wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pensja w wysokości 114 tys. zł. brutto za miesiąc? Poszukiwani chętni na stanowisko prezesa

10 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Pensja w wysokości aż 114 tys. zł. brutto miesięcznie zwala z nóg i wprawia w niedowierzanie. Na takie wysokie wynagrodzenie według doniesień "Faktu" będzie mógł liczyć nowy prezes państwowej spółki Centralnego Portu Komunik

Centralny Port Komunikacyjny ogłosił rekrutacje na stanowisko nowego prezesa spółki. Z ustaleń "Faktu" można dowiedzieć się, że zarobki szefa CPK mają wynosić aż 114 tys. zł brutto miesięcznie. To prawie sześciokrotnie wyższa pensja niż samego prezydenta Andrzeja Dudy! Czy aby na pewno brzmi to wiarygodnie? W odpowiedzi na informacje dziennika "Fakt", spółka CPK opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym podkreśliła, że informacje podawane przez "Fakt" są nieprawdziwe.

- Do końca tego roku powinien być wyłoniony w konkursie prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny" - poinformował we wtorek wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK, Marcin Horała.

Kandydaci na stanowisko prezesa CPK mogą składać oferty dokładnie do 13 grudnia. Marcin Horała poinformował, że konkurs roztrzygnięty zostanie jeszcze przed zbliżającymi się świętami, a wyboru dokona rada nadzorcza. Jak ustalił "Fakt", jest o co walczyć, gdyż zarobki mają być niezwykle atrakcyjne. Jak informuje gazeta, zarobki szefa CPK mają wynosić rzekomo aż 114 tys. zł brutto miesięcznie. Czy to możliwe?

Pensja w wysokości 114 tys. zł. to ściema. Jest oficjalne oświadczenie CPK

Spółka wydała oficjalne sprostowanie informacji opublikowanych przez "Fakt". Artykuł brzmiał "PiS oferuje fuchę życia - pensja 114 tys. zł". Jak wynika z oświadczenia CPK, w artykule tym podano fałszywe informacje dotyczące wynagrodzenia dla prezesa zarządu spółki. 

"W spółce CPK nigdy nie było pensji w wysokości wyliczonej przez Fakt" - czytamy w specjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciele spółki podkreślają jednocześnie, że zgodnie z zasadami wynagradzania, obowiązującymi w spółce, podana kwota jest "niemożliwa do uzyskania", a zarobki członków zarządu są regulowane "Ustawą z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami oraz Uchwałą nr 1 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników CPK".

CPK zaznacza także, że informacja na temat prawdziwych wysokości zarobków jej pracowników, publikowana jest w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i nie jest żadną tajemnicą ani powodem do snucia spekulacji.

"Aktualne wynagrodzenie wszystkich członków zarządu, w tym prezesa, w spółce CPK wynosi 44 tys. zł brutto. Kwota netto wynosi w tym przypadku 29 tys. 450 zł (po opodatkowaniu PIT na zasadach ogólnych, tj. aktualnie wg stawki 32 proc.)" - napisano w oświadczeniu. Podkreślono również, że ostateczna wysokość wynagrodzenia prezesa CPK zostanie wyznaczona przez radę nadzorczą po rozstrzygnięciu konkursu. Jednak z pewnością nie będzie to aż 114 tys. zł.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >