wtv.pl
komunia święta

Twitter.com

Nietypowy prezent na komunię świętą. 26 stalowych śrub

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Komunia święta jest wydarzeniem szczególnym dla wielu dzieci i ich rodzin. Ważna jest nie tylko ze względu na wymiar duchowy, ale również na możliwą okazję do podarowania dziecku wielu prezentów. Jednym z podstawowych są pieniądze. N

Czy jednak pomysł przypadnie do gustu zainteresowanym? Zdaje się, że nieco kpi z dziecięcej nauki oszczędzania. 

Jaki prezent na pierwszą komunię święta? Zaprezentowano nietypowe rozwiązanie

Komunia święta to czas, gdy dzieci mogą otrzymać deszcz prezentów od bliskich. Zazwyczaj organizowano również z tej okazji wielkie spotkania rodzinne, co w tym roku nie będzie jednak możliwe ze względu na pandemię. To nie oznacza jednak, że odwołane będą same uroczystości, a z ich okazji nie będzie można wręczać pamiątek tego dnia. 

Jednym z najczęściej wybieranych prezentów nie są jednak ani quady, ani laptopy ani nawet zegarki, a pieniądze. Bardzo często mają być one pierwszymi oszczędnościami młodocianych. Zazwyczaj trafiają pod opiekę rodziców i wydawane są na konkretne cele związane z dzieckiem, ale niektórzy pozostawiają je do dyspozycji młodzieży. 

W takich wypadkach często chodzi również o naukę odpowiedzialności i oszczędzania - uświadomienie dziecku, w jaki sposób powinno rozporządzać swoimi pieniędzmi, by potem tego nie żałować. Niektórzy uważają jednak, że każdy ośmiolatek, który dostanie do ręki większą sumę, wyda ją natychmiast.

W ten sposób powstał pomysł niecodziennego komunijnego prezentu, a mianowicie koperty ze sklejki przyśrubowanej do siebie tak, by pieniądze można było wyjąć dopiero po odczepieniu wszystkich 26 mocno zakręconych śrub. Miałoby to być pewną formą sejfu dla dziecięcych środków. 

Czy jednak takie środki ostrożności są potrzebne? Czy więcej w takich pomysłach nie ma zabawy dla dorosłego niż uśmiechu dziecka?

Tegoroczne komunie w innym tonie

Komunie święte w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zostaną stosownie ograniczone ze względu na sytuację pandemiczną. Najprawdopodobniej odbędą się one w o wiele węższych gronach w kościele. Zapewne nie będą organizowane również żadne uroczystości domowe, chyba że w otoczeniu najbliższej rodziny. 

To nie sprawia jednak, że nie szykują się firmy cateringowe - wiadomo już, że pojawiają się zamówienia na nawet 40-osobowe imprezy w domach. W wielu przypadkach starsi i bardziej narażeni członkowie rodziny będą już jednak zaszczepieni.

Nie wiadomo, jakie ruchy w związku z komuniami szykuje kościół. Póki co żadne uroczystości nie były odwoływane. O zmianach nie informowali również biskupi.

Czy w takim razie możemy spodziewać się właściwie normalnych komunijnych imprez i zabaw? Wiele wskazuje na to, że po prostu zostaną one przeniesione do domów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Niebezpiecznie podnosi się poziom wody w rzekach. IMGW wydało alerty dla części rzek w pięciu województwach

  • Marcin Najman porównał szczepionki do kanibalizmu

  • Szczere wyznanie Agnieszki Chylińskiej, zdradziła, co przeżyła 20 lat temu. "Tamta Agnieszka szukająca akceptacji, miłości, przytulenia"

Źródło: [WTV]

źródło: [money.pl]

Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >