Metro nie tylko w Warszawie, ale także w innych dużych miastach Polski?. (zd. il.) Pixabay/Jacek50Źródło: (zd. il.) Pixabay/Jacek50
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 31 Maja 2020

Metro nie tylko w Warszawie? Zdumiewające słowa minister

Metro nie tylko w Warszawie, ale także w innych dużych miastach Polski? Gościem programu "Money. To się liczy" była minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Jak się okazuje, istnieje szansa na budowę metra również w innych miastach, niż tylko stolica. Wszystko zależy głównie od zainteresowania i chęci włodarzy miast, a wówczas pomysł ten jest do wzajemnego uzgodnienia i zrealizowania.

Kwestią bezdyskusyjną pozostaje fakt, że metro zdecydowanie ułatwia życie i funkcjonowanie mieszkańcom wielkich miast. Zalicza się do nich m.in. Warszawa, która od wielu już lat jest szczęśliwym posiadaczem szybkiej kolei podziemnej. Obecnie to jednak jedyne miasto w Polsce, które ma ten przywilej. A co z innymi dużymi miastami, takimi jak chociażby Kraków, Łódź czy Wrocław? Jak się okazuje, jest szansa, by i tam rozpocząć budowę metra.

Agata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościAgata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościCzytaj dalej

Metro nie tylko w Warszawie, ale także w innych dużych miastach Polski? Szansa jest, zainteresowania według minister brak

Tematem rozmowy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, z prowadzącym program "Money. To się liczy", była polska infrastruktura, do której zalicza się m.in. metro. Na tę inwestycję, jeśli chodzi o Warszawę, nie brakuje pieniędzy i niedługo dojdzie do realizacji trzeciego etapu budowy metra w stolicy. Wobec tego dziennikarz zapytał minister, czy może nie ma pomysłu na to, by także dofinansowywać metro (czyli pomyśleć nad jego budową) jeszcze w innych miastach poza Warszawą.

Minister funduszy i polityki regionalnej odniosła się do pytania redaktora. - Jeśli włodarze danego miasta będą zainteresowani budową metra, to będziemy się nad tym zastanawiać - przyznała w programie "Money. To Się Liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Szefowa resortu dodała jednak, że szybka kolej podziemna jest jednak znacznie droższą inwestycją niż np. zakup niskoemisyjnego taboru w miastach czy budowa kolejki nadziemnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Niedziele handlowe. Dzisiaj zrobimy zakupy, ale nie we wszystkich miejscach

Ponadto, w większych miastach, jak na razie, zdaniem minister zwyczajnie nie ma większego zainteresowania budową metra. Jak przyznaje Jarosińska-Jedynak, do tej pory bowiem nie zgłosił się jeszcze w tej sprawie żaden z prezydentów dużych miast, który zapragnąłby w swoim samorządzie rozpocząć budowę takiej inwestycji. - Zgłosił się natomiast prezydent Rzeszowa z pomysłem budowania kolejki nadziemnej - dodała w programie "Money. To Się Liczy" minister funduszy i polityki regionalnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małpy obrabowały laboranta. Ukradły próbki krwi chorych na COVID-19
  2. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Źródło: money.pl