wtv.pl > Polska > Mężczyzna obudził się w kradzionym samochodzie. Był nagi, nic nie pamiętał
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:20

Mężczyzna obudził się w kradzionym samochodzie. Był nagi, nic nie pamiętał

Muszyna
Flickr/tripleigrek (CC BY SA 2.0)

Muszyna: zaskakująca akcja małopolskiej policji. Znaleziono mężczyznę, który w samych bokserkach stał na poboczu przy furgonetce i wołał o pomoc. Twierdził, że poprzedniego dnia dużo imprezował i nic nie pamięta. Furgonetka, którą jechał, miała być zarejestrowana jako skradziona. Czy imprezowicz odpowie przed sądem?

Mężczyzna jest 55-letnim mieszkańcem Starego Sącza.

Muszyna: mężczyzna miał obudzić się niemal nagi w kradzionym samochodzie. Policja bada sprawę

Małopolska policja otrzymała zgłoszenie do zadziwiającego zdarzenia. 28 maja policjanci z Krynicy-Zdroju usłyszeli, że na jednej z ulic w Muszynie stoi mężczyzna w samych bokserkach. Miał on prosić o pomoc nadjeżdżających ludzi.

Obok niego zaparkowana na poboczu stała furgonetka. Jak dowiedzieli się policjanci, 55-letni mieszkaniec Starego Sącza miał obudzić się w niej po ostrej imprezie.

Jak sam twierdzi, nie pamięta, jak się w niej znalazł i dlaczego. Jak twierdził, wieczorem miał imprezować ze znajomymi i pewnymi momencie urwał mu się film.

Nie mógł również skontaktować się z nikim ze znajomych, bo nie miał ze sobą telefonu komórkowego. W okolicy nie można było też znaleźć żadnych jego ubrań.

Od mężczyzny wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu i po badaniu alkomatem okazało się, że ma go we krwi około 1,5 promila.

Skradziona furgonetka. Czy mężczyzna odpowie przed sądem?

Okazało się, że przygoda imprezowicza ma jeszcze jedno dno. Po zbadaniu sprawy wyszło na jaw, że furgonetka, w której przebywał mężczyzna po przebudzeniu, została skradziona.

Przed północą 27 maja zgłoszono jej kradzież z jednej ze starosądeckich posesji. Czyżby pijany mężczyzna zamieszany był również w to działanie?

Nagrania z monitoringu wykazały, że najpewniej tak. W związku z tym sądecczanin odpowie za kradzież samochodu o wartości 11 tys. zł oraz kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Łącznie za oba te przestępstwa grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [malopolska.policja.gov.pl]

Powiązane