wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagłe zmiany w rządowym rozporządzeniu o handlu w czasie epidemii. Mają być kolejne

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Minister zdrowia porusza temat godzin otwarcia sklepów dla osób starszych, tzw. "godzin dla seniorów", które dwa dni temu zostały wprowadzone przez rząd. Czyżby szykowały się kolejne zmiany w rozporządzeniu? Szef reso

Rząd zaledwie kilka dni temu wprowadził nowe obostrzenia dotyczące sklepów i osób w nich przebywających w danych godzinach. Przepis w nowym rozporządzeniu mówi, że między godz. 10-12 zakupy w sklepach mogą robić tylko seniorzy, bez narażania na kontakt z osobami młodszymi, mogącymi zarażać. Jednak możliwe są tego dalsze małe korekty i zmiany, o co apeluje sam Łukasz Szumowski.

Już wcześniej na rządowych stronach pojawił się komunikat o wykreśleniu z rozporządzenia części placówek. "Godziny dla seniora" nie obowiązują aptek i stacji benzynowych.

Minister zdrowia porusza temat "godzin dla seniorów". Czyżby szykowały się kolejne zmiany?

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski uważa natomiast, że byłoby lepiej, gdyby seniorom umożliwione zostało robienie zakupów w godzinach wczesnych porannych, tuż po otwarcu sklepów.

Szumowski mówił o tym na antenie TVP Info. Swoje słowa argumentował tym, że wcześnie rano, zaraz po otwarciu, sklepy są dużo czystsze i świeżo odkażone, niż w późniejszych godzinach. Jest to zatem najbezpieczniejszy moment na zakupy dla klienów z grupy podwyższonego ryzyka, czyli dla osób starszych. W swojej wypowiedzi w telewizji publicznej minister podkreślił także, że chodzi o pełną solidarność społeczną i mobilizację.

Szef resortu dodał też, że powoli powinniśmy nastawiać się na nadejście kolejnego etapu środków bezpieczeństwa w walce z epidemią, kiedy to maseczka ochronna i rękawiczki jednorazowe staną się absolutnie obowiązkowe dla wszystkich, a szczególnie nieodłącznym elementem będą w sklepach.

Już wcześniej na rządowych stronach informowano o zmianach w rozporządzeniu. Z "godzin dla seniora" wykreślono apteki i stacje paliw. Pisaliśmy o nich tutaj.

Czy rządzący wysłuchają zaleceń i porad szefa resortu zdrowia? A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Podobne artykuły

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Kotomysz.pl

Polska

Kojec Niedzia, czyli pomagamy fundacji Kotomysz uzbierać na boksy w azylu dla zwierząt

Czytaj więcej >

Polska

Najnowsze informacje dotyczące szczepionek. Będzie przyśpieszenie programu?

Czytaj więcej >
Katastrofa w Zielonej Górze

Polska

Zielona Góra. Media donoszą o śmierci milionera w katastrofie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

Czytaj więcej >
W Poznaniu przy parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny

Polska

W centrum Poznania znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >

Polska

Katastrofa na polskim lotnisku. Samolot spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach

Czytaj więcej >