wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Minister Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie powrotu nauki stacjonarnej

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Minister edukacji Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie powrotu do nauki stacjonarnej w szkołach. Jak się okazało, powrót do szkół możliwy jest nawet w kwietniu. By tak się stało, spełnić musi się jedynie jeden warunek - liczba zakażeń i

  • Przemysław Czarnek twierdzi, że jeszcze w kwietniu możliwy będzie powrót do szkół

  • Jak się okazało, spełnić będzie trzeba jedynie jeden warunek - znacząco musi zacząć spadać liczba zachorowań i śmierci z powodu koronawirusa

  • Wszystkie szkoły funkcjonują w trybie zdalnym od 22 marca. Wcześniej przywrócone zostały jedynie klasy I-III szkół podstawowych

Większość dzieci przebywa na nauczaniu zdalnym od października 2020 roku. 

Przemysław Czarnek zapowiedział, że możliwy będzie powrót do szkół

Minister edukacji Przemysław Czarnek oświadczył, że możliwy będzie powrót dzieci do szkół jeszcze w kwietniu. Data ta wydawała się przez dłuższy czas raczej niemożliwa do realizacji ze względu na silny atak III fali koronawirusa. 

Jako gość TV Trwam i Radia Maryja, Czarnek zwrócił uwagę na powoli zmniejszającą się liczbę zakażeń. Według niego również szpitale dysponują w tej chwili większą liczbą łóżek dla pacjentów covidowych.

Według niego już niedługo dowiemy się, czy powrót dzieci w tak szybkim terminie do szkół będzie możliwy. Wszystko zależy od utrzymującego się trendu liczby zakażeń. Jeśli na 10 dni po świętach liczba ta będzie stale malała, może się okazać, że przedszkola i żłobki zostaną ponownie otwarte.

Również jest nadzieja na powrót do nauczania hybrydowego, tym razem jednak we wszystkich szkołach podstawowych. 

Podobne zapowiedzi czyniono już wcześniej, bardziej wiarygodnym terminem wydawał się być jednak maj. Wiele zależy od tego, jak koronawirus zachowywać się będzie przy cieplejszej pogodzie.

Szkoły w nauczaniu zdalnym

Nauczanie stacjonarne od początku pandemii koronawirusa w Polsce wróciło jedynie na moment - rozpoczęto rok szkolny we wrześniu i dotrwano do października, kiedy liczba zakażeń ponownie zaczęła wzrastać. Od tego czasu na cztery spusty zamknięte są szkoły ponadpodstawowe oraz podstawówki w klasach IV-VIII. 

Na pewien czas do nauki stacjonarnej wróciły szkoły podstawowe w klasach I-III oraz żłobki i przedszkola. W tych pierwszych w wielu miejscach szybko zarządzono jednak nauczanie hybrydowe związane z dużą emisją wirusa wśród dzieci. 

Nauczanie zdalne od początku pandemii związane jest w wieloma problemami, na które natrafiają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice. Dostęp do sprzętu i umiejętność obsługiwania go nie była prostym zadaniem dla żadnej z tych grup. Wkrótce dzieci i nauczyciele zaczęli narzekać na wycieńczenie psychiczne związane z brakiem nauki stacjonarnej. Znacznie pogorszyły się też wyniki w nauce. 

Powrót do stacjonarnej nauki marzy się już wielu nauczycielom i uczniom. Póki jednak sytuacja z wirusem nie będzie unormowana, póty szkoły pozostaną zamknięte.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Podano datę pogrzebu księcia Filipa

  • Gafa Andrzeja Dudy. Jego słowa musiał poprawić rządowy portal

  • Obostrzenia nadal obowiązują. Można dostać mandat za nieodpowiednie rozpalenie grilla

źródło: [wp.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >

Polityka

Przemysław Czarnek proponuje zmiany w systemie oświaty

Czytaj więcej >

Polityka

Jacek Kurski odebrał Krzyż Stulecia Niepodległości. Mówił o "neobolszewickiej nawałnicy"

Czytaj więcej >