wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany

8 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Monika Olejnik w jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku wyraziła swój szacunek i podziękowała służbom medycznym za ich trud i poświęcenie w dobie walki z epidemią koronawirusa. Przy okazji dziennikarka odniosła się także do hejtu wśr

W udostępnionym przez Monikę Olejnik fragmencie wywiadu w programie "Kropka nad i" w TVN24 z 2002 roku, zauważyć można również to, że Jarosław Kaczyński został niejako zbity z tropu przez dziennikarkę. Nie spodziewał się zadanego przez nią pytania. Wszystko jednak przebiegało z kulturą, szacunkiem, a nawet humorem. Nie wiadomo, czy teraz byłoby to realne ze strony prezesa PiS, który ostatnio podczas awantury w Sejmie dał niezły popis, m.in. nazywając opozycję "chamską hołotą", a nie tak dawno "zdradzieckimi mordami" i "kanaliami". 

Monika Olejnik na Facebooku wspomina wywiad sprzed lat z braćmi Kaczyńskimi 

Monika Olejnik w swoim przejmującym i długim wpisie na Facebooku dziękuje polskiej służbie zdrowia i przesyła w jej stronę słowa uznania oraz szacunku. Jednocześnie ubolewa nad brakiem kultury i nienawiścią wśród części polityków i apeluje do nich, aby skończyć z hejtem. Zamiast wzajemnego obrażania się, dziennikarka proponuje owacje dla lekarzy oraz wzajemny szacunek.

"Dzisiaj wspominam Kropka nad i z 2002 roku i przesyłam przykład - bywały i takie chwile, gdzie nawet trudne rozmowy nie wykluczały kultury! Niestety ostatnie wydarzenia w Sejmie, w okolicy północy pokazały po raz kolejny jak bardzo kultura bywa za daleka dla części polityków! Dlatego przypominam jak kiedyś można było normalnie rozmawiać i wzajemnie się szanować! Apeluję: skończmy z hejtem! #owacjedlalekarzy - zamiast wzajemnego obrażania się! Codziennym zachowaniem pokażmy wzajemny szacunek - nawet i przede wszystkim wszystkim w Parlamencie!" - czytamy we fragmencie wpisu Moniki Olejnik na Facebooku.

Przy okazji dziennikarka przypomniała swój wywiad z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi z 2002 roku. W udostępnionym fragmencie rozmowy widzimy, że przebiegała ona w sposób kulturalny. "Przed programem koledzy mnie prosili, żebym powiedziała, który z panów jest którym. Jak by pan mógł scharakteryzować swojego brata?" - zapytała żartobliwie Monika Olejnik. Pytanie skierowała w stronę Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS nie krył swojego zaskoczenia i nieprzygotowania na tego typu pytania. Śp. Lech Kaczyński w tym momencie cały czas się uśmiechał. "Ale mnie pani zaskoczyła. (...) taki cios" - przyznał Jarosław Kaczyński, również z lekkim uśmiechem na twarzy. Link do fragmentu wywiadu i wpisu Moniki Olejnik tutaj.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >