wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uwaga w mBanku poważne utrudnienia z soboty na niedzielę. Wszyscy klienci powinni się zainteresować

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nadchodzący weekend będzie wiązał się ze sporymi utrudnieniami dla wszystkich klientów mBanku. Placówka opublikowała specjalną informację wyjaśniającą, jakie funkcje będą czasowo niedostępne. Firma wystosowała apel, prosząc, by wziąć pod uwa

  • mBank informuje klientów o przerwie w ich obsłudze w nocy z 16 na 17 stycznia

  • Nie będzie możliwe płacenie kartami kredytowymi, dokonywanie zakupów online

  • Dodatkowo wyłączona zostanie możliwość logowania do aplikacji mobilnej

W nocy z soboty na niedzielę mBank częściowo ograniczy możliwości działań swoich klientów. Zostali oni poinformowani o tym fakcie, dodatkowo bank zdecydował się na zamieszczenie odpowiednich komunikatów na swoich kanałach informacyjnych.

O tym, że mBank ma w planach tymczasowe wyłączenie istotnych funkcji, informowano już na początku tygodnia. We wtorek 12 stycznia 2021 r. pojawił się dokładny komunikat na stronie banku wskazujący, z jakich elementów bankowości nie będzie można korzystać. Lista nie jest krótka, dodatkowo znajdują się na niej podstawowe działania przeprowadzane przez klientów.

Duże utrudnienia w mBanku

Przerwa planowana przez mBank nie będzie należała do najkrótszych. Wyłączenie istotnych funkcji bankowości planowane jest na godzinę 2 w nocy i potrwa aż do 10:25, lecz czas ten może jeszcze ulec zmianie.

W nocy z 16 na 17 stycznia nie należy planować transakcji, w tym nawet zakupów kartami kredytowymi obsługiwanymi przez mBank. To spore utrudnienie, a sama firma zdecydowała się na skierowanie do swoich klientów apelu

- Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę - przeczytać można na stronie mBanku pod wskazaniem, czego klienci indywidualni nie będą w stanie zrobić.

Czasowo wyłączone zostaną karty klientów mBanku, serwis transakcyjny, aplikacja mobilna oraz mLinia. Jak podaje mBank również klienci obsługiwani w ramach MSP oraz korporacje nie będą wyjątkiem w kwestii planowanych utrudnień.

Nie zapłacisz kartą, ani w mobilnej aplikacji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mBank karty obsługiwane przez bank nie będą w stanie uregulować płatności, wypłacić pieniędzy z bankomatu, ani wpłacić ich do wpłatomatu. Zakupy internetowe nie będą możliwe do zrealizowania aż do godziny 10:25 w niedzielę 17 stycznia.

Popularna aplikacja mobilna mBanku nie będzie pozwalała klientom na zalogowanie do osobistych kont w godzinach 01:30 – 10:45. Wyłączone w związku z tym zostaną również możliwości składania wniosków z wykorzystaniem bankowości mobilnej.

Osoby chcące mimo to skorzystać z usług oferowanych przez mBank mogą być zdziwione, iż pracownicy infolinii banku również nie będą w stanie zlecić przelewów, ani przeprowadzić operacji. Firma podaje, że w czasie przerwy nikt nie może mieć wglądu do poszczególnych rachunków oraz danych klientów, a w związku z tym niemożliwe będzie realizowanie operacji w ten sposób.

mBank apeluje do klientów

Z powodu przerwy w działaniu serwisów oraz obsługiwania klientów mBank zdecydował się na zamieszczenie dodatkowego komunikatu na swoich kanałach informacyjnych w mediach społecznościowych. Na Facebooku wskazał, jak osoby korzystające z ich usług mogą przygotować się na tak spore spektrum niedogodności.

- W nocy z soboty na niedzielę (16/17 stycznia), w godzinach 01:30 – 10:45 nastąpi przerwa w dostępie do mBanku. Jak się do niej przygotować? Nie odkładajcie na ten czas ważnych transakcji. Z**aplanujcie wcześniejsze zakupy.** Wypłaćcie też z wyprzedzeniem niezbędną gotówkę - czytamy w komunikacie mBanku na Facebooku.

Źródło: mbank.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Minister mówi, kiedy otwarcie galerii handlowych. Będą pierwsze

  • Kolejny lokal otwarty mimo obostrzeń. Na miejsce wpadła policja

  • Gdzie napoje stały się najdroższe przez podatek cukrowy? Analitycy sprawdzili polskie sklepy

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >