wtv.pl > Polska > Nagłe zmiany w rządowym rozporządzeniu o handlu w czasie epidemii. Mają być kolejne
Pamela Obuchowska
Pamela Obuchowska 19.03.2022 08:39

Nagłe zmiany w rządowym rozporządzeniu o handlu w czasie epidemii. Mają być kolejne

wtv
WTV.pl

Rząd zaledwie kilka dni temu wprowadził nowe obostrzenia dotyczące sklepów i osób w nich przebywających w danych godzinach. Przepis w nowym rozporządzeniu mówi, że między godz. 10-12 zakupy w sklepach mogą robić tylko seniorzy, bez narażania na kontakt z osobami młodszymi, mogącymi zarażać. Jednak możliwe są tego dalsze małe korekty i zmiany, o co apeluje sam Łukasz Szumowski.

Już wcześniej na rządowych stronach pojawił się komunikat o wykreśleniu z rozporządzenia części placówek. "Godziny dla seniora" nie obowiązują aptek i stacji benzynowych.

Minister zdrowia porusza temat "godzin dla seniorów". Czyżby szykowały się kolejne zmiany?

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski uważa natomiast, że byłoby lepiej, gdyby seniorom umożliwione zostało robienie zakupów w godzinach wczesnych porannych, tuż po otwarcu sklepów.

Szumowski mówił o tym na antenie TVP Info. Swoje słowa argumentował tym, że wcześnie rano, zaraz po otwarciu, sklepy są dużo czystsze i świeżo odkażone, niż w późniejszych godzinach. Jest to zatem najbezpieczniejszy moment na zakupy dla klienów z grupy podwyższonego ryzyka, czyli dla osób starszych. W swojej wypowiedzi w telewizji publicznej minister podkreślił także, że chodzi o pełną solidarność społeczną i mobilizację.

Szef resortu dodał też, że powoli powinniśmy nastawiać się na nadejście kolejnego etapu środków bezpieczeństwa w walce z epidemią, kiedy to maseczka ochronna i rękawiczki jednorazowe staną się absolutnie obowiązkowe dla wszystkich, a szczególnie nieodłącznym elementem będą w sklepach.

Już wcześniej na rządowych stronach informowano o zmianach w rozporządzeniu. Z "godzin dla seniora" wykreślono apteki i stacje paliw. Pisaliśmy o nich tutaj.

Czy rządzący wysłuchają zaleceń i porad szefa resortu zdrowia? A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Powiązane