Monika Olejnik za pośrednictwem Facebooka podziękowała służbom medycznym za ich trud. Przy okazji odniosła się także do hejtu wśród polityków PiS.. (zdj. il.) TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. il.) TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Czerwca 2020

Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany

Monika Olejnik w jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku wyraziła swój szacunek i podziękowała służbom medycznym za ich trud i poświęcenie w dobie walki z epidemią koronawirusa. Przy okazji dziennikarka odniosła się także do hejtu wśród polityków PiS. Jako przykład umiejętności prowadzenia rozmów z kulturą i wzajemnym szacunkiem udostępniła fragment wywiadu sprzed lat z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi, ubolewając nad tym, że od tego czasu tak dużo się zmieniło.

W udostępnionym przez Monikę Olejnik fragmencie wywiadu w programie "Kropka nad i" w TVN24 z 2002 roku, zauważyć można również to, że Jarosław Kaczyński został niejako zbity z tropu przez dziennikarkę. Nie spodziewał się zadanego przez nią pytania. Wszystko jednak przebiegało z kulturą, szacunkiem, a nawet humorem. Nie wiadomo, czy teraz byłoby to realne ze strony prezesa PiS, który ostatnio podczas awantury w Sejmie dał niezły popis, m.in. nazywając opozycję "chamską hołotą", a nie tak dawno "zdradzieckimi mordami" i "kanaliami". 

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Monika Olejnik na Facebooku wspomina wywiad sprzed lat z braćmi Kaczyńskimi 

Monika Olejnik w swoim przejmującym i długim wpisie na Facebooku dziękuje polskiej służbie zdrowia i przesyła w jej stronę słowa uznania oraz szacunku. Jednocześnie ubolewa nad brakiem kultury i nienawiścią wśród części polityków i apeluje do nich, aby skończyć z hejtem. Zamiast wzajemnego obrażania się, dziennikarka proponuje owacje dla lekarzy oraz wzajemny szacunek.

"Dzisiaj wspominam Kropka nad i z 2002 roku i przesyłam przykład - bywały i takie chwile, gdzie nawet trudne rozmowy nie wykluczały kultury! Niestety ostatnie wydarzenia w Sejmie, w okolicy północy pokazały po raz kolejny jak bardzo kultura bywa za daleka dla części polityków! Dlatego przypominam jak kiedyś można było normalnie rozmawiać i wzajemnie się szanować! Apeluję: skończmy z hejtem! #owacjedlalekarzy - zamiast wzajemnego obrażania się! Codziennym zachowaniem pokażmy wzajemny szacunek - nawet i przede wszystkim wszystkim w Parlamencie!" - czytamy we fragmencie wpisu Moniki Olejnik na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe fakty ws. katastrofy samolotu, którym leciała Anna Jantar. Ujawniono coś, czego nikt wcześniej nie wiedział
2. No i mamy podwyżki. Trzeba wyciągnąć oszczędności przed wyjazdem na urlop

Przy okazji dziennikarka przypomniała swój wywiad z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi z 2002 roku. W udostępnionym fragmencie rozmowy widzimy, że przebiegała ona w sposób kulturalny. "Przed programem koledzy mnie prosili, żebym powiedziała, który z panów jest którym. Jak by pan mógł scharakteryzować swojego brata?" - zapytała żartobliwie Monika Olejnik. Pytanie skierowała w stronę Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS nie krył swojego zaskoczenia i nieprzygotowania na tego typu pytania. Śp. Lech Kaczyński w tym momencie cały czas się uśmiechał. "Ale mnie pani zaskoczyła. (...) taki cios" - przyznał Jarosław Kaczyński, również z lekkim uśmiechem na twarzy. Link do fragmentu wywiadu i wpisu Moniki Olejnik tutaj.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Remont domu lepiej zgłoś, inaczej mogą być kłopoty. Zanim zaczniesz, sprawdź czy nie grozi ci nawet 5 tys. zł kary
  2. Pożar tramwaju w centrum Warszawy. Ogromne utrudnienia, ruch był wstrzymany
  3. Grupa ludzi zgromadziła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Co tam się dzieje?
  4. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
  5. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  6. Systemy śledzenia wykorzystywane podczas pandemii mogą zostać z nami na dłużej. Eksperci ostrzegają