wtv.pl
komunia święta

Twitter.com

Nietypowy prezent na komunię świętą. 26 stalowych śrub

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Komunia święta jest wydarzeniem szczególnym dla wielu dzieci i ich rodzin. Ważna jest nie tylko ze względu na wymiar duchowy, ale również na możliwą okazję do podarowania dziecku wielu prezentów. Jednym z podstawowych są pieniądze. N

Czy jednak pomysł przypadnie do gustu zainteresowanym? Zdaje się, że nieco kpi z dziecięcej nauki oszczędzania. 

Jaki prezent na pierwszą komunię święta? Zaprezentowano nietypowe rozwiązanie

Komunia święta to czas, gdy dzieci mogą otrzymać deszcz prezentów od bliskich. Zazwyczaj organizowano również z tej okazji wielkie spotkania rodzinne, co w tym roku nie będzie jednak możliwe ze względu na pandemię. To nie oznacza jednak, że odwołane będą same uroczystości, a z ich okazji nie będzie można wręczać pamiątek tego dnia. 

Jednym z najczęściej wybieranych prezentów nie są jednak ani quady, ani laptopy ani nawet zegarki, a pieniądze. Bardzo często mają być one pierwszymi oszczędnościami młodocianych. Zazwyczaj trafiają pod opiekę rodziców i wydawane są na konkretne cele związane z dzieckiem, ale niektórzy pozostawiają je do dyspozycji młodzieży. 

W takich wypadkach często chodzi również o naukę odpowiedzialności i oszczędzania - uświadomienie dziecku, w jaki sposób powinno rozporządzać swoimi pieniędzmi, by potem tego nie żałować. Niektórzy uważają jednak, że każdy ośmiolatek, który dostanie do ręki większą sumę, wyda ją natychmiast.

W ten sposób powstał pomysł niecodziennego komunijnego prezentu, a mianowicie koperty ze sklejki przyśrubowanej do siebie tak, by pieniądze można było wyjąć dopiero po odczepieniu wszystkich 26 mocno zakręconych śrub. Miałoby to być pewną formą sejfu dla dziecięcych środków. 

Czy jednak takie środki ostrożności są potrzebne? Czy więcej w takich pomysłach nie ma zabawy dla dorosłego niż uśmiechu dziecka?

Tegoroczne komunie w innym tonie

Komunie święte w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zostaną stosownie ograniczone ze względu na sytuację pandemiczną. Najprawdopodobniej odbędą się one w o wiele węższych gronach w kościele. Zapewne nie będą organizowane również żadne uroczystości domowe, chyba że w otoczeniu najbliższej rodziny. 

To nie sprawia jednak, że nie szykują się firmy cateringowe - wiadomo już, że pojawiają się zamówienia na nawet 40-osobowe imprezy w domach. W wielu przypadkach starsi i bardziej narażeni członkowie rodziny będą już jednak zaszczepieni.

Nie wiadomo, jakie ruchy w związku z komuniami szykuje kościół. Póki co żadne uroczystości nie były odwoływane. O zmianach nie informowali również biskupi.

Czy w takim razie możemy spodziewać się właściwie normalnych komunijnych imprez i zabaw? Wiele wskazuje na to, że po prostu zostaną one przeniesione do domów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

źródło: [money.pl]

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >