wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje posłanka Platformy Obywatelskiej, Anna Wasilewska. Zmarła w wieku 63 lat

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Anna Wasilewska. Znana i szanowana parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat. Przedstawicielkę największego ugrupowania opozycyjnego właśnie pożegnał jego przewodniczący - Borys Budka.

Wyjątkowo przykre informacje właśnie okrążają media społecznościowe. Anna Wasilewska była posłanką na Sejm VIII i IX kadencji. Reprezentowała wyborców Platformy i Koalicji Obywatelskiej z okręgu olszyńskiego. W 2015 roku uzyskała 7660 głosów, a w 2019 reelekcję uzyskała przy wsparciu 10 982 osób uprawnionych do stawienia się przy urnach. 

"Wielka strata...Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia" - czytamy we wpisie lidera opozycji, Borysa Budki. 

Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Platformy Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat

Na ten moment nie znamy przyczyn śmierci parlamentarzystki. 63-latka dotychczas cieszyła się dobrym zdrowiem. Niezwykle przykre doniesienia zostały potwierdzone przez regionalnych liderów Platformy Obywatelskiej dla dziennikarzy portalu Olsztyn.com.pl.

Annę Wasilewską pożegnała również jej była współpracownica - Bernadeta Hordejuk. Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy przypomniała, że zmarła nieustannie skupiała się na poprawie losów społeczności z Warmii i Mazur. "To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia" - czytamy. 

Dzisiaj odeszła od nas Anna Wasilewska, była wiceprezydent Olsztyna, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego a...

Opublikowany przez Bernadeta Hordejuk Wtorek, 6 kwietnia 2021

Parlamentarzysta przez lata zajmowała się polityką samorządową. Pełniła funkcję wiceprezydentki Olsztyna, a także dyrektorką departamentu sportu w wojewódzkim urzędzie marszałkowskim. W 2010 roku mieszkańcy Warmii i Mazur obdarzyli ją zaufaniem, dzięki któremu 63-latka weszła w poczet radnym sejmiku wojewódzkiego. 

Posłanka zasiadała w sejmowej komisji do spraw petycji, edukacji nauki i młodzieży, a także podkomisji do spraw kształcenia zawodowego oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Udzielała się również w komisji kultury i środków przekazu. 

Zmarła prowadziła działalność polityczną przynajmniej przez 14 lat. 

Po śmierci Anny Wasilewskiej jej mandat w Sejmie obejmie osoba, która na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu olsztyńskim otrzymała najlepszy wynik. Osobą tą jest Anna Wojciechowska - radna miasta Ełk, która bez powodzenia walczyła o urząd prezydentki gminy. Społeczniczka nie należy do żadnej partii politycznej. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >