wtv.pl
Elżbieta II

LEON NEAL/AFP/East News

Nie żyje kolejna, bliska osoba królowej Elżbiety. Zmarł jej doradca

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Po pogrzebie księcia Filipa Elżbieta II ponownie otrzymała informacje mówiące o śmierci bliskiej jej osoby. Wieloletni doradca sir Michael Oswald, któremu powierzała królewskie stajnie oraz ukochane konie zmarł w wieku 86 lat.

Ostatnie dni nie są łaskawe dla królowej Elżbiety II. Brytyjska monarchini ponownie otrzymała wyjątkowo smutne wiadomości.

Nie żyje wieloletni doradca Elżbiety II sir Michael Oswald. Był on jednym z najbliższych współpracowników monarchini, a ta w kwestii wyścigów konnych oraz samych koni ufać mu miała bezgranicznie.

Nie żyje doradca Elżbiety II, sir Michael Oswald

Sir Michael Oswald zmarł w wieku 86 lat i aż niemal 30 z nich przepracował dla brytyjskiej korony, w tym dla Elżbiety II. Był doradcą nie tylko obecnej królowej Wielkiej Brytanii, ale również jej matki Elżbiety Bowes-Lyon.

Wyścigi konne, które są istotne w życiu wdowy po księciu Filipie, nie miały przed sir Michaelem Oswaldem tajemnic. To właśnie on miał przez wiele lat być osobą decyzyjną w kwestii tego, jak wyglądają królewskie stajnie.

Elżbieta II poszła w ślady matki i również mu zaufała. Na jego doświadczeniu oraz lojalności mogła polegać bezgranicznie. Sir Michale Oswald przez długi okres był menadżerem stajni brytyjskiej korony, gdzie pielęgnowane są najdroższe i najpiękniejsze konie konkurujące z okazami z całego świata.

Informujący o śmierci doradcy Elżbiety II „The Mirror” podał, że bezpośrednią przyczyną zgonu sir Michaela Oswalda była „długotrwała choroba”. Nie ulega wątpliwości, że to zdarzenie to będzie powodem osobistej żałoby monarchini

Zmarł w dzień pogrzebu księcia Filipa

Strata królowej Elżbiety II jest o tyle dotkliwsza, że jej bliski współpracownik sir Michael Oswald zmarł 17 kwietnia, czyli dokładnie w dzień, gdy odbywała się ceremonia pogrzebowa księcia Filipa

Jak podkreśla „The Mirror”, zmarły doradca królowej bardzo często znajdował się w jej najbliższym otoczeniu. Zostali uchwyceni na ogromnej liczbie wspólnych fotografii, a tym, co łączyło ich najbardziej to właśnie miłość do koni.

Wdowa po sir Michaelu Oswaldzie również związana jest z dworem królewskim. Lady Angela Oswald, która oddała hołd swojemu zmarłemu mężowi, od dawna występuje w funkcji damy dworu królowej Elżbiety II.

Na ten moment nie jest wiadome, kiedy odbędzie się pogrzeb doradcy królewskiego. Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet / The Mirror / The Times

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News

Świat

Niemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpnia

Czytaj więcej >