wtv.pl > Polska > Nie żyje Bronisław Cieślak. Kultowy aktor miał 77 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:19

Nie żyje Bronisław Cieślak. Kultowy aktor miał 77 lat

Bronisław Cieślak
TRICOLORS/East News
  • 2 maja podano informacje o śmierci aktora Bronisława Cieślaka

  • Artysta w chwili śmierci miał 77 lat

  • Jego najbardziej rozpoznawalnymi rolami były kreacja porucznika Borewicza w „07 zgłoś się” oraz kreacja detektywa Malanowskiego

Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor, który stworzył kultową postać porucznika Borewicza, miał 77 lat.

Pierwsze dni maja przyniosły ze sobą smutną i zupełnie niespodziewaną wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. To kolejna ważna dla kultury osoba, która odeszła w ostatnim czasie.

Nie żyje Bronisław Cieślak

Informacje o śmierci Bronisława Cieślaka są wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Zarówno jego koleżanek i kolegów z branży, jak i fanów talentu aktorskiego.

Przez lata swojej działalności artystycznej Bronisław Cieślak stworzył ogromną liczbę kreacji aktorskich. To jednak nie było jego jedyne zajęcie związane z branżą rozrywkową.

Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat. Najbardziej rozpoznawalną rolą aktora była rola Sławomira Borewicza z „07 zgłoś się”.

Niespodziewane informacje o śmierci aktora

W niedzielę 2 maja, w godzinach porannych media podały informacje na temat śmierci Bronisława Cieślaka. Nie podano oficjalnej przyczyny zgonu, przekazano jedynie, iż aktor zmarł po długiej walce z chorobą. Wiadomo, że artysta przez jakiś czas walczył w nowotworem.

Przez lata Bronisław Cieślak stworzył wiele niezapomnianych ról

W ostatnich latach aktor kojarzony był głównie z postacią zaciekłego detektywa Malanowskiego. Serial o sprawach podejmowanych przez jedną z agencji detektywistycznych emitowany był na Polsacie.

Największa sława i realny początek jego kariery związany jest bezpośrednio z rolą porucznika Sławomira Borewicza. Wcielał się w nią w serialu „07 zgłoś się”. Produkcja emitowana była od 1976 roku do roku 1989.

Inne produkcje, gdzie można było podziwiać Bronisława Cieślaka, to m.in. serial „Znaki szczególne”, czy film „Wściekły” w reżyserii Romana Załuskiego.

Nie tylko aktorstwo

Wiele osób może nie wiedzieć, iż zanim Bronisław Cieślak zaczął zajmować się aktorstwem, był dziennikarzem. Urodzony 10 sierpnia 1943 r. artysta pracował w Polskim Radiu.

Swoją przygodę z rozgłośnią rozpoczął w 1968 roku. Później trafił do Krakowskiego Ośrodka Telewizyjnego. Dodatkowo Bronisław Cieślak był posłem SLD. W sejmowych ławach zasiadał pomiędzy rokiem 1997 a 2005.

Rodzinie, przyjaciołom oraz fanom składamy najszczersze kondolencje.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVN24 / Polsat News / filmpolski.pl

Tagi: Informacje
Powiązane