wtv.pl
Michał Wiśniewski skrytykował Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full

TRICOLORS/East News

Michał Wiśniewski atakuje gwiazdę Bayer Full. "Nie jestem jedynym, którego wyrolował". W tle wielkie oszustwa

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W ostatnim czasie wizerunek Sławomira Świerzyńskiego i Bayer Full uległ poważnemu pogorszeniu i nic nie wskazuje, by Michał Wiśniewski chciał pomóc koledze w branży na jego podreperowanie, wręcz przeciwnie. Lider Ich Troje postanowił dołączyć

  • Sławomir Świerzyński ponownie postawiony został w ogniu krytyki, tym razem zrobił to Michał Wiśniewski

  • Lider Ich Troje wskazuje, iż część twórczości Bayer Full to zwyczajne oszustwo

  • Michał Wiśniewski deklaruje, że chętnie wsparłby m.in. Mariusza Gabrycha, który miał być autorem piosenki „Wszyscy harcerze to jedna rodzina”, wykorzystanej przez Sławomira Świerzyńskiego

Chociaż Michał Wiśniewski częściej niż w aspekcie muzycznym odwiedza prasę w związku z kolejnymi skandalami miłosnymi, to tym razem postanowił poruszyć temat Sławomira Świerzyńskiego. Okazuje się, że panowie w przeszłości skrzyżowali drogi, ale lider Ich Troje nie wspomina tego spotkania zbyt dobrze. Wprost mówi o tym, że został „wyrolowany”.

Po raz kolejny nad głową Sławomira Świerzyńskiego zebrały się czarne chmury, a powodem tego jest wypowiedź Michała Wiśniewskiego. Czerwonowłosy muzyk postanowił wprost podzielić się ostrą krytyką pod adresem wokalisty disco-polo.

Sławomir Świerzyński oskarżany jest przez Michała Wiśniewskiego o oszustwo

Oskarżenia Michała Wiśniewskiego nie są pierwszymi dotyczącymi rzekomego przywłaszczenia sobie praw autorskich przez Sławomira Świerzyńskiego. W czasie rozmowy na temat Bayer Full padły wyjątkowo mocne słowa.

- To, co robi Świerzyński, to jest oszustwo. Trzeba to bardzo klarownie zaznaczyć, bo nie ja jestem jedynym, którego wyrolował. To jest po prostu krętacz, któremu się wydaje, że jest "cesarzem" disco polo - przekazał w rozmowie z Plejadą Michał Wiśniewski. W czasie rozmowy padły jednak zdecydowanie ostrzejsze deklaracje i oceny.

- W dyskografii Świerzyńskiego są utwory, które są po prostu zerżnięte i cieszę się, że Onet się tym zajął. Bartek Sąder miał z tym bardzo duży problem. Wydzwonił praktycznie wszystkich, żeby nikogo nie skrzywdzić, bo to jest rzetelny człowiek. Nagle okazało się, że Świerzyński bezczelnie podpisał się pod nieswoimi utworami - dodał w czasie rozmowy na temat lidera Bayer Full Michał Wiśniewski.

Osoby pokrzywdzone przez Sławomira Świerzyńskiego osoby zabierają głos

- Z całym szacunkiem dla niego, ale wystarczy pójść na jakąkolwiek imprezę i tam można usłyszeć "Niech żyje wolność", "Przez te oczy zielone", ale raczej nie usłyszymy "Majteczek w kropeczki". Nie przypominam sobie również, żeby Świerzyński grał dla studentów. Ludzie lubią się wyluzować przy muzyce niezobowiązującej, ale pewien poziom trzeba trzymać - gorzko punktuje gwiazdor w rozmowie z Plejadą.

Niedawno głośno było o tym, że Krzysztof Darewicz, sinolog, chce zacząć dochodzić swoich praw w związku z bezprawnym przypisaniem przez Sławomira Świerzyńskiego chińskich wersji swoich przebojów. Dodatkowo pomysłodawca stworzenia „sukcesu” Bayer Full w Chinach przyznał, że projekt nie mógł zostać doprowadzony do końca, gdyż Sławomir Świerzyński nie był w stanie nauczyć się tekstów na pamięć.

- Chciałem pokazać, że cudzoziemcy mogą również śpiewać po chińsku. Ale nie jedną piosenkę, tylko cały koncert [...]. [...] Ostatecznie do wyjazdu, koncertów, a tym bardziej sprzedaży płyt nie doszło. Świerzyński odmówił poddania się jakiejkolwiek dyscyplinie. [...] Słyszałem od niego na odchodne, że więcej zarobi w Polsce na tej chińskiej ściemie - mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą sinolog (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Michał Wiśniewski chce by Sławomir Świerzyński przegrał w sądzie?

- Jedyny, może nie szacunek, ale pokiwanie głową ze zdziwieniem w jego kierunku, należy się Świerzyńskiemu za to, że to mu się naprawdę udało. Trzeba mieć tupet, żeby śpiewać z playbacku do chińskiego podkładu, chociaż żaden Chińczyk nie rozumie ani słowa. [...] To, co zrobił Świerzyński, było bezczelne z jego strony. Miejmy nadzieję, że autor doprowadzi sprawę do samego końca - dodawał w rozmowie z Plejadą Michał Wiśniewski.

Dodatkowo wskazywał, że sam chętnie wsparłby działania Mariusza Gabrycha, autora harcerskiej piosenki, która miała zostać przerobiona przez Sławomira Świerzyńskiego na hit „Wszyscy Polacy” bez zgody i wiedzy autora.

- W takich sytuacjach dziwi mnie to, że po prostu nie usiadł z autorem tego harcerskiego przeboju "Wszyscy harcerze to jedna rodzina" i nie powiedział "przepraszam". [...] autor nie ma wystarczającego finansowego zaplecza do tego, by z nim walczyć. Sam chętnie bym się dołożył, żeby tylko prawnicy zajęli się tym oszustwem - dodawał lider Ich Troje.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Plejada / Gazeta Wyborcza / Wprost

Podobne artykuły

Zofia Klepacka i Katarzyna Zillmann

Gwiazdy

Zofia Klepacka udostępniła zdjęcie z Katarzyną Zillmann. "Sport ponad wszystko"

Czytaj więcej >
Nie żyje Jan Pęczek

Gwiazdy

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor miał 71 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Awantura z udziałem Magdy Gessler. Restauratorka dała się sprowokować

Czytaj więcej >
Alan z "Warsaw Shore" w ramach zabawy udawał, że chce wsadzić psa na grilla

Gwiazdy

Alan z "Warsaw Shore" pokazał, jak dla "żartów" wsadza psa na grilla. Zwierzę było przerażone, ale jego właściciel bawił się wybornie

Czytaj więcej >
W czasie koncertu w ramach "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska upadła na scenie

Gwiazdy

W czasie "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska przewróciła się na scenie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Władze TVP podały powód zwolnienia wydawcy "Pytania na śniadanie"

Czytaj więcej >