się z wieloma czynnikami - czasem zdarza się, że osoby rzeczywiście padają ofiarą przestępstw (np. morderstw lub uprowadzeń), często jednak, szczególnie w wypadku młodszych ludzi wiąże się z chęcią odseparowania się od rodziny lub swojego środowiska. Każde zaginięcie jest jednak tragedią dla bliskich. 

źródło: [wiadomosci.wp.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: