wtv.pl
Stefan Bratkowski

Unsplash.com/andresuran

Nie żyje Stefan Bratkowski, były prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Stefan Bratkowski. Dawny prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odszedł w wieku 87 lat. Zasłużonego publicystę i prawnika właśnie żegnają dawni współpracownicy, a także przedstawiciele z szeroko rozumianej sceny politycznej.

Przykre wiadomości o śmierci Stefana Bratkowskiego zostały przekazane niespodziewanie za pośrednictwem mediów społecznościowych przez Borysa Budkę. 

Zasłużonego i cenionego dziennikarza pożegnał między innymi Tomasz Lis. "Zmarł Stefan Bratkowski, wybitny dziennikarz, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w czasach, gdy była to organizacja ciesząca się szacunkiem i prestiżem. RIP." - czytamy we wpisie, opublikowanym za pośrednictwem Twittera. 

Nie żyje Stefan Bratkowski. Zmarł niespodziewanie w wieku 87 lat

"Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Stefan Bratkowski. Dla wielu wzór dziennikarstwa. Pogodny człowiek z wyjątkowym piórem" - dodawał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. "Odszedł kolejny człowiek z zasadami, dziennikarz, który rozumiał rygory i oczekiwania tej profesji. Jakie dziś to rzadkie" - wtórował Wojciech Warski. "Strasznie smutna wiadomość nie tylko dla naszego środowiska" - wspomina Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Drodzy,Nie wiem, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, kto jest najlepszym polskim dziennikarzem w historii. Ja tak i...

Opublikowany przez Jacka Palasinskiego Sobota, 9 maja 2020

Stefan Bratkowski pracował między innymi dla redakcji takich jak "Rzeczpospolita", "Super Express", czy też "Gazeta Wyborcza". Jeszcze w czasach Polski Rzeczpospolitej Ludowej pracował dla "Życia Warszawy" oraz "Po Prostu". 

Jeszcze w 2020 roku media informowały o poważnym wypadku, którego doznał dziennikarz. W wieku 86-lat walczył ze skomplikowanym złamaniem nogi. "Stefan przeżywa teraz straszne dni. Kruchy, jak ptaszek, z chorym sercem i innymi dolegliwościami, we wtorek upadł, znowu się przewrócił, ale tym razem tak nieszczęśliwie, że złamał sobie nogę w kilku miejscach" - opisywał w maju ubiegłego roku Jacek Pałasiński. 

Na ten moment nie znamy przyczyny śmierci 87-latka. Wszystko wskazuje na przegraną walkę z licznymi, doskwierającymi chorobami. "Od kilku lat walczył z kolejnymi chorobami, ale wydawało się nam, jego przyjaciołom, że jest niezniszczalny" - wspomina za pośrednictwem Facebooka Sławomir Popowski. 

Stefan Bratkowski prowadził Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przez 10 lat, bo od 1980 do 1990 roku. Następnie przez rok był związany ze Spółdzielnią Wydawniczą "Czytelnik". Przewodniczył także pracom  Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

W 2011 roku Bronisław Komorski odznaczył dziennikarza Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >