Awaria Facebooka i Messengera w Polsce. Unsplash.com/solenfeyissa
Źródło: Unsplash.com/solenfeyissa
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 25 Lutego 2021

Awaria Messengera i Facebooka. Kilka tysięcy zgłoszeń od 16

Polscy użytkownicy Facebooka informują, że gigant mediów społecznościowych ma problem z dostarczaniem i wysyłaniem wiadomości za pośrednictwem Messengera. Od godziny 16 zgłoszenia na temat nieprawidłowego działania aplikacji sięgnęły kilku tysięcy zgłoszeń.

Facebook i Messenger po raz kolejny borykają się z awarią, która uniemożliwia użytkownikom korzystanie z nich. W zgłaszanych błędach przeważa informacja o problemach z wysłaniem oraz odbiorem jakichkolwiek wiadomości.

To kolejna w ostatnim czasie awaria Messengera w ostatnim czasie. Zgodnie w informacjami portalu downdetector.pl ostatnio problemy zgłaszane były przez użytkowników jeszcze 4 lutego. Co tym razem było ich powodem?

Kolejna awaria Facebooka i jego aplikacji Messenger w Polsce

Wiadomo, że pierwsze problemy z Messengerem pojawiły się tuż przed godziną 16, lecz w okolicach 16:30 liczba zgłoszeń mówiącej o nieprawidłowościach wynosiła już blisko 5 tys. Najczęściej zgłaszana jest trudność w wysłaniu i dostarczeniu wiadomości do odbiorcy.

Sejm zdecydował: 14. emerytura nie dla każdego senioraSejm zdecydował: 14. emerytura nie dla każdego senioraCzytaj dalej

W komentarzach na stronie downdetector.pl, który monitoruje tego typu przypadki, użytkownicy wskazują, że większość z nich myślała, że to problemy z ich prywatną siecią, jednak okazało się, że awaria ma nieco większe spektrum.

- Bardzo proszę o naprawę czatu Messenger i Facebook. Mimo że nie jestem na nich i mam wszystko wyłączone świeci się zielona kropka, że jestem aktywna - napisała jedna z użytkowniczek aplikacji Facebooka na stronie śledzącej awarie.

Nie można wysłać wiadomości

Najczęściej jednak pojawiają się głosy, że problemem jest samo wysłanie wiadomości do odbiorcy. Messenger to aplikacja służąca do komunikacji i jest bezpośrednio powiązana z Facebookiem.

Kilkoro użytkowników wskazuje, że pierwszą ich myślą związaną z trudnościami z użytkowaniem Messengera był fakt, że rano w całej Polsce doszło do awarii internetu dostarczanego przez firmę Vectra. Nic jednak nie wskazuje na to, by obie awarie były ze sobą powiązane.

Problem nie został jeszcze skomentowany

Zgłoszenia mówiące o tym, że aplikacja Messenger oraz Facebook boryka się z błędem, zaczęły masowo napływać stosunkowo niedawno. Firma do tej pory nie zdecydowała się na zajęcie stanowiska w tej sprawie oraz wyjaśnienie przyczyn zaistniałej sytuacji.

Messenger

Źródło: screen downdetector.pl, stan na 17:10

Artykuły polecane przez redakcję WTV: