Mateusz Morawiecki złożył dziś wizytę na Śląsku. To województwo jest obecnie najbardziej dotknięte epidemią koronawirusa w Polsce.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Czerwca 2020

Mateusz Morawiecki przekazał przykre informacje w sprawie Śląska. Nie ukrywał, że sytuacja jest bardzo trudna

Mateusz Morawiecki złożył dziś wizytę na Śląsku. To województwo jest obecnie najbardziej dotknięte epidemią koronawirusa w Polsce i codziennie wzrasta ilość nowych przypadków zakażeń. Szef rządu przyznał, że sytuacja jest wyjątkowo trudna, a w najbliższych dniach spodziewamy się jeszcze wysokiego wzrostu zakażeń. Konieczne było nawet czasowe ograniczenie prac w kopalniach i ich zamknięcie do odwołania.

- W ciągu 8-10 dni spodziewamy się wysokiej liczby zakażonych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na Śląsku. - Sytuacja będzie się stabilizowała powoli - dodał.

Zyskać może prawie pół miliona Polek i Polaków. Emerytura stażowa przysługuje w bardzo młodym wieku, a ile dokładnie wynosi?Zyskać może prawie pół miliona Polek i Polaków. Emerytura stażowa przysługuje w bardzo młodym wieku, a ile dokładnie wynosi?Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki o trudnej sytuacji na Śląsku

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się także do czasowego ograniczenia prac w kopalniach śląskich, przyznając, że było to konieczne dla dobra górników, ich rodzin, jak i całego regionu i kraju. Szef rządu powiedział, że "prewencyjne podejście musi mieć tu zastosowanie ze względu na liczbę zakażeń". 

Wykorzystując okazję, premier podziękował również służbom za "sprawną akcję" po przejściu trąby powietrznej w Kaniowie na Śląsku, która wywołała wiele zniszczeń i zerwała dachy wielu domów. Mateusz Morawiecki zapewnił ze strony rządu niezbędną pomoc poszkodowanym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanie
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Premier podziękował także górnikom za "cierpliwość" i zapewnił, że niedługo wrócą do pracy, jak tylko sytuacja zostanie opanowana i będzie to już na tyle bezpieczne. Szef rządu stwierdził, że wszelkie przypadki piętnowania poszkodowanych koronawirusem na Śląsku są "niegodne" i zdecydowanie potępił takie zachowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Ogromna zmiana w wypłacie pieniędzy. Przy bankomacie możecie się zdziwić. Klienci są już wściekli
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: Onet