wtv.pl > Polityka > Mateusz Damięcki pożegnał zmarłą przyjaciółkę
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:18

Mateusz Damięcki pożegnał zmarłą przyjaciółkę

Mateusz Damięcki
Pixabay/Katie Phillips

Wpis Mateusza Damięckiego obiegł media społecznościowe wczoraj w godzinach popołudniowych. Artysta wystosował pożegnanie do zmarłej przyjaciółki, z którą współpracował na planie "The lost time". "Kiedy odchodzi ktoś, kto oddał ci część swojego serca i duszy, to tak naprawdę wcale nie odchodzi, tylko wprowadza się na stałe, stając się częścią ciebie" - czytamy w poście, udostępnionym na platformie Instagram. 

Mateusz Damięcki żegna swoją przyjaciółkę. Jak zapewnia, Anna Justice dała mu część siebie

Poruszony 39-latek wskazał, że nie można umrzeć, gdy wciąż żyje się we wspomnieniach swoich bliskich. "Aniu, od teraz mam Cię blisko, czuj się jak u siebie w domu" - dodawał. Krótkie pożegnanie wywołało ponad 2 tysiące reakcji.

"Oglądałam 100 razy i tak bez końca... Uwielbiam" - czytamy w komentarzu jednej z internautek. "Ładnie i serdecznie wyrażone" - wskazała inna użytkowniczka społecznościowego medium. "Przykro.. Ale pięknie ujęta rzeczywistość gdzie wszyscy jesteśmy połączeni Miłością" - czytamy w kolejnym komentarzu, który zwieńczyła kolejna deklaracja. "Bardzo mi przykro, ale pożegnanie wspaniale napisane" - dodawał poruszony sympatyk Mateusza Damięckiego. 

Mateusz Damięcki pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej. Sam pierwsze kroki w szeroko rozumianej branży postawił jeszcze w 1991, jednak opinia publiczna poznała go dopiero w 1995 roku, gdy miał na swoim koncie dwa występy w produkcjach filmowych o tytule "Łowca. Ostatnie starcie" oraz "Matki, kochanki, żony".

Następnie występował między innymi w "Hotelu 53", "Na krawędzi", "Pensjonacie pod Różą", "Policjantach", "Kochaj i tańcz", czy też "Jutro idziemy do kina". Łącznie wystąpił w prawie stu filmach, serialach oraz produkcjach, którym udzielał swojego głosu. 

Anna Justice zmarła w wieku 58 lat. W swojej karierze reżyserki filmowej doprowadziła do powstania takich dzieł jak "Pinokio", "Zagubiony czas", "Maks Minsky i Ja", czy też "Lupino Brothers". Nie znamy przyczyn śmierci twórczyni. Zdjęcie przedstawione przez Damięckiego pochodzi z planu "The lost time", w którym grał wspólnie z Joanną Kulig, Adamem Markiewiczem oraz Mirosławem Zbrojewiczem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: