wtv.pl
Na antenie RMF FM Michał Dworczyk zdradził dalsze plany rządzący w kwestii obostrzeń

Jakub Kaminski/East News

Luzowanie obostrzeń pod koniec czerwca. Minister wyjawił, na co możemy liczyć

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • W rozmowie na antenie RMF FM Michał Dworczyk zapowiedział, że pod koniec czerwca zniesione zostaną kolejne obostrzenia

  • Wśród nich ma znaleźć się zakaz organizowania spontanicznych zgromadzeń

  • Minister nie przekazał, jakie jeszcze restrykcje mogą zniknąć wraz z końcem miesiąca

Wiadomości na temat kolejnych decyzji w kwestii luzowania obostrzeń przekazał minister Michał Dworczyk. Już pod koniec tego miesiąca może zniknąć szeroko krytykowany przepis.

Słowa Michała Dworczyka na pewno będą dla wielu osób dobrym znakiem. Już niedługo zniknąć mogą kolejne obostrzenia.

Koordynujący Narodowy Program Szczepień Michał Dworczyk postanowił zdradzić nieco więcej na temat planów rządzących w kwestii luzowania restrykcji.

Michał Dworczyk zapowiada znoszenie kolejnych obostrzeń

W czasie rozmowy na antenie RMF FM Michał Dworczyk zdradził, że pod koniec czerwca zniknąć mogą kolejne obostrzenia. Jednym z nich ma być krytykowany przez wielu zakaz spontanicznych zgromadzeń.

To właśnie wprowadzenie przez rządzących zakazu gromadzenia się wywołało sporo kontrowersji. Bezpośrednio związane jest to z faktem, iż wprowadzanie tego obostrzenia zbiegło się w czasie z kolejnymi demonstracjami Strajku Kobiet.

W internetowej części rozmowy w RMF FM Michał Dworczyk wprost stwierdził, że obecnie życie społeczne jest jeszcze ograniczone kilkoma obostrzeniami. — [...] zostaną (obostrzenia - przyp. red.) według mojej wiedzy zlikwidowane pod koniec tego miesiąca — przekazał minister gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Dlaczego rząd zdecydował się zakazać spontanicznych zgromadzeń?

Michał Dworczyk postanowił nieco wyjaśnić, dlaczego rządzący podjęli w ogóle decyzję o tym, by spontaniczne zgromadzenia objąć obostrzeniami. Krytycy tego działania wskazywali, że jest to ograniczanie swobód obywatelskich zagwarantowanych przez Konstytucję RP.

Okazuje się, że w opinii decydentów największym problemem związanym ze spontanicznymi zgromadzeniami jest fakt, iż nie mają one jasno wyznaczonego organizatora odpowiedzialnego za przestrzeganie regulacji, a w okresie pandemii również reżimu sanitarnego.

Pod koniec czerwca ma mieć miejsce kolejne luzowanie obostrzeń

Słowa Michała Dworczyka dają nadzieję na to, że wakacje ponownie upłyną pod znakiem dużo łagodniejszych przepisów. Jakie jeszcze obostrzenia zostaną zniesione?

[...] kolejne luzowanie obostrzeń ma odbyć się pod koniec tego miesiąca [...] — poinformował słuchaczy RMF FM minister Michał Dworczyk.

Koordynator Narodowego Programu Szczepień nie zdecydował się na udzielenie dokładniejszych informacji na temat planów rządu. Na razie można mieć nadzieję, że restrykcja ograniczająca zgromadzenia spontanicznie zostanie zniesiona.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: RMF FM / Interia

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >