wtv.pl
Kielce

(screen) Facebook/TVP3Kielce

Nagranie z udziałem sekretarza Miasta Kielce podbija sieć

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Miasto Kielce przeżywa ostatnio duże zawirowania. Problemem w radzie miejskiej stał się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, którego likwidacji chcą władze - część radnych jest jednak przeciwna. Okazało się, że przygotowane przez nich projekty, w tym j

  • Miasto Kielce zmaga się z poważnym problemem - kwestia dotyczy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Władze chcą jego likwidacji.

  • Niektórzy radni sprzeciwiają się temu pomysłowi, twierdząc, że można dołączyć do niego szkołę branżową. Wysłali nawet odpowiedni projekt ze statutem do zaopiniowania.

  • Statut zaginął jednak, a przez to projekt nie mógł być dalej procedowany. Potem jednak wrócił on z negatywną opinią prawników. Radni twierdzą, że dokument odnalazł się już po wystawieniu tej opinii.

  • TVP3 Kielce postanowiło zapytać sekretarza Miasta Kielce o całą sprawę. Ten odpowiedział wyuczoną, zapętloną formułką, która stała się hitem internetu.

Sprawę skomentował również prezydent miasta, Bogdan Wenta. 

Rozmowa TVP3 z sekretarzem Miasta Kielce hitem internetu

Miasto Kielce przeżywa ostatnio spory problem wokół Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Ze względu na sytuację finansową, władze chcą go zlikwidować. Niektórzy radni są jednak przeciwni.

Zaproponowano, by na miejscu, prócz samego MOW, uruchomić również szkołę branżową, która mogłaby pomóc znajdującym się w trudnej sytuacji dzieciom i młodzieży. Z tej racji przygotowano trzy projekty, które miały być omawiane podczas kolejnych posiedzeń rady miejskiej oraz zaopiniowane przez prawników. 

Okazało się, że statut placówki, załączony do projektów, zaginął w ratuszu. Po ponad tygodniu wciąż nie otrzymano odpowiedzi od prawników, którzy mieli zaopiniować wszystkie elementy układanki. Statut jednak do nich nie trafił, a rozmowy na temat MOW nie mogły być prowadzone przez dłuższy czas.

Niedługo później pojawiła się negatywna opinia radców prawnych. Według radnych statut placówki został odnaleziony już po tej opinii. Sprawą zainteresowało się TVP3.

Telewizja postanowiła porozmawiać o tym z sekretarzem Miasta Kielce, Szczepanem Skorupskim. Dziennikarze bardzo się jednak zdziwili, kiedy usłyszeli odpowiedź. Sekretarz odpowiadał na wszystkie pytania zapętloną formułką. Internauci od razu porównali go do słynnego nagrania rzecznika wodociągów kieleckich, który wspominał o wzorcowym usunięciu awarii.

Wenta tłumaczy to, co się wydarzyło w TVP3

O sprawę sekretarza zapytano również Bogdana Wentę - prezydenta miasta Kielce, którego Skorupski jest podwładnym. Postanowił nie owijać w bawełnę. 

Jak stwierdził, odpowiedź sekretarza była oczywista - skoro poproszono go o stanowisko w danej sprawie, to je przedstawił i wykonał w ten sposób swoją pracę.

Pytanie jednak, czy takich odpowiedzi wkrótce pojawi się więcej w różnych miastach. Brak odpowiedzi dziennikarzom może czasami bawić, ale w momentach, w których pojawiają się wątpliwości dotyczące legalności działania władz miasta w w niewygodnych dla nich sytuacjach, powinna zapalić się czerwona lampka. 

MOW to ośrodki, które nigdy nie przynoszą zysków - są jedną z tzw. studni bez dna, na które miasto przeznaczać musi dużo pieniędzy. Takimi kwestiami są również szkoły, komunikacja miejska czy budowa dróg. Brak utrzymania dla podobnych instytucji może być brzemienny w skutki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [onet.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >