wtv.pl
Mateusz Damięcki

Pixabay/Katie Phillips

Mateusz Damięcki pożegnał zmarłą przyjaciółkę

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem Instagrama Mateusz Damięcki opublikował poruszający wpis. Aktor teatralny i filmowy pożegnał, a zarazem poinformował o śmierci Anny Justice - cenionej reżyserki. Jak sam zapewnia, 58-latka oddała mu część siebie.

Wpis Mateusza Damięckiego obiegł media społecznościowe wczoraj w godzinach popołudniowych. Artysta wystosował pożegnanie do zmarłej przyjaciółki, z którą współpracował na planie "The lost time". "Kiedy odchodzi ktoś, kto oddał ci część swojego serca i duszy, to tak naprawdę wcale nie odchodzi, tylko wprowadza się na stałe, stając się częścią ciebie" - czytamy w poście, udostępnionym na platformie Instagram. 

Mateusz Damięcki żegna swoją przyjaciółkę. Jak zapewnia, Anna Justice dała mu część siebie

Poruszony 39-latek wskazał, że nie można umrzeć, gdy wciąż żyje się we wspomnieniach swoich bliskich. "Aniu, od teraz mam Cię blisko, czuj się jak u siebie w domu" - dodawał. Krótkie pożegnanie wywołało ponad 2 tysiące reakcji.

"Oglądałam 100 razy i tak bez końca... Uwielbiam" - czytamy w komentarzu jednej z internautek. "Ładnie i serdecznie wyrażone" - wskazała inna użytkowniczka społecznościowego medium. "Przykro.. Ale pięknie ujęta rzeczywistość gdzie wszyscy jesteśmy połączeni Miłością" - czytamy w kolejnym komentarzu, który zwieńczyła kolejna deklaracja. "Bardzo mi przykro, ale pożegnanie wspaniale napisane" - dodawał poruszony sympatyk Mateusza Damięckiego. 

Mateusz Damięcki pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej. Sam pierwsze kroki w szeroko rozumianej branży postawił jeszcze w 1991, jednak opinia publiczna poznała go dopiero w 1995 roku, gdy miał na swoim koncie dwa występy w produkcjach filmowych o tytule "Łowca. Ostatnie starcie" oraz "Matki, kochanki, żony".

Następnie występował między innymi w "Hotelu 53", "Na krawędzi", "Pensjonacie pod Różą", "Policjantach", "Kochaj i tańcz", czy też "Jutro idziemy do kina". Łącznie wystąpił w prawie stu filmach, serialach oraz produkcjach, którym udzielał swojego głosu. 

Anna Justice zmarła w wieku 58 lat. W swojej karierze reżyserki filmowej doprowadziła do powstania takich dzieł jak "Pinokio", "Zagubiony czas", "Maks Minsky i Ja", czy też "Lupino Brothers". Nie znamy przyczyn śmierci twórczyni. Zdjęcie przedstawione przez Damięckiego pochodzi z planu "The lost time", w którym grał wspólnie z Joanną Kulig, Adamem Markiewiczem oraz Mirosławem Zbrojewiczem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >

Polityka

Przemysław Czarnek proponuje zmiany w systemie oświaty

Czytaj więcej >