wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Marta Kaczyńska rzadko zabiera głos ws. politycznych. Teraz wsparła wuja, Jarosława Kaczyńskiego

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Korzystając z Facebooka, Marta Kaczyńska wstawiła się za Jarosławem Kaczyńskim. Siostrzenica prezesa Prawa i Sprawiedliwości ostatni raz komentowała bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, gdy lider Prawa i Sprawiedliwości próbował przeforsować &q

Znana prawniczka od lat uporczywie odmawia prezentowania swoich poglądów politycznych. W swojej działalności publicystycznej zazwyczaj dotyka jedynie tematów społecznych i prozwierzęcych. Marta Kaczyńska dziś postanowiła zrobić wyjątek.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępniła wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który w rozmowie z Polską Agencją Prasową deklarował, że "każdy, kto rozbija dzisiaj prawicę, działa przeciw Polsce, rodzinie i wartościom".

Marta Kaczyńska ponownie okazała wsparcie dla wujka

Adwokatka nie załączyła komentarza ani krótkiej deklaracji do zaprezentowanego wywiadu. Sama rozmowa z prezesem Zjednoczonej Prawicy jednak aż ocieka polityką. Dziwi więc fakt, że Marta Kaczyńska zdecydowała się na zaprezentowanie materiału swoim obserwującym.

Trudno wyjaśnić, co doprowadziło do nagłej zmiany strategii. Z milczenia na temat bieżących wydarzeń, siostrzenica parlamentarzysty postanowiła włączyć się w sam środek sporu między rządem a opozycją. 

W wywiadzie Kaczyński wprost ocenił rządy opozycji jako "nieszczęście dla narodu", czy też "demolowanie Polski". - Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów - deklarował dla Polskiej Agencji Prasowej. 

W udostępnionym przez Martę Kaczyńską wywiadzie nie zabrakło także stanowczych komentarzy na temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Wujek prawniczki wyraził nadzieję, że jego koalicjanci "pójdą po rozum do głowy". Wiemy też, że nie dojdzie do przedterminowych wyborów, dymisji premiera, czy też rządu mniejszościowego. 

W swoim ostatnim felietonie prawniczka ostrzegała przez zagrożeniami, jakie niesie za sobą zjawisko globalizacji.

"W najmłodszym pokoleniu tradycyjnie pojęta kategoria małej ojczyzny traci na znaczeniu, a według antropologów w przyszłości takie pojęcia jak „ojczyzna” czy „kulturowe korzenie” mogą zostać wyparte przez tożsamość globalną. Wymiar kulturalny i narodowy mają odejść w niepamięć" - mogliśmy przeczytać w jednym z felietonów na łamach "Sieci".

Wszystko wskazuje na utrzymujące się dobre relacje między Martą Kaczyńską a jej wujkiem. Przypomnijmy, że jeszcze przed rekonstrukcją rządu Jarosław Kaczyński zaproponował "piątkę dla zwierząt". Inicjatywa doprowadziła do pierwszy spięć w obozie Zjednoczonej Prawicy. W jednym z felietonów dla tygodnika "Sieci' deklarowała, iż jest to rozwiązanie, dzięki któremu w Polsce zakończy się cierpienie zwierząt.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Awantura w "Kropce nad i". "A zna pan Mariana Basia?"

  • Policja nie zareagowała, bo były mąż "nie połamał Katarzynie nóg". Jej piekło trwa od 5 lat

  • Hanna Lis natrafiła na filmik z Andrzejem Dudą. "Niech on już wraca na narty"

Źródło: [Sieci/PAP/Facebook/Marta Kaczyńska]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >