Klienci mBanku zostali poinformowani o możliwych utrudnieniach. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 15 Stycznia 2021

Uwaga w mBanku poważne utrudnienia z soboty na niedzielę. Wszyscy klienci powinni się zainteresować

Nadchodzący weekend będzie wiązał się ze sporymi utrudnieniami dla wszystkich klientów mBanku. Placówka opublikowała specjalną informację wyjaśniającą, jakie funkcje będą czasowo niedostępne. Firma wystosowała apel, prosząc, by wziąć pod uwagę problemy z bankowością w czasie planowania weekendowych transakcji.

  • mBank informuje klientów o przerwie w ich obsłudze w nocy z 16 na 17 stycznia
  • Nie będzie możliwe płacenie kartami kredytowymi, dokonywanie zakupów online
  • Dodatkowo wyłączona zostanie możliwość logowania do aplikacji mobilnej

W nocy z soboty na niedzielę mBank częściowo ograniczy możliwości działań swoich klientów. Zostali oni poinformowani o tym fakcie, dodatkowo bank zdecydował się na zamieszczenie odpowiednich komunikatów na swoich kanałach informacyjnych.

O tym, że mBank ma w planach tymczasowe wyłączenie istotnych funkcji, informowano już na początku tygodnia. We wtorek 12 stycznia 2021 r. pojawił się dokładny komunikat na stronie banku wskazujący, z jakich elementów bankowości nie będzie można korzystać. Lista nie jest krótka, dodatkowo znajdują się na niej podstawowe działania przeprowadzane przez klientów.

Duże utrudnienia w mBanku

Przerwa planowana przez mBank nie będzie należała do najkrótszych. Wyłączenie istotnych funkcji bankowości planowane jest na godzinę 2 w nocy i potrwa aż do 10:25, lecz czas ten może jeszcze ulec zmianie.

W nocy z 16 na 17 stycznia nie należy planować transakcji, w tym nawet zakupów kartami kredytowymi obsługiwanymi przez mBank. To spore utrudnienie, a sama firma zdecydowała się na skierowanie do swoich klientów apelu

Wysoko postawieni politycy PiS przyłapani na gorącym uczynku. Są ponad obostrzeniami?Wysoko postawieni politycy PiS przyłapani na gorącym uczynku. Są ponad obostrzeniami?Czytaj dalej

- Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę - przeczytać można na stronie mBanku pod wskazaniem, czego klienci indywidualni nie będą w stanie zrobić.

Czasowo wyłączone zostaną karty klientów mBanku, serwis transakcyjny, aplikacja mobilna oraz mLinia. Jak podaje mBank również klienci obsługiwani w ramach MSP oraz korporacje nie będą wyjątkiem w kwestii planowanych utrudnień.

Nie zapłacisz kartą, ani w mobilnej aplikacji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mBank karty obsługiwane przez bank nie będą w stanie uregulować płatności, wypłacić pieniędzy z bankomatu, ani wpłacić ich do wpłatomatu. Zakupy internetowe nie będą możliwe do zrealizowania aż do godziny 10:25 w niedzielę 17 stycznia.

Popularna aplikacja mobilna mBanku nie będzie pozwalała klientom na zalogowanie do osobistych kont w godzinach 01:30 – 10:45. Wyłączone w związku z tym zostaną również możliwości składania wniosków z wykorzystaniem bankowości mobilnej.

Osoby chcące mimo to skorzystać z usług oferowanych przez mBank mogą być zdziwione, iż pracownicy infolinii banku również nie będą w stanie zlecić przelewów, ani przeprowadzić operacji. Firma podaje, że w czasie przerwy nikt nie może mieć wglądu do poszczególnych rachunków oraz danych klientów, a w związku z tym niemożliwe będzie realizowanie operacji w ten sposób.

mBank apeluje do klientów

Z powodu przerwy w działaniu serwisów oraz obsługiwania klientów mBank zdecydował się na zamieszczenie dodatkowego komunikatu na swoich kanałach informacyjnych w mediach społecznościowych. Na Facebooku wskazał, jak osoby korzystające z ich usług mogą przygotować się na tak spore spektrum niedogodności.

- W nocy z soboty na niedzielę (16/17 stycznia), w godzinach 01:30 – 10:45 nastąpi przerwa w dostępie do mBanku. Jak się do niej przygotować? Nie odkładajcie na ten czas ważnych transakcji. Zaplanujcie wcześniejsze zakupy. Wypłaćcie też z wyprzedzeniem niezbędną gotówkę - czytamy w komunikacie mBanku na Facebooku.

Źródło: mbank.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: