Obostrzenia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Stycznia 2021

Czy wszystkich Polaków czeka wprowadzenie nowych obostrzeń? Rzecznik rządu zapowiedział, co najpewniej się wydarzy

Jakie obostrzenia mogą zostać wprowadzone przez rząd? Władze Wielkiej Brytanii i Niemiec już nakładają kolejne restrykcje w związku z trzecią falą zakażeń. W tym czasie rzecznik Rady Ministrów, Piotr Müller zapowiedział, że wszelkie decyzje zostaną wydane już na przełomie tygodnia.

  • Rzecznik rządu, Piotr Müller zapowiedział, że na przełomie bieżącego i nadchodzącego tygodnia zapadnie decyzja ws. obostrzeń
  • Do Polski wciąż nie dotarła trzecia fala zachorowań, choć jeszcze wszystko może się zdarzyć
  • Najbardziej prawdopodobne jest wydłużenie obostrzeń, a nie wdrożenie nowych

Wielka Brytania oraz Niemcy walczą nie tylko z trzecią falą zachorowań, ale też z nowym szczepem wirusa. Tamtejsze władze nałożyły już kolejne obostrzenia, a na Wyspach panuje lockdown. Wywołało to wiele wątpliwości co do planowanego znoszenia części restrykcji w Polsce.

Czy nowy rok oznacza nowe obostrzenia? Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest ich wydłużenie

Piotr Müller był gościem programu "Tłit" WP, gdzie otrzymał pytanie o następne kroki Zjednoczonej Prawicy w kontekście polityki epidemicznej. Dziennikarz odnosił się właśnie do wydarzeń poza granicami Polski. 

- W tej chwili skala ograniczeń jest wystarczająca. Nie można jednak wykluczyć, że trzeba będzie obostrzenia zwiększyć. Na tym etapie najbardziej możliwym wariantem jest ichprzedłużenie. Taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia - zapowiedział rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy.

Kryzys epidemiczny rozwija się w niezwykle dynamiczny sposób, co skutecznie uniemożliwia planowanie znoszenia lub nakładania obostrzeń. Müller zapewnił, że jeśli dojdzie do nagłego wzrostu zakażeń, najpewniej czas obowiązywania zakazów zostanie wydłużony.

990 zł na pierwsze i drugie, a 1000 na trzecie dziecko. Tysiące Polaków skorzystają z podwyżki Kindergeld990 zł na pierwsze i drugie, a 1000 na trzecie dziecko. Tysiące Polaków skorzystają z podwyżki KindergeldCzytaj dalej

Zaostrzenie zasad sanitarnych może nastąpić w radykalnych sytuacjach, czy wariantach. 

Padło także pytanie o powrót dzieci do szkół. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj Przemysław Czarnek zapowiadał powrót klas 1-3 do sal lekcyjnych.- Jeśli nie zmieni się nic, a sytuacja będzie taka, jak teraz, to jest to bardzo realny scenariusz. Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć - komentował minister edukacji dla "Interii".

Zdalne nauczanie może zostać zniesione już w po feriach, czyli 17 stycznia. 

Piotr Müller do sprawy nauczania zdalnego podszedł z dużo większą dozą dystansu niż minister Czarnek. Rzecznik Rady Ministrów zadeklarował, że w poniedziałek dojdzie do wydania oficjalnej informacji w sprawie dzieci i młodzieży.

Wszelkie informacje na temat obecnie obowiązujących obostrzeń można znaleźć na oficjalnych stronach rządowych.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Interia/Tłit WP]