wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

o2: Mimo zamkniętych hoteli o. Rydzyk urządził rekolekcje z noclegiem

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Trwają organizowane przez Tadeusza Rydzyka rekolekcje dla prawników. 3-dniowe wydarzenia odbywa się w wersji hybrydowej. Ci, którzy wybrali zajęcia w formie stacjonarnej, mimo obowiązujących obostrzeń zostali zakwaterowani w toruńskim hotelu

  • Rekolekcje odbywają się przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

  • W programie zajęć dla prawników znalazła się m.in. dyskusja dotycząca zastosowania klauzuli sumienia

  • Mimo powszechnego zamknięcia hoteli uczestnicy organizowanych przez ojca Rydzyka rekolekcji zostali zakwaterowani w hotelu akademickim przy WSKSiM w Toruniu

O organizowanych przez ojca Tadeusza Rydzyka  rekolekcjach dla prawników pisaliśmy niespełna dwa tygodnie temu.

Przypomnijmy, że trzydniowe wydarzenie, odbywające się pod hasłem "Miłosierny czy sprawiedliwy?", jest prowadzone przez prałata Sławomira Odera. Pochodzący z okolic Torunia duchowny był odpowiedzialny m.in. za przygotowania procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.

Możemy powiedzieć, że jest wielu wybitnych kapłanów, ale jest tylko jeden postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II, informowali na oficjalnej stronie internetowej Radia Maryja.

Rekolekcje przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu potrwają od 21 do 23 marca i przebiegają w formie stacjonarnej lub zdalnej.

Rekolekcje Tadeusza Rydzyka a rządowe restrykcje

Dyskusja prowadzona w trakcie każdego z trzech dni rekolekcji odbędzie się w zgodzie z hasłami przewodnimi. Pierwszego dnia był to "Bóg Miłosierny". W poniedziałek prawnicy wezmą udział w naukach prowadzonych pod hasłem "Bóg sprawiedliwy", a we wtorek – "Bóg adwokatem człowieka".

Niedzielne rekolekcje rozpoczęto mszą, która odbyła się o godzinie 12:00 w sanktuarium w Toruniu.

Jak podaje portal o2.pl, koszt 3-dniowych rekolekcji dla prawników, którzy zdecydowali się wziąć udział w wydarzeniu w formie stacjonarnej, to 360 zł. Na cenę składa się wyżywienie oraz zakwaterowanie w hotelu akademickim przy WSKSiM w Toruniu.

Choć zgodnie z rozporządzeniem od soboty 20 marca hotele w całym kraju pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych), prawników biorących udział w organizowanych przez Tadeusza Rydzyka rekolekcjach ulokowano we wspomnianym toruńskim hotelu.

W rozmowie z portalem pracownicy hotelu nie byli w stanie wskazać, czy wobec zaostrzenia restrykcji uczestnicy wydarzenia zostali przetestowani na obecność koronawirusa.

Podobnych odpowiedzi nie udzieliła również słynna uczelnia Tadeusza Rydzyka, toruńska Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Dziennikarzom nie odpowiedziano ponadto, ile osób zdecydowało się na wzięcie udziału w stacjonarnych rekolekcjach.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_ - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Nie żyje Jerzy Kieżun, bohater powstania warszawskiego

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >