Marta Kaczyńska. Wikimedia.org/Piotr Drabik CC BY 2.0
Źródło: Wikimedia.org/Piotr Drabik CC BY 2.0
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lutego 2021

Marta Kaczyńska rzadko zabiera głos ws. politycznych. Teraz wsparła wuja, Jarosława Kaczyńskiego

Korzystając z Facebooka, Marta Kaczyńska wstawiła się za Jarosławem Kaczyńskim. Siostrzenica prezesa Prawa i Sprawiedliwości ostatni raz komentowała bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, gdy lider Prawa i Sprawiedliwości próbował przeforsować "piątkę dla zwierząt".

Znana prawniczka od lat uporczywie odmawia prezentowania swoich poglądów politycznych. W swojej działalności publicystycznej zazwyczaj dotyka jedynie tematów społecznych i prozwierzęcych. Marta Kaczyńska dziś postanowiła zrobić wyjątek.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępniła wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który w rozmowie z Polską Agencją Prasową deklarował, że "każdy, kto rozbija dzisiaj prawicę, działa przeciw Polsce, rodzinie i wartościom".

Opublikowany przez Martę Kaczyńską Piątek, 26 lutego 2021

Marta Kaczyńska ponownie okazała wsparcie dla wujka

Adwokatka nie załączyła komentarza ani krótkiej deklaracji do zaprezentowanego wywiadu. Sama rozmowa z prezesem Zjednoczonej Prawicy jednak aż ocieka polityką. Dziwi więc fakt, że Marta Kaczyńska zdecydowała się na zaprezentowanie materiału swoim obserwującym.

Trudno wyjaśnić, co doprowadziło do nagłej zmiany strategii. Z milczenia na temat bieżących wydarzeń, siostrzenica parlamentarzysty postanowiła włączyć się w sam środek sporu między rządem a opozycją. 

W wywiadzie Kaczyński wprost ocenił rządy opozycji jako "nieszczęście dla narodu", czy też "demolowanie Polski". - Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów - deklarował dla Polskiej Agencji Prasowej. 

W udostępnionym przez Martę Kaczyńską wywiadzie nie zabrakło także stanowczych komentarzy na temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Wujek prawniczki wyraził nadzieję, że jego koalicjanci "pójdą po rozum do głowy". Wiemy też, że nie dojdzie do przedterminowych wyborów, dymisji premiera, czy też rządu mniejszościowego. 

Jacek Kurski zarobił fortunę? Oto wysokość jego zarobków z ostatnich 5 latJacek Kurski zarobił fortunę? Oto wysokość jego zarobków z ostatnich 5 latCzytaj dalej

W swoim ostatnim felietonie prawniczka ostrzegała przez zagrożeniami, jakie niesie za sobą zjawisko globalizacji.

"W najmłodszym pokoleniu tradycyjnie pojęta kategoria małej ojczyzny traci na znaczeniu, a według antropologów w przyszłości takie pojęcia jak „ojczyzna” czy „kulturowe korzenie” mogą zostać wyparte przez tożsamość globalną. Wymiar kulturalny i narodowy mają odejść w niepamięć" - mogliśmy przeczytać w jednym z felietonów na łamach "Sieci".

Wszystko wskazuje na utrzymujące się dobre relacje między Martą Kaczyńską a jej wujkiem. Przypomnijmy, że jeszcze przed rekonstrukcją rządu Jarosław Kaczyński zaproponował "piątkę dla zwierząt". Inicjatywa doprowadziła do pierwszy spięć w obozie Zjednoczonej Prawicy. W jednym z felietonów dla tygodnika "Sieci' deklarowała, iż jest to rozwiązanie, dzięki któremu w Polsce zakończy się cierpienie zwierząt.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Sieci/PAP/Facebook/Marta Kaczyńska]