wtv.pl
Obostrzenia

Jakub Kaminski/East News

Kolejne obostrzenia kwestią czasu? Doniesienia portalu Money

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Kolejne obostrzenia jedynie kwestią czasu - wcześniej w tym temacie pojawiły się doniesienia RMF FM, a teraz własną informację na ten temat podaje portal Money.pl. Jak donosi strona, już wkrótce obostrzenia mogą wystąpić na terenie całej Polski bez

  • Kolejne obostrzenia na terenie całego kraju są jedynie kwestią czasu donosi portal Money.pl.

  • Według ich wyliczeń wynika, że kolejne obostrzenia w skali całego kraju pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

  • Informacje powinny zostać potwierdzone w czwartek lub piątek.

Jak na razie nic nie jest pewne. Rzecznik ministerstwa uspokaja. Wszystko zależy od tego, jak pandemia będzie wyglądała w najbliższych dniach. 

Kolejne obostrzenia na całą Polskę? Money.pl donosi

Czy kolejne obostrzenia rozciągnięte tym razem na całą Polskę są możliwe? Wcześniej o temacie pisało radio RMF FM - jak obliczyli jego dziennikarze, wzrost zakażeń, który ma miejsce teraz, może sprawić, że niedługo zostaną przekroczone normy, które pozwalały wcześniej na luzowanie ograniczeń w wielu miejscach w Polsce. 

Jak na razie w sytuacji niemal całkowitego lockdownu znalazły się cztery województwa - warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie i lubuskie. Na dobrej drodze do tego, by również zostać zamkniętymi jest zaś już kolejne siedem. Jak na razie najmniej zakażeń wykrywa się w województwie lubelskim.

Wzrastająca liczba zakażeń oraz fakt, że ponownie trzeba było uruchomić szpitalne rezerwy sprawiają, że bardzo możliwy jest kolejny lockdown, tym razem jednak rozciągnięty na całą Polskę. Może się okazać, że nie ocaleją również te województwa, które nie wymagają natychmiastowej interwencji - w pewnym momencie utrzymywanie podziału traci sens.

Średni próg zakażeń wynosi w tej chwili 40 infekcji na 100 tys. mieszkańców. Każde województwo, które przekracza ten próg, znajduje się w stanie alarmowym dla ministerstwa. W tej chwili w takiej sytuacji prócz czterech zamkniętych województw znalazły się również woj. śląskie (46,4), woj. kujawsko-pomorskie (45,8), woj. dolnośląskie (41,8) oraz woj. podkarpackie (41).

Blisko progu znajdują się również woj. wielkopolskie (39), woj. łódzkie (35) i woj. małopolskie (36,8). Pozostałe województwa jedynie lekko przekraczają próg 30 zarażonych na 100 tys. mieszkańców lub w ogóle do niego nie dochodzą. 

Jeśli rząd będzie chciał podjąć decyzję dotyczącą podobnych działań w pozostałych województwach tak, jak zrobił to we wcześniejszych czterech, możemy spodziewać się kolejnego lockdownu, donosi Money.pl. 

Co oznacza objęcie kolejnymi obostrzeniami?

Co dla każdego województwa oznacza objęcie danymi obostrzeniami? Przede wszystkim jest to powrót do tego, czego można było doświadczyć w listopadzie i grudniu - zamknięta będzie większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły wrócą do zdalnego nauczania (choć ministerstwo stara się o pozostawienie hybrydowego tam, gdzie to możliwe), a także zamknięcie obiektów sportowych, kulturalnych i hotelowych. 

Według informacji od źródeł Money.pl, na spotkaniu rządowym w tej sprawie padało wiele pytań, na które nikt nie znał jeszcze odpowiedzi - chodziło m. in. o to, co zrobić, jeśli liczba zakażeń przebije tę z jesiennej fali oraz czy pojawią się zalecenia dotyczące wychodzenia z domu przez dzieci i seniorów.

Jak zapowiedział rzecznik ministerstwa, sprawa wyjaśni się w czwartek lub piątek.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wpadka w "Milionerach". Uczestniczka nie mogła dobrze odpowiedzieć

  • Kamil Durczok opublikował nagranie w środku nocy. O co chodzi?

  • Wojtunikowi udało się wygrać w sądzie z samym premierem. W tle materiały "ściśle tajne"

źródło: [money.pl][wtv.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >