wtv.pl > Świat > Nie żyje legenda internetu. Jego śmiech znali wszyscy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:16

Nie żyje legenda internetu. Jego śmiech znali wszyscy

Juan Joya Borja nie żyje
pxhere.com
  • Znany komik Juan Joya Borja zmarł w wieku 65 lat

  • Borja znany był na całym świecie z szeregu memów, które powstały na bazie jednego z udzielonych przezeń wywiadów

  • Charakterystyczny, rozbrajający śmiech sprawił, że automatycznie zakochał się w nim cały świat

Gwiazda YouTube'a doczekała się niezliczonej ilości przeróbek jednego z wywiadów, którego udzielił hiszpańskiej telewizji. 

Juan Joya Borja - gwiazda YouTube, nie żyje

Juan Joya Borja. To nazwisko prawdopodobnie nie powie nic polskiemu odbiorcy. Gdy jednak zamieścimy fragment nagrania z jego udziałem, który stał się podstawą szeregu filmowych memów, każdy zrozumie, o kogo chodzi. 

Posiadacz "najzabawniejszego śmiechu w internecie" odszedł 28 kwietnia w wieku 65 lat. Do szpitala Hospital de la Caridad w Sewilli trafił już we wrześniu ubiegłego roku. Przeszedł tam również operację. Krytyczny stan i powikłania naczyniowe zmusiły lekarzy do amputacji jednej z nóg komika

Niestety, wczoraj nastąpił nawrót dolegliwości. Juan Joya Borja został przetransportowany do sewillskiego Szpitala Uniwersyteckiego, gdzie medycy podjęli próbę uratowania mu życia. Niestety ich starania nie przyniosły efektów

Borja był gwiazdą hiszpańskiej komedii, który światowy rozgłos zyskał dzięki swojemu iście wyjątkowemu śmiechowi

Kariera gwiazdy internetu 

Juan Joya Borja nie od zawsze mógł cieszyć się statusem gwiazdy. Większość swojego życia przepracował fizycznie, m.in. na budowach. Karierę komika rozpoczął dość późno, bo w wieku 44 lat. Występował w kilku hiszpańskich show takich jak "El Vagamundo", czy "El loco de la colina". 

W 2005 r. zagrał jedną z ról w komedii autorstwa Santiago Segury, "Torrente 3: El protector". Występował również w wielu reklamach, a także programach satyrycznych. Największą sławę przyniósł mu jednak udział w programie typu talk show - "Ratones Coloraos"

To właśnie z niego pochodzi słynny wywiad, którego fragment zrobił później furorę w internecie na całym globie. Pierwsze memy pojawiły się w 2015 r. Pod oryginalne kwestie wypowiadane przez Borję i jego rozmówcę podłożono "tłumaczenie", będące całkowicie nieadekwatnym do słów, które padły z ust gwiazd programu. 

Komizmu całości nadawał również charakterystyczny, niedający się porównać z niczym innym śmiech Borji, w którym automatycznie zakochali się widzowie YouTube na całym świecie. 

Artysta znany był pod pseudonimem El Risistas, co oznacza - "chichoczący".  

Źródło: wp.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: YouTube
Powiązane