Przemysław Czarnek podpisał nowelizację rozporządzenia. Dotyczy zmian w organizacji nauczania zdalnego
29 stycznia w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki ws. edukacji zdalnej
Od 1 lutego wchodzą w życie ogłoszone wcześniej zapisy o organizacji próbnych egzaminów, a także dostosowania metod nauki do osób z niepełnosprawnościami
14 lutego zapadną rekomendację w sprawie klas VIII szkół podstawowych i III szkół średnich
Rząd od 18 stycznia obserwuje, jak wygląda przejście z nauczania zdalnego na nauczanie stacjonarne. Odnotowano 99-procentową frekwencję w ciągu 8 dni od zniesienia obostrzenia. Miało nie dojść do wybuchów ognisk zachorowań, bądź transmisji zakażeń.
Podpisano rozporządzenie. Chodzi o nauczanie zdalne
Dobre informacje nie przekonały Zjednoczonej Prawicy do włączenia w edukację stacjonarną uczniów z klas VIII szkoły podstawowej i III klas szkół średnich. Wiemy, że 14 lutego wydane zostaną ostateczne rekomendację w sprawie młodzieży. Wszystko będzie zależeć od dalszego rozwoju kryzysu epidemicznego.
Zezwolono także na organizację próbnych egzaminów na terenie szkół. Ostateczna decyzja leży po stronie dyrektora. Należy jednak zaznaczyć, iż wciąż nie są one obowiązkowe. Uczniowie będą mieli zagwarantowane wszelkie środki bezpieczeństwa, umożliwiające spokojne wypełnienie testów.
Wszelkie wytyczne dla szkół i przedszkoli są opracowywane w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.
Sposób organizacji zajęć od 1 lutego będzie dostosowany do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki, Anna Ostrowska wyjaśniła, czego należy się spodziewać.
- Od 1 lutego dyrektor szkoły będzie miał nadal obowiązek organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla tych uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć w domu. Natomiast dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą się uczyć zdalnie, może takie zajęcia zorganizować - komentowała w nagraniu, cytowanym przez Onet.
"W przypadku uczniów szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII oraz szkół ponadpodstawowych, o których mowa w § 1a ust. 1, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust. 3a, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły może umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły" - czytamy w rozporządzeniu.
Powrót do placówek oświaty dla klas IV-VI szkół podstawowych i I-II szkół średnich wciąż nie jest przedmiotem debaty.
Nowelizacja rozporządzenie wejdzie w życie już 1 lutego.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
Koniec z czekaniem na listonosza. Uwaga seniorzy, ważna zmiana w emeryturach
Strajkujące wdarły się na teren Trybunału Konstytucyjnego. Zatrzymana Suchanow, trwają czynności
Źródło: [Dziennik Ustaw]