wtv.pl
W poniedziałek wystąpiła awaria wielu usług Google.

Pixabay

Ogromna awaria usług Google w całej Polsce

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałkowy wieczór nastąpił wysyp zgłoszeń awarii usług Google takich jak poczta Gmail czy przeglądarka Chrome. Awarie wystąpiły na urządzeniach korzystających z systemu Android, którego producent odniósł się do sprawy.

Do awarii usług Google doszło w poniedziałkowy wieczór, a z danych portalu downdetector.com wynika, że liczne zgłoszenia w tej sprawie zaczęły się pojawiać nocą - pomiędzy godziną 23 a 2 nad ranem. Kolejna fala zgłoszeń awarii pojawiła się po godzinie 5

Jak podaje portal dobreprogramy.pl, użytkownicy mieli trudności w korzystaniu z usług Google takich jak poczta Gmail czy przeglądarka Chrome, ale także różnych niepowiązanych z Google aplikacji mobilnych - np. z TikTokiem czy Messengerem.

Według portalu część użytkowników zgłaszała także awarie aplikacji takich jak Xiaomi, Discover, Outlook czy Allegro oraz gier wykorzystujących Usługi Google. Awarie dotyczyły albo całych aplikacji, albo ich wybranych funkcji.

Okazało się, że problem dotyczy nie tyle usług Google, ile urządzeń korzystających z systemu Android, którego producent jeszcze w poniedziałek wieczorem odniósł się do sprawy. Przyczyną awarii miał być komponent Android WebView.

Aktualizacja pozwoli usunąć awarię usług Google

Jak podaje portal dobreprogramy.pl, awarię można usunąć, pobierając udostępnioną w międzyczasie przez Google w Sklepie Play aktualizację komponentu WebView, a następnie manualnie uruchamiając aktualizację w menu "Moje gry i aplikacje" Sklepu Play.

Nową wersję "Android System WebView" powinniśmy znaleźć w zakładce "Aktualizacje". Jeśli nie uruchomimy aktualizacji samodzielnie, istnieje ryzyko, że zainstaluje się ona dopiero w ciągu kolejnej doby lub w trakcie ładowania urządzenia

Przed kilkoma dniami informowaliśmy na WTV.pl o podobnej awarii, która dotknęła użytkowników Messengera, WhatsAppa i Instagrama. Portal downdetector.com odnotował ponad 3 tysiące zgłoszeń problemów technicznych w ciągu 30 minut.

Użytkownicy Messengera, Instagrama i WhatsAppa z całego świata nie mogli połączyć się z serwerem, wysyłać wiadomości, ani zmieniać statusu aktywności. W części przypadków awaria dotyczyła tylko mobilnej wersji aplikacji

Zgłaszane były także trudności z zalogowaniem się na Instagrama. Spośród trzech usługodawców tylko przedstawiciele WhatsAppa wydali oświadczenie w sprawie awarii, informując o trwających pracach naprawczych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >