wtv.pl > Gospodarka > Pesto popularnego producenta wycofywane ze sklepów przez możliwą obecność szkła
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:16

Pesto popularnego producenta wycofywane ze sklepów przez możliwą obecność szkła

Popularne pesto jest wycofywane z obrotu z powodu możliwej obecności szkła.
Pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał w piątek, 30 kwietnia, ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności w związku z informacją dystrybutora o wycofywaniu z obrotu określonej partii popularnego produktu.

GIS: Pesto sycylijskie BIO wycofywane z obrotu

W produktach z tej partii może występować szkło. Chodzi o ekologiczne Pesto sycylijskie BIO 130 g marki LA BIO IDEA o numerze partii LE 288A FCP9 i dacie minimalnej trwałości: 10/2023.

[EMBED-2890]

Jak podaje GIS, producentem produktu jest firma F.LLI Contorno SR z Palermo we Włoszech. Jego dystrybucją zajmuje się z kolei firma Bio Planet S.A. z Leszna.

- Bio Planet S.A. powiadomiła swoich odbiorców o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanych partii produktu - informuje GIS.

- Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora - czytamy w ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności na rządowym portalu informacyjnym.

Konsumenci, którzy zdążyli już zakupić Pesto sycylijskie BIO 130 g marki LA BIO IDEA ze wskazanej partii, nie powinni spożywać tego produktu

Źródło zdjęcia: Główny Inspektorat Sanitarny / gov.pl

Rola Państwowej Inspekcji Sanitarnej w obszarze bezpieczeństwa żywności nie sprowadza się do nadzoru nad działaniami firm informujących GIS o możliwym zagrożeniu.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna corocznie opracowuje jednolity ramowy plan pobierania próbek do badania żywności w ramach urzędowej kontroli i monitoringu - informuje GIS.

- Zgodnie z kompetencjami Państwowej Inspekcji Sanitarnej obejmuje on urzędową kontrolę i monitoring żywności pochodzenia niezwierzęcego produkowanej i wprowadzanej do obrotu oraz produktów pochodzenia zwierzęcego znajdujących się w handlu detalicznym - czytamy na portalu gov.pl.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny / gov.pl