Strażnicy Nadleśnictwa Strzyżów zostali zaalarmowani o ostrych kolcach pozostawionych w lesie, jako pułapki. Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów; krosno.lasy.gov.plŹródło: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów; krosno.lasy.gov.pl
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 6 Stycznia 2021

Ktoś rozstawił "zabójcze kolce" w lesie. Jedna osoba została ranna

Biegacz, który wdepnął w niewidoczne niemal kolce wystające z ziemi, powiadomił Nadleśnictwo Strzyżów o tym, że w ściółce leśnej ktoś zastawił pułapki. Po przybyciu we wskazane miejsce Straż Leśna odkryła, że kawałków drewna z wbitymi oraz zaostrzonymi prętami jest więcej niż jeden. W związku z ustalonymi faktami zdziwienie wywołuje to, iż ranna została tylko jedna osoba. Zdjęcia udostępnione przez Lasy Państwowe obrazują skalę niebezpieczeństwa, na jakie narażeni byli biegacze i spacerowicze.

  • W lesie będącym pod opieką Nadleśnictwa Strzyżów doszło ktoś ukrył w ściółce leśnej kawałki drewna z zaostrzonymi prętami
  • W jedną z takich pułapek "złapał się" biegacz biedacy ścieżką
  • Mężczyzna doznał poważnego urazu stopy
  • Na miejsce niezwłocznie wezwano Straż Leśną oraz zawiadomiono policję

Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów poinformowała o niebezpiecznym incydencie, który miał miejsce w lokalnym lesie. Niestety jedna osoba została ranna w związku z działaniem nieznanych na razie osób trzecich.

Zdjęcia opublikowane przez Nadleśnictwo Strzyżów nie pozostawiają złudzeń, że ktoś celowo zastawił pułapkę na innych użytkowników lasu. Komendant regionalnego posterunku Straży Leśnej wypowiedział się w tej sprawie.

"Zabójcze kolce" odkryte przez strażników w Nadleśnictwie Strzyżów

Fakt, że tylko jedna osoba została ranna w wyniku pozostawionych w lesie pułapek to spore zaskoczenie i potwierdzają to relacje strażników z Nadleśnictwa Strzyżów. Do niebezpiecznego zdarzenia, które pomogło odkryć zagrożenie na uczęszczanej leśnej ścieżce, doszło w niedzielę 3 stycznia.

Michał Kolanko skrytykował Krystynę Jandę. Doświadczył tak silnego hejtu, że internauci rozpoczęli akcję solidarnościowąMichał Kolanko skrytykował Krystynę Jandę. Doświadczył tak silnego hejtu, że internauci rozpoczęli akcję solidarnościowąCzytaj dalej

Do Straży Leśnej dotarła informacja o rannym mężczyźnie, mającym doznać uszczerbku na zdrowiu w lasach będących pod ich opieką i kontrolą. Biegacz przekazał informację o "zabójczych kolcach" ukrytych w ściółce leśnej swojemu znajomemu, który natychmiast zaalarmował Straż Leśną.

- To było w niedzielny poranek, natychmiast udał się w to miejsce patrol strażników celem szczegółowego zbadania sprawy. Na miejscu okazało się, że odnaleźli oni jeszcze osiem metalowych kolców, które usytuowane i zamocowane były na ogólnodostępnej ścieżce [...] i w realny sposób zagrażały zdrowiu osób przemieszczających się w tym rejonie  - powiedział komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów, Jacek Ćwiertniewicz.

Nadleśnictwo Strzyżów

Źródło: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów; krosno.lasy.gov.pl

Poszkodowany biegacz doznał poważnego urazu, a sprawa trafiła na policję

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika prasowego RDLP w Krośnie, Edwarda Marszałka, biegacz w wyniku zdarzenia doznał poważnego urazu stopy. O niebezpiecznym incydencie poinformowano również Komisariat Policji w Boguchwale, który zbada teraz sprawę oraz to, kto mógł umieścić na ścieżce pułapkę zagrażającą zdrowiu, a nawet życiu.

W procesie oględzin stwierdzono, że na wąskiej ścieżce ktoś umyślnie umieścił kawałki drewna, w które wbite zostały zaostrzone pręty. Nie podlega wątpliwości, że ktoś chciały, aby stanowiły one zagrożenie.

Teren Nadleśnictwa Strzyżów został natychmiast zabezpieczony, a zgodnie z informacjami przekazywanymi przez rzecznika na stronie internetowej Lasów Państwowych swoje zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złoży również poszkodowany mężczyzna. Pojawiły się już pierwsze teorie mające tłumaczyć znalezisko niebezpiecznych przedmiotów w lesie.

Nadleśnictwo Strzyżów

Źródło: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów; krosno.lasy.gov.pl

Lokalny samosąd względem off-roadowców? 

- Prawdopodobnie kolce miały stanowić pułapkę na quadowcow czy motocrossowców, z którymi w lasach Pogórza wciąż walczymy. Dlatego prosimy o uwagę i zgłaszanie ewentualnych innych takich zdarzeń, gdyż tego typu próby samosądów stanowią poważne i rzeczywiste zagrożenie [...] dla pieszych - przekazał Wojciech Zajdel pełniący funkcję specjalisty ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie

Źródło: krosno.lasy.gov.pl / regiony.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: