wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje posłanka Platformy Obywatelskiej, Anna Wasilewska. Zmarła w wieku 63 lat

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Anna Wasilewska. Znana i szanowana parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat. Przedstawicielkę największego ugrupowania opozycyjnego właśnie pożegnał jego przewodniczący - Borys Budka.

Wyjątkowo przykre informacje właśnie okrążają media społecznościowe. Anna Wasilewska była posłanką na Sejm VIII i IX kadencji. Reprezentowała wyborców Platformy i Koalicji Obywatelskiej z okręgu olszyńskiego. W 2015 roku uzyskała 7660 głosów, a w 2019 reelekcję uzyskała przy wsparciu 10 982 osób uprawnionych do stawienia się przy urnach. 

"Wielka strata...Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia" - czytamy we wpisie lidera opozycji, Borysa Budki. 

Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Platformy Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat

Na ten moment nie znamy przyczyn śmierci parlamentarzystki. 63-latka dotychczas cieszyła się dobrym zdrowiem. Niezwykle przykre doniesienia zostały potwierdzone przez regionalnych liderów Platformy Obywatelskiej dla dziennikarzy portalu Olsztyn.com.pl.

Annę Wasilewską pożegnała również jej była współpracownica - Bernadeta Hordejuk. Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy przypomniała, że zmarła nieustannie skupiała się na poprawie losów społeczności z Warmii i Mazur. "To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia" - czytamy. 

Dzisiaj odeszła od nas Anna Wasilewska, była wiceprezydent Olsztyna, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego a...

Opublikowany przez Bernadeta Hordejuk Wtorek, 6 kwietnia 2021

Parlamentarzysta przez lata zajmowała się polityką samorządową. Pełniła funkcję wiceprezydentki Olsztyna, a także dyrektorką departamentu sportu w wojewódzkim urzędzie marszałkowskim. W 2010 roku mieszkańcy Warmii i Mazur obdarzyli ją zaufaniem, dzięki któremu 63-latka weszła w poczet radnym sejmiku wojewódzkiego. 

Posłanka zasiadała w sejmowej komisji do spraw petycji, edukacji nauki i młodzieży, a także podkomisji do spraw kształcenia zawodowego oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Udzielała się również w komisji kultury i środków przekazu. 

Zmarła prowadziła działalność polityczną przynajmniej przez 14 lat. 

Po śmierci Anny Wasilewskiej jej mandat w Sejmie obejmie osoba, która na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu olsztyńskim otrzymała najlepszy wynik. Osobą tą jest Anna Wojciechowska - radna miasta Ełk, która bez powodzenia walczyła o urząd prezydentki gminy. Społeczniczka nie należy do żadnej partii politycznej. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rząd dopuścił do zaszczepienia urzędników Agencji Rezerw Strategicznych. Pracownicy ominęli kolejkę

  • Znamy wyniki kontroli w KPRM. Michał Dworczyk decyzje o szczepieniach podejmuje "ustnie"

  • Prezentacja Nowego Ładu PiS-u musi zostać przesunięta w czasie. Według oficjalnych informacji - z powodu sytuacji pandemicznej

źródło:

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >