wtv.pl

WTV.pl

Awaria Messengera i Facebooka. Kilka tysięcy zgłoszeń od 16

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Facebook i Messenger po raz kolejny borykają się z awarią, która uniemożliwia użytkownikom korzystanie z nich. W zgłaszanych błędach przeważa informacja o problemach z wysłaniem oraz odbiorem jakichkolwiek wiadomości.

To kolejna w ostatnim czasie awaria Messengera w ostatnim czasie. Zgodnie w informacjami portalu downdetector.pl ostatnio problemy zgłaszane były przez użytkowników jeszcze 4 lutego. Co tym razem było ich powodem?

Kolejna awaria Facebooka i jego aplikacji Messenger w Polsce

Wiadomo, że pierwsze problemy z Messengerem pojawiły się tuż przed godziną 16, lecz w okolicach 16:30 liczba zgłoszeń mówiącej o nieprawidłowościach wynosiła już blisko 5 tys. Najczęściej zgłaszana jest trudność w wysłaniu i dostarczeniu wiadomości do odbiorcy.

W komentarzach na stronie downdetector.pl, który monitoruje tego typu przypadki, użytkownicy wskazują, że większość z nich myślała, że to problemy z ich prywatną siecią, jednak okazało się, że awaria ma nieco większe spektrum.

- Bardzo proszę o naprawę czatu Messenger i Facebook. Mimo że nie jestem na nich i mam wszystko wyłączone świeci się zielona kropka, że jestem aktywna - napisała jedna z użytkowniczek aplikacji Facebooka na stronie śledzącej awarie.

Nie można wysłać wiadomości

Najczęściej jednak pojawiają się głosy, że problemem jest samo wysłanie wiadomości do odbiorcy. Messenger to aplikacja służąca do komunikacji i jest bezpośrednio powiązana z Facebookiem.

Kilkoro użytkowników wskazuje, że pierwszą ich myślą związaną z trudnościami z użytkowaniem Messengera był fakt, że rano w całej Polsce doszło do awarii internetu dostarczanego przez firmę Vectra. Nic jednak nie wskazuje na to, by obie awarie były ze sobą powiązane.

Problem nie został jeszcze skomentowany

Zgłoszenia mówiące o tym, że aplikacja Messenger oraz Facebook boryka się z błędem, zaczęły masowo napływać stosunkowo niedawno. Firma do tej pory nie zdecydowała się na zajęcie stanowiska w tej sprawie oraz wyjaśnienie przyczyn zaistniałej sytuacji.

Źródło: screen downdetector.pl, stan na 17:10

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP Info

  • Oto majątek Jarosława Kaczyńskiego. Jaki dochód i przychody ma polityk?

  • Ujawniono, dlaczego Agustin Egurrola zdecydował się przejść do TVP. Nieoficjalne informacje

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]