wtv.pl > Polska > Nowe obostrzenia na Wielkanoc. Premier poinformował przed chwilą
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:22

Nowe obostrzenia na Wielkanoc. Premier poinformował przed chwilą

wtv
WTV.pl

Mateusz Morawiecki zapewnił, że wprowadzane wobec rozwoju trzeciej fali epidemii restrykcje, które potrwają kolejne dwa tygodnie, zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

Obostrzenia na Wielkanoc najpóźniej w czwartek

Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia – zapewnił premier, którego wypowiedź przytacza Onet.

Morawiecki wskazał, że nowe ograniczenia mają za zadanie "przyduszenie wirusa raz jeszcze i doczekanie momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem".

Ponad 16 tys. nowych zakażeń

23 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 741 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Warto przy tym pamiętać, że poniedziałkowe wyniki, publikowane przez resort po weekendzie, zwykle są nieco zaniżone. W minionym tygodniu dzienna wartość zakażeń regularnie przekraczała 25 tysięcy.

20 marca MZ przekazało dane, według których w trakcie doby zakażeniu uległo 26 045 osób.

Przypomnijmy, że ze względu na rozwój trzeciej fali epidemii przedstawiciele rządu zdecydowali o rozszerzeniu lockdownu, który dotychczas obowiązywał jedynie w kilku województwach, w których sytuacja epidemiczna przedstawiała się najgorzej.

Wobec powyższego, począwszy od soboty 20 marca, ponownym zamknięciem objęto m.in. hotele, galerie handlowe czy obiekty sportowe. Ze stacjonarnego funkcjonowania nadal wyłączona jest również gastronomia, a w przypadku uczniów klas I-III przywrócono konieczność nauki zdalnej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Onet / Twitter

Powiązane