Minister zdrowia porusza temat "godzin dla seniorów". Czyżby szykowały się kolejne zmiany?. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Kwietnia 2020

Nagłe zmiany w rządowym rozporządzeniu o handlu w czasie epidemii. Mają być kolejne

Minister zdrowia porusza temat godzin otwarcia sklepów dla osób starszych, tzw. "godzin dla seniorów", które dwa dni temu zostały wprowadzone przez rząd. Czyżby szykowały się kolejne zmiany w rozporządzeniu? Szef resortu zdrowia z apelem w TVP Info.

Rząd zaledwie kilka dni temu wprowadził nowe obostrzenia dotyczące sklepów i osób w nich przebywających w danych godzinach. Przepis w nowym rozporządzeniu mówi, że między godz. 10-12 zakupy w sklepach mogą robić tylko seniorzy, bez narażania na kontakt z osobami młodszymi, mogącymi zarażać. Jednak możliwe są tego dalsze małe korekty i zmiany, o co apeluje sam Łukasz Szumowski.

Już wcześniej na rządowych stronach pojawił się komunikat o wykreśleniu z rozporządzenia części placówek. "Godziny dla seniora" nie obowiązują aptek i stacji benzynowych.

Dramatyczne nagranie. Dziennikarz TVP znalazł się w niebezpieczeństwieDramatyczne nagranie. Dziennikarz TVP znalazł się w niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Minister zdrowia porusza temat "godzin dla seniorów". Czyżby szykowały się kolejne zmiany?

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski uważa natomiast, że byłoby lepiej, gdyby seniorom umożliwione zostało robienie zakupów w godzinach wczesnych porannych, tuż po otwarcu sklepów.

Szumowski mówił o tym na antenie TVP Info. Swoje słowa argumentował tym, że wcześnie rano, zaraz po otwarciu, sklepy są dużo czystsze i świeżo odkażone, niż w późniejszych godzinach. Jest to zatem najbezpieczniejszy moment na zakupy dla klienów z grupy podwyższonego ryzyka, czyli dla osób starszych. W swojej wypowiedzi w telewizji publicznej minister podkreślił także, że chodzi o pełną solidarność społeczną i mobilizację.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni

Szef resortu dodał też, że powoli powinniśmy nastawiać się na nadejście kolejnego etapu środków bezpieczeństwa w walce z epidemią, kiedy to maseczka ochronna i rękawiczki jednorazowe staną się absolutnie obowiązkowe dla wszystkich, a szczególnie nieodłącznym elementem będą w sklepach.

Już wcześniej na rządowych stronach informowano o zmianach w rozporządzeniu. Z "godzin dla seniora" wykreślono apteki i stacje paliw. Pisaliśmy o nich tutaj.

Czy rządzący wysłuchają zaleceń i porad szefa resortu zdrowia? A co Wy o tym sądzicie?
 
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna akcja służb na Mazowszu. Na pomoc wezwano dziesiątki strażaków, policjantów i pogotowie
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl