Patrycja. materiały policyjneŹródło: materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Stycznia 2021

Poruszające, pełne bólu wspomnienie rodziców 13-letniej Patrycji. "Córka za tydzień ma urodziny"

13-letnia Patrycja zaginęła w ostatnią środę. Ostatecznie poinformowano niestety o dramatycznym finale poszukiwań. W dniu odnalezienia jej ciała rodzice nastolatki udzielili pełnego bólu komentarza dla dziennikarzy.

  • 15-letni chłopak przyznał się policji do zamordowania swojej dziewczyny 
  • Zwłoki nastolatki zostały umieszczone na nieużytkach w okolicy Kauflandu w Piekarach Śląskich 
  • "Córka za tydzień ma urodziny, to będzie miała pogrzeb" - komentowali rodzice zmarłej

Patrycja od roku żyła w związku ze swoim zabójcą. Jak podawała redakcja RMF FM, sekcja zwłok wykazała, że 13-latka była w ciąży, co miało być motywem działania chłopca. Co więcej, sprawca przestępstwa miał wspierać rodzinę dziewczynki na ostatnim etapie poszukiwań.

13-letnia Patrycja odnaleziona w Piekarach Śląskich. Rodzina udzieliła komentarza mediom

"Nastolatek dzisiejszą noc spędzi w policyjnej izbie dziecka. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy, m.in. przeglądają nagrania z kamer w pobliżu miejsca odnalezienia ciała" - informowali wczoraj funkcjonariusze.

Kontrowersje natury prawnej wciąż budzi wiek zabójcy. Nie jest jasne, czy nastolatek będzie podlegał pełnej odpowiedzialności karnej. Decyzja w sprawie będzie należała do sądu rodzinnego po uzyskaniu opinii niezależnych biegłych. 

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości będą musieli przeanalizować okoliczności popełnienia przestępstwa. Kara nie może wówczas przekroczyć dwóch trzecich górnej granicy przewidzianej w przepisach za dane przestępstwo.

Uwaga emeryci, zmiany w waloryzacji emerytury. Trzeba się przygotowaćUwaga emeryci, zmiany w waloryzacji emerytury. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

- Ten chłopak ma 15 lat. Dokładnie 15 lat skończył wczoraj. Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło przed dniem urodzin nastolatka. W związku z tym będzie odpowiadał jako osoba nieletnia. Oczywiście w toku tego postępowania to może się zmienić. Decyduje sędzia rodzinny - wskazała rzeczniczka śląskiej policji Aleksandra Nowara, cytowana przez RMF FM.

- Ma dostać taką karę, na jaką zasłużył. On ją zabił i koło mnie stał przez całą noc na komisariacie. Powinien odpowiedzieć jako dorosły. To podwójne zabójstwo, jeśli była w ciąży - komentował ojciec Patrycji, cytowany przez "Onet". - Córka za tydzień ma urodziny, to będzie miała pogrzeb - dodawała mama 13-latki. Ojciec zaznaczył także, iż traktowali 15-latka "jak syna".

RMF FM deklaruje, że początkowo zabójca miał złożyć zeznania, wskazując na "tajemniczego mężczyznę", który miał wdać się w spór z Patrycją. Kolejno pomagał śledczym w prowadzeniu dochodzenia, wskazując potencjalnych świadków i odwiedzając znajomych 13-latki. Służby odkryły jednak, że nastolatek podróżował z dziewczyną komunikacją miejską.

- To rzuciło cień na jego relacje. To był moment zwrotny - podawała dla RMF FM podinsp. Aleksandra Nowara. Patrycja zginęła od ciosów w klatkę piersiową i okolicę brzucha.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źrodło: [Onet/RMF FM]