wtv.pl > Gwiazdy > Nie żyje Michael K. Williams. Gwiazda "Zakazanego imperium" i "Prawa ulicy" miała 54 lata
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:07

Nie żyje Michael K. Williams. Gwiazda "Zakazanego imperium" i "Prawa ulicy" miała 54 lata

Nie żyje
JackPease Photography/flickr.com

W wieku 54 lat zmarł ceniony amerykański aktor Michael K. Williams. Zwłoki artysty zostały odnalezione w jego mieszkaniu w Nowym Jorku.

Williams miał na swoim koncie kilkadziesiąt ról w znanych filmach i serialach. Zasłynął m.in. z ról w takich produkcjach jak "Prawo ulicy" i "Zakazane Imperium".

Michael K. Williams nie żyje

O śmierci popularnego amerykańskiego aktora powiadomił New York Post. Na zwłoki artysty w poniedziałek wieczorem natrafił w mieszkaniu w Nowym Jorku jego siostrzeniec.

Choć oficjalne przyczyny śmierci Williamsa nie są jeszcze znane, policja wykluczyła wstępnie udział osób trzecich.

Dodatkowo w mieszkaniu aktora odnaleziono przedmioty służące do zażywania narkotyków, co oznaczać może, że przedawkował środki psychogenne.

Aktor charakterystyczny

Michael K. Williams miał na swoim koncie kilkadziesiąt ról. Debiutował w "Bullet" Juliena Temple w 1996 r., u boku takich sław jak Mickey Rourke, czy Tupac Shakur.

Największą sławę zyskał jednak dzięki kreacjom w popularnych serialach: "Prawie ulicy" i "Zakazanym imperium", gdzie wcielił się w kultową kreację gangstera z lat 30. Chalkiego White'a.

Michael K. Williams był laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Specjalnej im. Roberta Altmana Film Independent, czy wyróżnienia Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

Odszedł w wieku 54 lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl