wtv.pl
Metro nie tylko w Warszawie, ale także w innych dużych miastach Polski?

(zd. il.) Pixabay/Jacek50

Metro nie tylko w Warszawie? Zdumiewające słowa minister

31 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Metro nie tylko w Warszawie, ale także w innych dużych miastach Polski? Gościem programu "Money. To się liczy" była minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Jak się okazuje, istnieje szansa na budowę metra r&oacut

Kwestią bezdyskusyjną pozostaje fakt, że metro zdecydowanie ułatwia życie i funkcjonowanie mieszkańcom wielkich miast. Zalicza się do nich m.in. Warszawa, która od wielu już lat jest szczęśliwym posiadaczem szybkiej kolei podziemnej. Obecnie to jednak jedyne miasto w Polsce, które ma ten przywilej. A co z innymi dużymi miastami, takimi jak chociażby Kraków, Łódź czy Wrocław? Jak się okazuje, jest szansa, by i tam rozpocząć budowę metra.

Metro nie tylko w Warszawie, ale także w innych dużych miastach Polski? Szansa jest, zainteresowania według minister brak

Tematem rozmowy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, z prowadzącym program "Money. To się liczy", była polska infrastruktura, do której zalicza się m.in. metro. Na tę inwestycję, jeśli chodzi o Warszawę, nie brakuje pieniędzy i niedługo dojdzie do realizacji trzeciego etapu budowy metra w stolicy. Wobec tego dziennikarz zapytał minister, czy może nie ma pomysłu na to, by także dofinansowywać metro (czyli pomyśleć nad jego budową) jeszcze w innych miastach poza Warszawą.

Minister funduszy i polityki regionalnej odniosła się do pytania redaktora. - Jeśli włodarze danego miasta będą zainteresowani budową metra, to będziemy się nad tym zastanawiać - przyznała w programie "Money. To Się Liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Szefowa resortu dodała jednak, że szybka kolej podziemna jest jednak znacznie droższą inwestycją niż np. zakup niskoemisyjnego taboru w miastach czy budowa kolejki nadziemnej.

Ponadto, w większych miastach, jak na razie, zdaniem minister zwyczajnie nie ma większego zainteresowania budową metra. Jak przyznaje Jarosińska-Jedynak, do tej pory bowiem nie zgłosił się jeszcze w tej sprawie żaden z prezydentów dużych miast, który zapragnąłby w swoim samorządzie rozpocząć budowę takiej inwestycji. - Zgłosił się natomiast prezydent Rzeszowa z pomysłem budowania kolejki nadziemnej - dodała w programie "Money. To Się Liczy" minister funduszy i polityki regionalnej.

Źródło: money.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >